• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Veri Doğrulamada Otomatik Tamamlama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

pcaglar

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 365 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba veri doğrulama yapıp içinde arama yapmak istedim

bu kodu kullandım fakat
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

A5 satırında zım yazıp aratınca zımba içeren satırların arasındaki diğer satırlarıda alıyor. Sadece zım içerenleri nasıl alabilirim? Formül bu olmamalı biliyorum. Adan Zye sıralama şansım yok. Arama sadece A5'e özgü olmayacak. A6'da da arama yapılacak. Makro kullanılmayacak.
Başka satırda örneğin arama kutusu yapıp orda aratıp A5,A6,A7,... de seçim yaptıracak şekilde yaptım ben ama bu da pratik değil. Örneği burada

A3 e yazdığınızı alttakilerden seçebiliyorsunuz.

Bir arkadaş bunu önerdi fakat sadece A5 deki arama için çalışıyor. Bu da pratik değil.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Başka çözüm önerilerine açığım.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Teklif v1.0.1 (1) (1).xlsx
    91.5 KB · Gösterim: 27
Çözüm
Office 365 kullandığınızdan
sıralamayı 365 ile yaptırıp, makrodan da arındırıp ve de ad tanımlamalarını iptal ederek hazırlanmış makrosuz dosya da alternatif olsun...

Sayfa2 de A2 hücresinde dökülmeli olarak, alfabetik sıralı liste bulunmakta..
Sayfa2 A2 deki formül

Kod:

Açılır liste için formül

Kod:

Dosya ektedir...İncelersiniz...
Her hücrede çalışması kolay iş.
Veri doğrulama alanını seçn veri doğrulamadaki formülü uygulayın sbitleme vs... varsa ayarlayın.Akşam yaparım örnek olsun diye.

Dediğim olayı yapamadım :(
Kod ile yaptım isterseniz.
Dosya kapatılıp açılınca resimdeki ekran çıkıyor.Evet e tıklayınca birşey onarıyor ama veri doğrulama çalışıyor.
Resimdeki neden çıktığını bilmiyorum bilen varsa ve çözümüde paylaşırsa seviniriz.

1630088128500.png

C#:

Ekli dosyalar

• Teklif v1.0.2.xlsm.7z
    92.8 KB · Gösterim: 20
Dediğim olayı yapamadım :(
Kod ile yaptım isterseniz.
Dosya kapatılıp açılınca resimdeki ekran çıkıyor.Evet e tıklayınca birşey onarıyor ama veri doğrulama çalışıyor.
Resimdeki neden çıktığını bilmiyorum bilen varsa ve çözümüde paylaşırsa seviniriz.

Ekli dosyayı görüntüle 2387
#13 nolu mesajda arkadaş yapmıştı zaten o olayı. İnceleyebilirsiniz hatanızı görmek için

#13 nolu mesajda arkadaş yapmıştı zaten o olayı. İnceleyebilirsiniz hatanızı görmek için
O üstad office 365 için yapmış.
Her neyse ben kendimde benzerimni kullanıyorum kodla ve veri doğrulamada dolaylı formülü ile yapıyorum.
Siz galiba müşteriye vermek için makrosuz istediniz.
Koly gelsin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri