• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Userform Aktifken Farklı Çalışma Kitabı Açma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

murat_8181

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
218
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Değerli arkadaşlar userformlarla çalıştığım bir çalışma kitabım var. Bu çalışmamda sadece userform aktif, diğer sayfalar gizli bulunmaktadır. Userform açıkken başka bir çalışma kitabını açmak istiyorum. Bunu yaparken userform aktif kalacak, userformun bulunduğu çalışma kitabının sayfası, diğer çalışma kitabını açtığımda arka planda açılmayacak ve sonradan açtığım çalışma kitabına müdahale edebileceğim. Çok araştırmama rağmen bir çözüm bulamadım. İnşallah burada bir çözüm bulabilirim.

Ekli dosyalar

• DENEME1.xlsm
    334.4 KB · Gösterim: 45
teşekkürler örnek dosyayı ekledim.

Ekli dosyalar

• DENEME1.xlsm
    17.7 KB · Gösterim: 12
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• DENEME1.xlsm
    18.4 KB · Gösterim: 23
@DURAL bey
Lütfen sorunuz için yeni konu açınız.
Teşekkürler

Kodlar dosya içinde.
1622094350261.png
1622094418296.png

1622094486521.png

Günaydınlar
Bir önceki iletinizdeki dosyayı indirdiğimde ve son yolladığınız kodları kendi dosyama eklediğimde, Dosyaları açmıyor. alt+F11 yapıp kodlara bakmak istediğimde de boş geliyor ekran görüntüleri ektedir.
Saygılarımla, modul görüntü.jpgekran görüntüsü.jpg

#22 nolu mesajdaki dosyayı yeniledim.
Bende herşey mormal görünüyor.

kusura bakmayın uğraştırdım sizi ama ekran görüntüsü bu şekilde #22# mesajdaki dosyayı indirdiğimde direk açtığımda dosyanın adı excel geliyor. Sanki bir yerleri kapatıyor.Excel ayarlarıma baktım güven merkezi ayarlarım açık tüm makrolar için active iletiler açık anlamadım. Çok uğraştıracaksa sizleri fazla meşgul etmeyeyim. Saygılarımlagörüntü.jpg

Dosya adı DENEME1.xlsm olmalı.
İndirirken farklı isimlendirme yapılmış mı?

Dosya adı DENEME1.xlsm olmalı.
İndirirken farklı isimlendirme yapılmış mı?
hayır DENEME1 olarak indiriyor. Ayrıca sizin yolladığınız kodları elle DENEME1 dosyasının içine girdiğimde de aynısı oldu ve dosya artık açılmıyor.:)

Bu dosyayı dener misiniz?

Ekli dosyalar

• Yeni.xlsm
    18.1 KB · Gösterim: 41
Bu oldu. Ancak diyeceğim ama ne olur kızmayın bu arada excele gönül verenlerdenim yaşım var biraz ve kendi kendime öğrenmeye çalıştım birçok kod yazdım. Hala da merakla araştırıyor ve sizin gibi üstatlardan, kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum.
Var olan bir dosyayı açınca son yolladığınız yeni dosyasının da excel görüntüsünü açıyor. Bunu istemiyorum amaçım şu;
bir excel dosyasındaki verileri userforma doldurmak. o yüzden içeride var olan bir dosyayı açacağım ve sadece ilgili excel ve userform açık kalmalı.Excel sekmesinden yeni bir dosya açınca yapmıyor.
İlginiz ve kattığınız bilgiler için ayrıca teşekkür ederim.
yeni.jpg

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri