• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Saat Salınım Oranı Hesaplama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

metegok

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
14
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

geçtiğimiz haftalarda sizlerden destek alarak oluşturduğum, dosyada görünür kılına ve manuel yapılan işlemi kaldırmak için, yeni bir başlığa ihtiyacım oldu.

dosyaya manuel olarak farklı renklendirerek ekledim. hedef teslim saati baz alınarak, örnk: b297 hedef saat 09:30 -1 saat öncesi (08:30) ve + 1 saat sonrası (10:30) içerisinde gerçekleşen % lik oranın gösterilmesine ihtiyacım var desteğinizi talep ederim.

( hedef teslim saatinin - 60 dk altı, + 60 dk üstü alınarak toplam kısmı ile bölünerek % lik hesaplata bilir miyiz

Saygılarımla

Ekli dosyalar

• Yeni WinRAR ZIP archive.zip
    454.8 KB · Gösterim: 6
Merhabalar

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhabalar Hocam,

koda aşağıdaki gibi ekledim ama başlık gelmedi, yapamadım. yardımcı olabilir misiniz

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Merhabalar
Öyle değil

kodu yeni bir modüle kopyalayın
sonra
yukarıdaki mevcut kodunuzun son kısmına çağırma şeklinde yapın

Kod:

tarif ettiğiniz şekilde ekledim hocam,

bir kaç eksik oldu;

Hesaplama sanırım eşit olanları almıyor eşitse ve arasında olanlar olacak şekilde hesaplaması gerekiyor.

0,5 gibi gibi gözüküyor % olacak şekilde düzenlenebilir mi

Görsel de gözüktüğü gibi başlığı ekleyemedim. ortalama gecikme saat başlığı siliniyor. silmeden eklenmesini nasıl yaparım.

diğer bir konu ise yarın +- saati 2 saat/ 30 dk yapmak istediğimde nasıl yapmam gerekecek kısa tarif edebilir misiniz
1667376079212.png

Merhaba

Resim olarak değil dosyanın kendisini ekler misin

kod değiştirilmemiş hali hocam

Ekli dosyalar

• KargoSaatKontrol - Kopya.xlsb
    75.5 KB · Gösterim: 2
  • Data2.xlsx
    14.1 KB · Gösterim: 1
Merhaba
Resimdeki gibi dolu şekilde atar mısın

Merhabalar

1-yazdığım kod ortalama gecikme saat başlığını silmiyor sizin kodda bir sıkıntı olabilir
2-yüzdesel oran için o sütunu yüzde olarak biçimlendirmelisiniz
3- yazılan kodda 1 yazanları 2 yapacaksınız

Önceki dosya ile şimdiki dosya arasında sutunlarda oynama yapmışsınız

Offset(0, 9)
olanı 8

Offset(0, 6)
olanı 5 yapın

oran olan sutunları
yüzdesel olarak biçimlendiriniz.

Merhabalar

Kodu en son attığınız dosyaya göre güncelledim
Kod:

Son düzenleme:
merhabalar hocam, kusura bakmayın ben sorunu aktaramadım sanırım, değiştirmedim aslında mevcut olanı ekledim. men yeni bir başlık ekleyerek salınımı eklemek istiyorum mevcutta yok. manuel eklediğimde de başla başlık gidiyor. sizin kodları ekleyip dosyayı çalıştırmadan, ekliyorum 05.10.2022-15.10.2020 tarihten seçerek bakabilir misiniz ben

Ekli dosyalar

• KargoSaatKontrol - Kopyason.xlsb
    68.1 KB · Gösterim: 1
Dosya ekte

Ekli dosyalar

• KargoSaatKontrol - Kopyason (1).xlsb
    59 KB · Gösterim: 1
iyi akşamlar hocam, kusura bakmayın ancak kontrol edebildim.

maalesef hesaplamada hata var. dosyaya görsel olarak ekledim. umarım anlaşılır olmuştur.

bir halen başlığı eklemeyi beceremedim. rapor çalışınca yine gidiyor. başlık ayrıca sabrınız ve desteğiniz için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• KargoSaatKontrol - Kopya36.xlsb
    78.4 KB · Gösterim: 1
Merhabalar

Ben sizi anlamıyorum
önceki dosyanınz tarihler o sutununda
şimdiki tarihler n sutunundan başlıyor

tarihler n sutundan başladığı düşünülerek kod aşağıdaki gibidir.

Kod:

Ekli dosyalar

• deneme.xlsb
    60.9 KB · Gösterim: 3
hayırlı günler hocam,

görsel ile anlatmaya çalışayım. görselde mevcut ve yeni eklenmesini isteğim başlık bulunuyor. yeni başlığı ekledikten sonra yazdığınız kodun oranları bu başlığın altına hesaplaması gerekiyor.

başlığın koda yazılması gerekiyor anladığım kadarıyla, ben örnek dosyaları paylaşırken manuel eklediğim için anlaşılmazlık oldu kusura bakmayın

1667463796243.png

Neden sonradan sutun açma isteğiniz var anlamadım
Sorunuzun çözümü için diğer değerli arkadaşlara havale ediyorum

Saygılarla

Sonradan değil aslında hocam, ilk mesaj talebim de bu yönde. Diğer mevcutta olan başlıkların hesaplandı alanlar var o yüzden.

Desteğiniz için çok teşekkür ederim

Merhaba
Dosya linktedir.

Sorguda 1 adet fazladan sutun eklendi onun üzerinden kod çalışıldı

olmadı hocam maalesef, ben anlatamıyorum sanırım. kusura bakmayın lütfen.

mevcut başlıklar silinmeden ( (-)-(+) 1 Saat SalınımOranı ) başlığının eklenmesi gerekiyor. son iletilen dosyada olması gereken saat başlığı siliniyor.

1667479242979.png

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri