• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Sayfalar Arası Veri Aktarımı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
89
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar üstadlarım,

Çalışma dosyamın SRYA AL sayfasının J16 hücresine isim soyisim yazdığımda, J17 ve J18 hücrelerine İCRA D. sayfası aynı isim soyisimdeki personelin en eski TEBLİĞ TARİHLİ İcra Dairesini ve Dosya Numarasını çekmek istiyorum.

Örneğin İCRA D sayfasında KEMAL ŞEN' e ait 4 satır veri bulunmaktadır. Bunların en eski tebliğ tarihli olan
J17 hücresine: Bursa 14. İcra Dairesi
J18 hücresine 2020/5094 verilerini çekmesini talep ediyorum.

Yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

Ekli dosyalar

• TEST_1.xlsm
    591.1 KB · Gösterim: 6
Hocam dener misin doğru çalışıyor mu?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın askan hocam yazmış formülü ama macrolu çözümde benden olsun.
Sayın mcexrem örnek dosyalarınız ektedir. SRYA Al Sayfanızı TEST_1(2) isimli dosyada biraz düzenledim.
İyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• TEST_1 (2).xlsm
    549.6 KB · Gösterim: 4
  • TEST_1 (1).xlsm
    575.4 KB · Gösterim: 6
İbrahim Görgülü hocam dosyada yaptığınız düzenleme çok ideal olmuş, gereksiz boşluklar ve görüntü kirliliği giderilmiş olmuş ancak yüklediğiniz dosya da da askan hocam yazdığı formül de veriyi çekmiyor. Kontrol edebilir misiniz.

Ellerinize sağlık azraep hocam,

sorunsuz çalışıyor. Hayırlı akşamlar diliyorum.

Çözüm mesajına siz karar verirsiniz artık :)

Tekrardan merhabalar İbrahim Görgülü hocam

SRYA Al Sayfası TEST_1(2) dosyama uygulamış olduğunuz düzenlemeyi diğer 4 sayfaya da uyguladım ancak 3 sayfadaki hücre tarih formatında olduğu halde sayı şeklinde çıkmaktadır. Hücredeki tarihi "&H17&" şeklinde kullanmaktayım bu veriyi düzenleyebilir misiniz yoksa kod ile mi yapmak gerekir?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-12-23 at 11.17.40.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-23 at 11.17.40.jpeg
    72.8 KB · Gösterim: 3
Cdate(Range("H17"))
Dener misiniz?

sayfam aşağıdaki gibidir:

=" Dairenizin yukarıda esas numarası yazılı dosyasından tarafımıza maaş haciz müzekkeresi tebliğ edilmiş olup "&EĞERHATA(H18;"T.C. Kimlik numarası eksik")&" T.C kimlik numaralı borçlu "&H16&" ın maaşından dosyanıza kesinti yapılmaktaydı. "&DAMGA(10)&DAMGA(10)&" Ancak, dosya borçlusunun iş akdi "&H17&" tarihinde sonlanmış olup hak edişinin ¼’ü maaş ödeme tarihinde icra dosyanıza yatırılacaktır. "&DAMGA(10)&DAMGA(10)&" Borçlunun iş akdinin sonlanmış olması sebebi ile bundan sonra dosyanıza kesinti gönderilemeyecektir. Bu nedenle maaş haciz müzekkeresine itiraz eder ve gereğinin yapılmasını talep ederiz."

Formüle "&Cdate(Range("H17"))&" şeklinde uyguladım hata verdi.

Saygıdeğer üstadlarım,

dosyamda gelişmeler yaptıkça yeni fikirler aklıma geliyor. İşleri hızlandırmak adına dosyamın İCRA D sayfası B sütununu il ve icra dairesi olarak ayırdım ve SRYA AL sayfasında hücrelerin yerlerinde değişiklikler yaptım. Kodu yeni hücrelere göre düzeltmeye çalıştım ancak başarılı olamadım.
Çalışmanın fonksiyonu açtığım konu ile aynı yani aynı personele ait birden fazla satırdaki verilerin ilk sıradakini almasıdır. Tek farklı olan HACİZ SIRA hücresidir. Onu da son sıradaki satırdan alacaktır. (haciz sıra numarası aynı olanlar dosya numası aynı olduğu için aynı sıra verilmiştir.)
Proje sayfamdaki
İCRA D (kaynak)SRYA AL (yapıştırlacak hücre)
H9J14
C9J15
D9J16
E5J17
C5J18
D5J19
E9 J20

Ekli dosyalar

• test_I_G.xlsm
    596.8 KB · Gösterim: 2
Sayın mcexrem dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• test_I_G.xlsm
    595.1 KB · Gösterim: 7
Saygıdeğer @ibrahim görgülü hocam,

Rahatsızlığım sebebiyle konuyu inceleyememiştim. Yaptığım kontroller sonrası;

- SRYA AL sayfası J16 17 ve 18. hücreler personel ismi yazıldığında değişmemektedir. Bu hücreler İCRA D sayfası aynı personelin son satırdaki verilerini yansıtması gerekmektedir. J20 hücresindeki veriyi de H sütunundaki sıra numarasından alması gerekiyor hocam.

-Veysel KARATAŞ isimli personel listede olmasına rağmen seçeneklerde çıkmamaktadır.

Saygıdeğer @ibrahim görgülü hocam,

Rahatsızlığım sebebiyle konuyu inceleyememiştim. Yaptığım kontroller sonrası;

- SRYA AL sayfası J16 17 ve 18. hücreler personel ismi yazıldığında değişmemektedir. Bu hücreler İCRA D sayfası aynı personelin son satırdaki verilerini yansıtması gerekmektedir. J20 hücresindeki veriyi de H sütunundaki sıra numarasından alması gerekiyor hocam.

-Veysel KARATAŞ isimli personel listede olmasına rağmen seçeneklerde çıkmamaktadır.
Sayın mcexrem Veysel KARATAŞ isimli personelin kaydı ÖZLÜK DOSYASI sayfasında yok SRYA AL sayfasında isim seçtiğinizde j17-j18-j19-j20 hücreleri seçilen ismin İCRA D sayfasındaki en eski tarihli kaydı hangisi ise onun bilgilerini getiriyor. Sizin 1.mesajınızındaki isteğiniz doğrultusunda hazırlanmıştır. tekrar kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

Hocam konuyu ateşten titreyerek açmıştım halen istirahatteyim dün yanlış yazmışım kusurum afola.
Sorun, J14-15 ve 16. hücrelerinin çalışmamasıdır.

J20 hücresindeki sıra numarası ilk sıradaki icra dairesine ithafen yazılmaktadır yani sıraya alındığı için 1. sıra olması mümkün değil, son satırdaki verinin sıra numarasını alması gerekmektedir.

Veysel isimli personeli özlük dosyası sayfasına ekledim o sorun çözüldü.

Yardımlarınız ve anlayışınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri