• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Textboxta yazılan verileri toplama, vurma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

nunu446

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba, yüklediğim resimdeki gibi bir userform hazırladım, fakat yardımınız lazım. Şimdi txt5-te (txt1/100*txt2/100*150+txt3*txt4*1.05+20+20)*1.20 bu formülden çıkan sonucu görmek istiyorum, ama txt1, txt2, txt3 ve txt4-teki verileri sildiğim zaman sonuç sıfırlansın ve ya rakam değiştirdiğimde sonuç rakama göre artsın ve ya azalsın.
Bide txt3-e:
10 yazdığmda yukarıda belirtdiğim formüldeki txt3-e 0.61;
12 yazdığmda yukarıda belirtdiğim formüldeki txt3-e 0.88;
14 yazdığmda yukarıda belirtdiğim formüldeki txt3-e 1.2 yazıp, formülü hesablasın, 14 yazdığımda 14 yazıp, hesaplamasın. Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Ekran şəkli 2023-08-05 114340.png
    Ekran şəkli 2023-08-05 114340.png
    24 KB · Gösterim: 4
Çözüm
Merhaba.

Caylak üstadın kodunuda aynı mantıkla diğer formalara uygulayabirisiniz.
Karışık geldiye bunuda deneyin.
Sadece sayı ve virgül girme koduda ekledim.Ayrıca açıklamalarda ekledim aynı mantıkla diğer formalara uygularsınız artık.
Not:Dosyada userformu tam ekran açma koduda var api ile excelin kendisinin yükseklik ve genişliğine bakmadan.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Buyurun...

Ekli dosyalar

• BETON VAHİD QİYMƏTLƏR.xlsm
    24.1 KB · Gösterim: 5
Merhaba.

Sadece sayı ve virgül girme koduda ekledim.Ayrıca açıklamalarda ekledim aynı mantıkla diğer formalara uygularsınız artık.
Not:Dosyada userformu tam ekran açma koduda var api ile excelin kendisinin yükseklik ve genişliğine bakmadan.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Beton hesapla Refaz.xlsm
    32.4 KB · Gösterim: 6
Çözüm
14 yazdığmda yukarıda belirtdiğim formüldeki txt3-e 1.2 yazıp, formülü hesablasın,
14 yazdığımda 14 yazıp, hesaplamasın.

Bu ne yaman çelişki böyle :)

Deneyiniz

Ekli dosyalar

• Beton Hesapla.xlsm
    22.8 KB · Gösterim: 5
Deneyin

Ekli dosyalar

• BETON VAHİD QİYMƏTLƏR.xlsm
    25.1 KB · Gösterim: 3
Gönderdiyiniz dosyada ben 5 tane userform hazırladım fakat şu makro yalnızca userform 2-te çalışıyor. Şunu her userform için ayrı makro yapa bilirmiyiz, çünki diğer userformlarda hesaplama aynı değil. Bide son rakamı yuvarlak yapması lazım.

Merhaba.

C#:
Dosyanızda hata var.

Ekli dosyalar

• Ekran şəkli 2023-08-07 101726.png
    Ekran şəkli 2023-08-07 101726.png
    123.8 KB · Gösterim: 4
Dosyada hata yok denedim şimdi kendiniz eklediyseniz anladığım kadaıyla 2 adet textbox2change var 1,2,3 ve 4 i.in olacak change.

Neyse az zamanım vardı textboxların changeleride class koda ekledim inceleyin.Class ile işiniz olmyacak diğer formlarda eklerseniz sadece alttaki gibi yapın ve değiştirin bazı yerleri.
Denememde çalışıyordu dosya.

C#:

Ekli dosyalar

• Beton hesapla Refaz 2.xlsm
    33 KB · Gösterim: 4
Neyse az zamanım vardı textboxların changeleride class koda ekledim inceleyin.Class ile işiniz olmyacak diğer formlarda eklerseniz sadece alttaki gibi yapın ve değiştirin bazı yerleri.
Denememde çalışıyordu dosya.

C#:
Ben yukarıdaki dosyanızı kendi dosyama entegra etdim, çalıştı, yine de saağolun.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri