• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userform üzerinden Acces veri sorgulama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar. Kendime uyarladığım bu çalışmada sicilden arama kısmı çalışıyor ancak yapmak istediğim isimden ve plakadan da sorgulama yapmak. Aynı kodları kullanmama rağmen çözüme ulaşamadım yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• PTS.zip
    122.2 KB · Gösterim: 11
Merhaba,
Bu satır sorgudur,Buradan hangi alandan hangi kriteri verirseniz o kritere göre veri alırsınız.
Sayısal verileri kesme işareti kullanmadan,metin verilerini de kesme işareti kullanarak sorgulamalısınız.

strSQL = "Select * from [Personel] where [sicil]=" & sicil

strSQL = "Select * from [Personel] where [plaka]= '" & plaka & "'"

Yanıt için teşekkürler. Bu bilgiyi biliyordum ama uygulamayı unuttum. Deneyip dönüş yapıyorum.

Çok teşekkürler Sn. Ali ÖZ.
Yine listboxa sorgudan veri alamıyorum buna da çözüm üretebilir misiniz. Ya da yeni konu mu açayım.

Hocam bu sorgularda sanırım bi yerlerde hata yapıyorum. Çünkü doğru veri döndürmüyor. Sebebi ne olabilir acaba.

Sicil bul düğmesi kalsın diğer düğmeleri silebilirsiniz. İsim Plaka veya Sicil alanlarının herhangi biri veya tamamını yada iki tanesini doldurarak arama yapabilirsiniz
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bu daha çok işimize yarar Adnan Bey çok teşekkürler.

Değerli hocalarım ekli dosyadaki sorguyu userform2 de bulunan listbox a nasıl alabilirim yardımlarınızı rica ediyorum. İlk formdaki örneği uyarlamama rağmen başarılı olamadım.

Ekli dosyalar

• PTS.zip
    118.2 KB · Gösterim: 9
userform2 nerede?

Değerli hocalarım ekli dosyadaki sorguyu userform2 de bulunan listbox a nasıl alabilirim yardımlarınızı rica ediyorum. İlk formdaki örneği uyarlamama rağmen başarılı olamadım.
Hocam bu konuya ekledim(üstteki mesajda) ama içi boş bi listbox dışında birşey yok. Sadece sorgudan listbox a veri almayı öğrenmeye çalışıyorum. Yardımlarınız için Allah razı olsun.

Sn. hocalarım opsiyonel olarak listboxa veri aldırabilir miyiz. Vtde bulunan alanlardan örneğin sicil ad soyad sabit olmak kaydıyla tüm personelin doğum yeri, doğum tarihi, kan grubu gibi verilerini döktürebilir miyiz?

Son satırdaki kodun guncelle = IIf(IsNull(RS("guncelle")), "", RS("guncelle")) altına
ListBox1.Clear ListBox1.List = RS.GetRows

Hocam listbox2 ye aldırmak istiyordum. Userform2 de bulunan.

dosyanızda userform2 yok daha öncede belirtmiştim

8. mesajda eklemiştim hocam. Ama sadece bir form ve listbox var herşey bomboş. userform1 deki listbox a göre uyarlamaya çalıştım ancak sorgu verilerini getiremedim.

örneğiniz ekte

Ekli dosyalar

• PTS (2).zip
    224 KB · Gösterim: 10
Çözüm
Hocam çok teşekkür ederim aynı zamanda çok özür diliyorum ama burda 2. listboxa gelen bir sorgu yok. Nerede hata yapıyorum.

ilk formda recordset sorgu ile oluştu. Bunu bir array a dizi ismi ile aldık ve bunu public yaptık. userform 2 açıldığında public ile gelen diziyi aldık ve işledik hepsi bu

Hocam userform2 de bulunan listbox2 ye hiçbir şey gelmiyor. Öğleden sonra daha detaylı inceleyip dönüş yapayım.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri