• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Personel Bordro & Bütçe

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Doruk Paşa

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
İyi Akşamlar Arkadaşlar

Dosyada örneğini de verdiğim konuda

iki formülün tek formül olarak oluşması ile hesaplama yapmak istiyorum.

Yardımlarınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

• Formül birleştirme ile Veri Aktarma.xlsx
    13.6 KB · Gösterim: 72
Sayın userx

Bordro Hesaplama safhasını geçebiliriz.
Sonraki aşamada Genel Gider hesaplamaları ile ilgili Ekli dosyada Bilgi ve Formülleri belirttim.
Genel giderler Maliyet Toplamına ilavesi yapılacak.

Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE (6) (1).xlsm
    1 MB · Gösterim: 7
Günaydın

Son gönderdiğim dosya hatalı Başka bir dosya açıkken hesaplama yaptırdım hesaplamalarda hata oluşmuş

sizin 34 no'lu mesajınızdaki dosyayı tekrar indirip düzenleme yaptım.

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE (7).xlsm
    1 MB · Gösterim: 2
Sayın Doruk Paşa
Yapılan bu hesaplamalar hiç bir yere eklenmeyecek yada çıkarılmayacak mı?

Sayın userx İyi Akşamlar

Hesaplamalarda ve Toplam Maliyet Tutarına ilave tamam
Tamam olmayan İlgili aya ait Genel Gider Tutarları Bütün aylara Aylara yansıtılıyor olması

Ayrıntılı anlatmak düşünülürse; Veri sayfasındaki D12 den D16 ait olan Genel Giderler Ocak Ayında hesaplama ve Toplam maliyete ilave olmalı diğer aylar boş olmalı, Genel Tutarları her ay değişik olabileceğinden D12:O16 arasındaki ilgili ay Genel Giderleri Hesaplama sonucu Yıllık Bütçe sayfasında ilgili aylara yansımalı

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE (8).xlsm
    1 MB · Gösterim: 2
Sayın userx Günaydın

Dosya içinde Genel Giderler ile ilgili Tablonun altında açıklamalarımı yaptım.

Aylık Bütçe sayfası ekledim. (Yıllık Bütçeden Başlıklara göre sayfaya verileri taşıyabilir miyiz. Aynı zaman da Ay seçimi yapılabilecek Filtre ile istenilen ayın verilerini taşıma yapabilelim diyorum.

ÇLŞ. PLANI sayfasına sütun ilave ettim (Ortalama çalışan) ve formülleri güncelledim

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE (9).xlsm
    1.1 MB · Gösterim: 3
Aylık Bütçe sayfasının C ve D sütunundaki kategoriler sabit mi, yoksa artıp eksilebilir mi?

Çalışma Planına Göre oluşan Yıllık Bütçe hesaplaması yapıldığından değişim olabilecektir.

Kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• userx_BORDRO_BÜTÇE.xlsm
    1.2 MB · Gösterim: 1
Merhaba Sn. userx

Çalışma sayfasında Herhangi bir kadronun satırını sildiğimizde hata veriyor burada satır silmek yerine başka bir dosyadan kadro listesi yapıştırdığımızda aynı hatayı verirmi?

Hangi aydan itibaren zamlı ücret oluşacağını çalışma planı sayfasında I3 hücresinde belirleyip (Ay Sayısı) gibi, Çalışma sayfasında I sütununda oluşan zamlı ücretleri ilgili aylarda net ücreti değişiminin oluşması (Mesala; I3'e 5 yazdığımızda yıllık Bütçe sayfasında 5.ci aydan itibaren Aralık ayı dahil "Net Ücret" sütunlarına yansımasını yapabilirmiyiz.

Aylık Bütçe sayfasının altında bulunan Departmanlar icmalini Aynı formatta Çalışma sayfası ve Yıllık Bütçe sayfasının altına da uygulayabirmiyiz.

Daha sonra ST=Stajyer, İŞK=İşkur Çalışanı, GR=Gayri Resmi (Yevmiyeli) çalışanlar ile ilgili Hesaplama açıklamasını vereceğim.

Aynı kadroları sildim gitti

Kolay Gelsin

Sayın userx İyi Akşamlar

Yıllık Bütçe Sayfasında;
  • B sütunu sıra numarası
  • C sütunu Departman Kodu (001. 002) gibi
  • C146 :C169 satırlarında Departman Kodu D146:169 satırlarında Görev Kodu olmalı
  • B, C, D, G, J, K, L, M sütunları sayıları Birleştir&Ortala formatında
  • M,N, O sütunu ve ilgili aylardaki başlıklar daki sütunlarda yine Birleştir&Ortala formatında ve sayı biçimleri Genel olursa (örnek: 05, 1, 1,5) gibi görünmesi
  • H, I, J, K, L Alt toplamları yok
  • P:AI sütunları ve ilgili ayların aynı başlıklarına göre Alt toplam biçimleri hesaplama kısmındaki sayı biçiminde (22.000) gibi
  • 162 satır 1. Ara Toplam, 166 satır 2. Ara Toplam, 170 satır Genel Toplam olarak adlandırılması ve 145 satır tutarı ile 170 satır tutarı aynı olmalı

• ÇLŞ. Planı Sayfasında Kadroların alt bölümünde Bütçe Sayfasında olduğu gibi toplamlar olmalı

• Açıklamalar için Örnek Dosya ektedir.

• Bunları düzenlememiz halinde Bütçe sayfasında işimiz bitecek gibi

• ST, İŞK, GR hesaplamaları hariç

Ekli dosyalar

• ÖRNEK DOSYA.xlsm
    201.5 KB · Gösterim: 3
Sayın userx Merhaba

Dosyayı inceledim gayet güzel olmuş dosya içinde Çlş Planı, Bütçe, Aylık Bütçe sayfalarında belirttiğim notlar ve ifade edebilmek adına renklendirdiğim alanlarda ki düzeltmeleri de yaparsak tam beklediğim gibi olacak

Size son aşamada yapacağımız hesaplamalar ilgili Örnek (Bordro) dosyası ekte sunulmuştur.
N=NORMAL E=EMEKLİ H=HUZUR HAKKI ST=STAJYER İŞK=İŞKUR ÇALIŞANI GR=YEVMİYELİ ALT=ALT İŞV.

Açıklamalarıma göre yapacağımız düzeltmeler ile işimiz bitmiş olacak. Belki ufak tefek rötuşlar olabilir

Ekli dosyalar

• userx_BORDRO_BÜTÇE (2).xlsm
    1.3 MB · Gösterim: 4
  • BORDRO.xlsm
    28.1 KB · Gösterim: 4
Listedeki herkesi hesaplamasın diye siliyoruz ama hata veriyor bunun çözümü var mı
1683813882320.png

Ekli dosyalar

• 1683813828421.png
    1683813828421.png
    63.9 KB · Gösterim: 2
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri