Çözüldü Filtrede geçerli seçimi filtreye ekleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

lion2577

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar merhaba. Tablolarda herhangi bir sütunda birden fazla filtre işlemi yaparken geçerli seçimi filtreye eklemeyi bazen unutuyoruz ve tekrar filtre işlemini baştan yapmak zorunda kalıyoruz. Bunu kodla veya makroyla yapma şansımızı varmı acaba. Yardımlarınızı bekler şimdiden çok teşekkür ederiz.

Çözüm
Amin hocam İnşaAllah ve sizdende.

Son olarak tarih için düzenledim Pc tarihi önemsiz oldu ve Tarihlerde içerik değil tam eşleşmeye göre yaptım mantıken.Ama mesela 01.01 yazınca ve tarih bu yıla eşitsede filtreliyor.
Tarih comboyada sadece nokta,virgül ve sayı girişi şartı ekledim.

Olmazsa önceki dosyayı kullanırsınız.

lion2577

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Sondaki textbox ve combobox tarih için değil H sütunu için.Öncekide G sütun için.
Zaten combolara tıklayınca belli oluyor.
Tarih eklememiştim kendiniz kodlara bakıp eklersiniz diye.
İnanki kardeşim kodlardan fazla anlamıyoruz. Anlasak keşkede sizlerede bu kadar zahmet vermesek. Hakkınızı helal edin lütfen. Yapmasanızda canınız sağolsun.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Hocam anlamamak sorun değilde öğrenmek istemiyorsunuz bence.Ama tabii kendi bileceğiniz birşey lazım olursak konu açıp soru sorabilirsiniz zaten forum bu yüzden var.
Az çaba gösterseniz zor değil ama tanıdıklarım var abartmıyorum 5 sene forumlarda aktif daha With nedir ne işe yarar bilmiyor :)

Her neyse sizin için tarih te ekledim.Tarih ararken , olarak aratınca bilmiyorum tam çalışıyor mı içerir olarak ama 07.01.2024,08.01.2024 olarak aratınca çalışıyor örneğin.

Ekli dosyalar

• Örnek (5).xlsm
    46.1 KB · Gösterim: 4

lion2577

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Hocam anlamamak sorun değilde öğrenmek istemiyorsunuz bence.Ama tabii kendi bileceğiniz birşey lazım olursak konu açıp soru sorabilirsiniz zaten forum bu yüzden var.
Az çaba gösterseniz zor değil ama tanıdıklarım var abartmıyorum 5 sene forumlarda aktif daha With nedir ne işe yarar bilmiyor :)

Her neyse sizin için tarih te ekledim.Tarih ararken , olarak aratınca bilmiyorum tam çalışıyor mı içerir olarak ama 07.01.2024,08.01.2024 olarak aratınca çalışıyor örneğin.
Sayı kısmı tamam fakat tarihde arama yapamadık. Birde filtre butonunu kaldırmışsınız. Tekrar teşekkürler

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Taih arama yapıyordu bir gif atın tarih için.Filtre önceki dosyalarda vardı ve önceki mesajda yazmıştım hangi mesajdaki dosyayı kullanıyorsunuz ve o dosyayı ekleyin diye cevap gelmemişti.
Tarih için gif ekleyin filtre ekleriz.

lion2577

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Taih arama yapıyordu bir gif atın tarih için.Filtre önceki dosyalarda vardı ve önceki mesajda yazmıştım hangi mesajdaki dosyayı kullanıyorsunuz ve o dosyayı ekleyin diye cevap gelmemişti.
Tarih için gif ekleyin filtre ekleriz.
Tarih kısmı ne tek olarak nede virgül koyarak birden fazla arama yapmıyor. Bu sorun çözülüp filtrede eklenirse işlem tamamlanmış olur. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• Video_240120172252.gif
    Video_240120172252.gif
    75.9 KB · Gösterim: 2

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Tarih olayına birşey yapmadım gifteki gibi çalışıyor.
Bir daha bakarım sonra.
11.gif

Ekli dosyalar

• Örnek (6).xlsm
    47.8 KB · Gösterim: 7

lion2577

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Tarih olayına birşey yapmadım gifteki gibi çalışıyor.
Bir daha bakarım sonra.
Ekli dosyayı görüntüle 23443
Üstad tarih kısmında aramada sıfır rakamını kabul etmiyor sanırım sorun bundan kaynaklı. Birde 35. mesajdaki hatalı yazımları gerial tuşuyla silmediğini belirtmiştim. sana zahmet bunuda halledebilirmisin lütfen.
Yani iki sorun
1. tarih kısmında sıfır rakamını kabul etmemesi
2. yazım hatasını gerial tuşuyla harf silmemesi

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Yada bilgisayar tarih formatı nasılsa kodlarda(2 yerde var) 'dd.mm.yyyy' bunlar ona göre ayarlayın bilgisayardaki tarihi değiştirmeyecekseniz.

lion2577

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
İyiki varsın kardeşim. Allah seniin gibilerinin sayısını artırsın inşallah. Herşey için çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Hakkını helal et.

lion2577

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Yada bilgisayar tarih formatı nasılsa kodlarda(2 yerde var) 'dd.mm.yyyy' bunlar ona göre ayarlayın bilgisayardaki tarihi değiştirmeyecekseniz.
İyiki varsın kardeşim. Allah senin gibilerinin sayısını artırsın inşallah. Herşey için çok teşekkür ederiz. Elimne emeğine sağlık Allah razı olsun. Hakkını helal et.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,915
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Amin hocam İnşaAllah ve sizdende.

Son olarak tarih için düzenledim Pc tarihi önemsiz oldu ve Tarihlerde içerik değil tam eşleşmeye göre yaptım mantıken.Ama mesela 01.01 yazınca ve tarih bu yıla eşitsede filtreliyor.
Tarih comboyada sadece nokta,virgül ve sayı girişi şartı ekledim.

Olmazsa önceki dosyayı kullanırsınız.

Ekli dosyalar

• Örnek (7).xlsm
    50 KB · Gösterim: 19
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar