• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Tablodaki bilgileri küçükten büyüğe doğru sıralama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

teyadih

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
107
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar. Ekli dosyada detaylı olarak açıkladığım üzere hem açılışta ve hem de belgeyi kayıt ettiğimde tablodaki bilgileri B sütunundaki tarihe göre küçükten büyüğe doğru sıralayacak bir makroya ihtiyacım var. Yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• HATIRLATMA.xlsm
    16.1 KB · Gösterim: 4
Birde söz konusu talebe ek olarak B ve C sütunlarında klavye kullanılmamasına izin vermeyip sadece tablodan seçilmesini sağlayabilir miyiz?

Merhaba.
ilk sorunuz için dosya ekte.

Ekli dosyalar

• HATIRLATMA.xlsm
    24.8 KB · Gösterim: 5
Teşekkür ederim sayın Refaz. Degup hatası verdi maalesef
Adsız.png

Normalde hata vermemesi gerek.
Belki versiyon farkı olabilir birde Add2 deki 2 yi silip deneyin sanıyorum öncedende birinin başına gelmişti aynı hata.

Yine hata verirse alttaki gibi deneyin bunda hata vermez.Makro kaydet ile kodları alıp uyarlamıştım şimdi bilinen kısa kodla yaptım.

JavaScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Add2 dekini silin kısmını anlamadım sayın Refaz.
Yeni kodu eskisi ile değiştirdim çalıştı ancak sadece açılışta sıralıyor. İlk talebimde de belirtiğim üzere kayıt ettiğim zamanda sıralatabilir miyiz?

Ekli dosyalar

• HATIRLATMA.xlsm
    23.9 KB · Gösterim: 1
Add yerine Add olacaktı yani 2 yi silecektiniz sadece.
Gifte gösterdiğim gibi B sütununda tarih değişince yada ekleyince sıralıyor normalde.
Ama heralde garip oldu mesela kayıt eklemede birşey denerim olursa eklerim.

eee.gif

İlk denediğimde olmamıştı ama şimdi oldu sayın Refaz elinize sağlık teşekkür ederim. Üsteki kısma atıyor ama küçükten büyüğe doğru sıralamıyor fark ettiniz miAdsızc.png

üsteki resimde görüldüğü üzere 1 ocak olanlar 5.ve 6.sırada 6 haziran ise 1.sırada.
1 ocak olanlar en üste olacak ve B ve C sütunlarında klavye kullanılmamasına izin vermeyip sadece tablodan seçilecek şekilde düzenleyebilir misiniz? sayın Refaz

Abey dosyanızdaki kodu biraz düzenledim.
B:E arası için ayarladım.
Kayıt girerken en son Tarih girerseniz sorun olmaz :)

Hatalı sıralıyorsa önceki koddaki dediğim Add2 yerine Add olarak deneyin.

Ekli dosyalar

• HATIRLATMA (1).xlsm
    23 KB · Gösterim: 1
Bir alternatifte ben paylaşıyım. Sayfa1 aktif olduğunda kod çalışır

Ekli dosyalar

• HATIRLATMA (1).xlsm
    65.7 KB · Gösterim: 0

Teşekkür ederim sayın askan ancak kod çalışmadı. Sayfa 1 aktif olduğunda çalışır demişsiniz ama sadece hatırlatma sayfası var.

Teşekkür ederim sayın askan ancak kod çalışmadı. Sayfa 1 aktif olduğunda çalışır demişsiniz ama sadece hatırlatma sayfası var.

Abey dosyanızdaki kodu biraz düzenledim.
B:E arası için ayarladım.
Kayıt girerken en son Tarih girerseniz sorun olmaz :)

Hatalı sıralıyorsa önceki koddaki dediğim Add2 yerine Add olarak deneyin.

Teşekkür ederim sayın Rafez. Kod tamam
Bir sıkıntı da tarihi girer girmez satırı yukarı attığı için diğer bilgileri girmek için satırı bulmaya çalışıyorum.
Kusura bakmayın sizi de yoruyorum. Tarihi girer girmez değil de ilk talebimde de yazdığım gibi hem açılışta hem kaydettiğimiz de sıralama yapacak şekilde güncellenebilir mi?

Bir sıkıntı da tarihi girer girmez satırı yukarı attığı için diğer bilgileri girmek için satırı bulmaya çalışıyorum.
Bunun için bir buton ekleseniz ve kayıtları yapınca butona tıklayınca sıralama yapması olmaz mı?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri