Çözüldü hyperlink problem tekrarı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Selam. Çözüldü dedim ama şimdi fark ettim. Listboxta ilk sırayı tıkladığımda pdf dosyasını açıyor ancak. İkinci ve daha sonraki sıraları tıkladığımda maalesef açmıyor. Ayrıca sadece rakam olursa açıyor ilk sıradakini. ama ben harf ve isim vermeliyim a kolonlarındakini. Mesela İsmail-1000 gibi .Dosyaları gönderiyorum. pdf dosyaları sadece isim benzerliği olması için yüklenmiştir. illede bu şekilde olması gerekmiyor. Ben listboxta ismi uyanı çift tıkladığımda deneme klasöründeki pdf dosyasını açmak istiyorum. bu gibi örnek varsa da olabilir. Userform3 teki listboxta liste oluşturup yan tarafındaki pdf eklentisinin içinde gözüksün istiyorum.esas yapmadık istediğim bu.Bunu yapamadığım için zaten diğerini yapmak için uğraştım. :( Çözülürse dosyamla ilgili çok yol katedeceğim. Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• hyperlink.xlsm
    38.1 KB · Gösterim: 12
  • 1000.pdf
    12 KB · Gösterim: 12
  • 1001.pdf
    251.5 KB · Gösterim: 11
  • 1002.pdf
    239.1 KB · Gösterim: 8

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,763
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Userform4 teki kodları silip,
aşağıdakini yapıştırın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
sildim ve denedim ama hep aynı pdf dosyasını açıyor. Listboxa hr tıkladığımda açıyor fakat aynı pdf dosyasını açıyor.

Ekli dosyalar

• shell.xlsm
    37.6 KB · Gösterim: 4

azraep

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
847
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
küçük bir hatırlatma doyalarınızda (pdf) gerçek bilgileri paylaşmamaya dikkat edin bence.
örnek için herhangibi word ten bile yazı yazıp pdf yapıp koyabilirsiniz.
kişisel veri koruma çok önemli ve yasal sorunlar yaratabilir.
sakın yanlış anlamayın tamamen uyarıda bulunmak istedim.
bendeki dosyalarınız imha ettim.

azraep

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
847
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
kodunıza sadece
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
ekledim bende C:\deneme klasöründeki tüm pdf dosyalarını açtı.

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,763
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Ekteki dosyayı deneyiniz.

Ekli dosyalar

• shell.xlsm
    33.6 KB · Gösterim: 6

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,763
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Bende sorunsuz açılıyor.
1001.pdf dosyası C:\deneme klasörü içinde mi?

Patron

Site Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,763
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Aşağıdaki kodu dener misiniz?
Kod:

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Aşağıdaki kodu dener misiniz?
Kod:
Maalesef aynı hata sanırım benim sistemle alakalı birşey bulamadım. aslında gönderilen kodlar doğru fakat benim sistemden kaynaklanan birşey den dolayı bu uyarı çıkıyor diye düşünüyorum.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Denedim fakat bu seferde ytine ilk ıtem hariç diğerlerinde şu uyarıyı veriyor. ve evet desemde açmıyor.
Bu uyarı için çözüm bulmuştum.Bulabilirsem eklerim.Followhyperlink ile bu çıkıyor başka yöntem vardı sanıyorum.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Tabii Dir ile vs.. dosya varmı yokmu kontrolleride yapılabilir.
Ben hata verirse bişey yapmasın kodu ekledim sadece bulunamazsa.

Kod:

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Private Sub ListBox1_DblClick(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean) Dim adres As String On Error GoTo son adres = "C:\Deneme\" & ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 0) & ".pdf" Call CreateObject("Shell.Application").ShellExecute(adres) son: End Sub
Sizin kodları denedim bu seferde bu hatayı veriyor. Bahsedilen dosya isimleri deneme klasörünün içinde mevcut. Benim yapmak istediğim şu Sayfa 1 deki Sütunlarını listboxa getirme ve çift tıklayınca açma veya listboxta hangi ismin üzerine gelirsem userformdaKİ ADOBE eklentisinde göstersin. Kısaca Klasör ismi Deneme ve içindeki dosya isimleri ile Sayfada A sütünunda bulunan tüm isimler aynı ve hangi ismin üzerine gelirsem veya tek tık yaparsam ekteki adoba dosyasında göstersin. ADOBE ekli halde dosyaıyı gönderiyorum. Bu yüzden 1 haftadır yapmak istediğim programla ilgili yol alamadım :) İlginiz için teşekkürler. Office 365 kullandığımı hatırlatmak isterim EĞER fark ediyorsa

Ekli dosyalar

• yeni hata.jpg
    yeni hata.jpg
    55.4 KB · Gösterim: 2
  • shell2.xlsm
    37.5 KB · Gösterim: 2

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Tamam abey ben sadece pdf açma kodunu ekledim hani uyarı vermemesi için.Bir ara bakarım dosya varmı vs.. kodları eklenip yaplılır .

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Sizin kodları denedim bu seferde bu hatayı veriyor. Bahsedilen dosya isimleri deneme klasörünün içinde mevcut. Benim yapmak istediğim şu Sayfa 1 deki Sütunlarını listboxa getirme ve çift tıklayınca açma veya listboxta hangi ismin üzerine gelirsem userformdaKİ ADOBE eklentisinde göstersin. Kısaca Klasör ismi Deneme ve içindeki dosya isimleri ile Sayfada A sütünunda bulunan tüm isimler aynı ve hangi ismin üzerine gelirsem veya tek tık yaparsam ekteki adoba dosyasında göstersin. ADOBE ekli halde dosyaıyı gönderiyorum. Bu yüzden 1 haftadır yapmak istediğim programla ilgili yol alamadım :) İlginiz için teşekkürler. Office 365 kullandığımı hatırlatmak isterim EĞER fark ediyorsa
Hatada zaten yazıyor bir daha okuyun ve koda bakın :)
Denemek için c ye Deneme klasör ekleyip listboxta yazan adla aynı pdf ler ekleyip deneyin.

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Masaüstündeki Denem klasörünü C nin içine aldım aynı makro güvenlik hatası veriyor ama evet dersem açıyor. Kısaca çok teşekkürler. İnşallah ağ klasörünün içine attığımda dosyayı yine aynı hatayı vermez. Ana firmalar için bu tamamdır. ancak alt firmalar için aynı şekilde userformun içindeki adobe de gösterme şansımız var ise mükemmel olur. dosya Yine aynı dosya sadece Deneme Klasörünün İçin de Alt adlı klasör olacak yol.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Güvenlik hatası resmini ekler misiniz?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar