• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Personel Bordro & Bütçe

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Doruk Paşa

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
İyi Akşamlar Arkadaşlar

Dosyada örneğini de verdiğim konuda

iki formülün tek formül olarak oluşması ile hesaplama yapmak istiyorum.

Yardımlarınızı rica ederim.

Ekli dosyalar

• Formül birleştirme ile Veri Aktarma.xlsx
    13.6 KB · Gösterim: 72
İlgili sayfada

=ETOPLA('YIILIK BÜTÇE'!$J$4:$J$13;"Y";D27:D176) Bu formülü D4 hücresine yazalım ve 12 aya kadar kopyalayalım
=ETOPLA('YIILIK BÜTÇE'!$J$4:$J$13;"P";D27:D176) Bu formülü D5 hücresine yazalım ve 12 aya kadar kopyalayalım

Hata oldu Formülü düzeltim

=ETOPLA('YIILIK BÜTÇE'!$J$4:$J$13;"Y";D27;D176)
=ETOPLA('YIILIK BÜTÇE'!$J$4:$J$13;"P";D27;D176)

Sayın userx Merhaba, İyi haftalar Dilerim.

Resmi Tatil Hesaplaması ve Emekli seçeneği hesaplamasında sorun yok.

Kritik dönemece girdik gibi Dosya içinde belirttiğim hususlara göre işlemlerimizi yapmamız halinde sonraki aşamalar kolay olacak

Dosya ekte sunulmuştur.

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE (7).xlsm
    1 MB · Gösterim: 7
İyi Akşamlar

Sayın userx en sıkıntılı vergi ile ilgili kısım sonuçlandı galiba

Daha önceki mesajımda belirttiğim temel oluşturacak bir işlem kaldı. onunla ilgili varsayımlarımı ve diğer açıklamaları dosya içinde yazmaya çalıştım. Temel konuyu halletmemiz halinde diğer çalışmalar kolay olacak gibi

Kolay gelsin emeğinize sağlık

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE (9).xlsm
    1 MB · Gösterim: 5
Sayın userx Kolay gelsin

10.000 ücretli kadroda 1 kişi çalışmasına göre ve 1 kişinin 30 günün altı çalışmasına göre vergi tutarları tamam doğru ancak 2. ve 3. kişi artışında hata veriyor

Yine 20.000 ücretli kadroda da 1 kişi çalışmasına göre ve 1 kişinin 30 gün altı çalışmasına göre vergi tutarları doğru ancak 2. ve 3. kişi çalışmalarında hata veriyor.

Dosyada da olması gereken tutarları tablo altında gösterdim.

Her kişi artışında 1 kişi hesaplamasının vergi ve damga vergisi katları olacak

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE (9).xlsm
    1 MB · Gösterim: 5
Kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE.xlsm
    990.3 KB · Gösterim: 3
İyi Akşamlar

Vergi hesaplamalarında hata veriyor. Açıklama dosya içinde yapılmıştır.

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE (12).xlsm
    1 MB · Gösterim: 8
Gelir vergisi hesaplamasında Ocak ayında kişi sayısı değiştiğinde oluşan vergi ve dam. ver. Vergi matrahı devri olmadığından kişi sayısı ile bağlantılı artış olur. Sonraki aylarda kişi sayısı artışı vede vergi matrahı devrinden dolayı Kümülatif vergi matrahınının değişimi sebebiyle Vergi ve Damga vergisinde artış olur.

Yazmışsınız. Ocak ayından sonraki aylarda birden fazla kişi tek kişi gibi mi değerlendirilecek ? Kesintiler buna göre mi olacak ?
Anlamadım. :unsure:

Sayın userx Merhaba

Tatil Bitti

Göndermiş olduğunuz son dosyayı inceledim hesaplamalarda herşey yolunda gidiyor. Kişi sayılarına göre çalışmanın nasıl olması ile ilgili dosyada bilgi aktardım. ve ufak bir düzeltmenin sonucunda, diğer hesaplama sütunlarına (Yiyecek, Taşıma vb.) geçebiliriz diye düşünüyorum.
Çalışmanız için teşekkür ederim.

Birde indirdiğim dosyayı tekrar açmam sonucu Döngüsel Başvuru uyarısı mesajı veriyor.

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE.xlsm
    1 MB · Gösterim: 6
Döngüsel başvuru uyarı mesajını hesaplama butonuna bastıktan ve kaydet ile çıktıktan sonra tekrar dosyayı açmam sonucunda veriyor

Sayın userx İyi Akşamlar

Sizin en son güncellediğiniz dosya ile ilgili size bilgi yazmıştım herhalde yoğunlunuz nedeniyle geri dönüş yapmadınız. Yarım kalan projemize devam edecekmiyiz. İşin en kolay kısmı kaldı bana kalırsa bitirelim, hem benim hemde birçok ilgili arkadaşın bu çalışma sonucunu görmek isteyeceğini düşünerek sizden bir süre daha yardım rica ediyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

Sayın Doruk Paşa
34. Nolu mesajdaki dosya güncellendi. Dosyayı tekrar indirip inceler misiniz?

Sayın userx Tekrar Merhaba

Dosyayı inceledim. Önceki mesajda ifade etmeye çalıştığım açıklamalara ve yapılmasını düşündüğüm uygulama ile ilgili Örnek ve açıklamalar Dosya içindedir.
Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• userxBORDRO_BÜTÇE (6).xlsm
    1 MB · Gösterim: 7
34. Nolu mesajdaki dosyayı tekrar indirip inceler misiniz?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri