• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Tablodaki bilgileri küçükten büyüğe doğru sıralama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
107
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar. Ekli dosyada detaylı olarak açıkladığım üzere hem açılışta ve hem de belgeyi kayıt ettiğimde tablodaki bilgileri B sütunundaki tarihe göre küçükten büyüğe doğru sıralayacak bir makroya ihtiyacım var. Yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• HATIRLATMA.xlsm
    16.1 KB · Gösterim: 4
Sayfa kodlarını sildim artık Tarih girince sıralama yapmaz.Açılışta ve excel kaydet yapınca sıralar.
Ekte Add ile yaptım hata olursa diğer kodu ekleyin Sirala kodu yani.

JavaScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• HATIRLATMA.xlsm
    24.8 KB · Gösterim: 1
Gifi izleyin.
Eğer aynı sayfada kaydet yapınca sıralar yok ben her kaydet yaptığımda sıralasın derseniz alttaki gibi değiştirin.

uuu.gif

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Teşekkür ederim sayın askan ancak kod çalışmadı. Sayfa 1 aktif olduğunda çalışır demişsiniz ama sadece hatırlatma sayfası var.
yeniledim tekrar edip deneyebilirsiniz

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• HATIRLATMA.xlsm
    44.6 KB · Gösterim: 0
Sayfa kodlarını sildim artık Tarih girince sıralama yapmaz.Açılışta ve excel kaydet yapınca sıralar.
Ekte Add ile yaptım hata olursa diğer kodu ekleyin Sirala kodu yani.

JavaScript:
Formül tamam sayın Refaz. Teşekkür ederim ilginize

Teşekkür ederim sayın Balta. Farklı olarak tarih seçeneğini de eklemişsiniz.
Sizde de tarihi seçer seçmez satırı yukarı attığı için diğer bilgileri girmek için satırı bulmaya çalışıyorum.
Tarihi seçer seçmez değil de kaydettiğimiz de sıralama yapacak şekilde güncellenebilir mi

Dosyayı güncelledim. Tekrar indiriniz.

Sayın balta tarih seçilince sıralama işlemi düzelmiş. Ancak sadece açılışta sıralıyor. Kayıt ettiğimde sıralama yapmıyor maalesef

Ben dosyayı yeniledim.
Hangi sayfada olursa olsun kaydet edince sıralar.
Zaten önceki kodu kullandım bir mesajımdaki.

Ekli dosyalar

• HATIRLATMA.xlsm
    25.8 KB · Gösterim: 1
Çözüm
Dosyayı güncelledim. Tekrar indiriniz.
Balta abey kodunuz altta.
Sadece meraktan soruyorum başlık için xlNo yazmışsınız ve başlık 2.satırda.
son > 3 burdaki 3 yerine 2 olmayacakmıydı yoksa benmi yanlış biliyorum bu kısmı.

JavaScript:

Balta Sadece meraktan soruyorum başlık için xlNo yazmışsınız ve başlık 2.satırda.
son > 3 burdaki 3 yerine 2 olmayacakmıydı yoksa benmi yanlış biliyorum bu kısmı.
Aslında çok dikkat etmedim.
Kod:
burada zaten 3. satırdan başla demişim. Başlığı seçmemişim.
ama sen deyince son değişkeninin 1. değil 2. sütunu baz alması gerektiğini farkettim.
Kodu aşağıdaki gibi düzenleyince de düzgün çalıştı.
Dikkatin için teşekkürler.
Kod:

Kodu değiştirdim ama kaydet dediğimde sıralamıyor sayın Balta açılıştı sıralıyor sadece.
Sayın Refaz tarafından yapılan işimi görüyor. Herkese çok teşekkür ederim. Elinize sağlık

Ekli dosyalar

• HATIRLATMA.xlsm
    42.5 KB · Gösterim: 4
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri