• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Progress bar ekleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ASLAN7410

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
63
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.

Ekte gönderdiğim VERİ sayfasındaki TÜM VERİYİ SİL butonuna tıkladığımda işlem yaklaşık 40 saniye gibi sürüyor.

Ben bunu ekranda Progress bar çubuğunda ilerlediğini görmek istiyorum.
İnternette örneklerden yapmaya çalıştım bir türlüde yapamadım.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    269.2 KB · Gösterim: 7
Çözüm
13.Mesajdakileri buraya aldım ve iki dosya daha ekledim sounu 2 ve 3 olan.
Sonu 3 olan daha iyi bence.
2 olan code ile ilgili istek dosyası :)
Ve kodları altta.
Konuda yine bayağı dağıldı.
Kolay gelsin herkese.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bendeki tüm arşivleri yüklemiştim.32bit için zaten kendi progresbarınıda kullanabilirsiniz bilgi olarak ve internette çokça vardır örnek.Kafanızı karıştırmak istemem yinede örnekleri ekledim önceki mesajda.

Örnekleri aldım çok teşekkür ediyorum.

Birde birşey sormak istiyorum, konuya cevap veren olduğunda önceden e posta geliyordu, artık gelmiyor.

Örnekleri aldım çok teşekkür ediyorum.

Birde birşey sormak istiyorum, konuya cevap veren olduğunda önceden e posta geliyordu, artık gelmiyor.
Bendede oluyordu.Tüm çerezleri vs... temizleyin foruma girin eğer bildirimlere izin ver gibi birşey çıkarsa onu seçin olur bence yada forum ayarlarından bakın.irde eve geçince askan hocanın dosyasını geliltirmiştim onun döngülü ysni 1 den başlayıp 100 e kadar yüzdeli olarakta ayarlayıp konuyz eklerşm daha iyi olur.

Bendede oluyordu.Tüm çerezleri vs... temizleyin foruma girin eğer bildirimlere izin ver gibi birşey çıkarsa onu seçin olur bence yada forum ayarlarından bakın.irde eve geçince askan hocanın dosyasını geliltirmiştim onun döngülü ysni 1 den başlayıp 100 e kadar yüzdeli olarakta ayarlayıp konuyz eklerşm daha iyi olur.
Hocam Userform dan Code makroyu çağırırsan o işi görür

Sub code()
Dim i As Integer, j As Integer, pctCompl As Single

For i = 1 To 100
For j = 1 To 1000

Next j
pctCompl = i
progress pctCompl
Next i

End Sub

Sub code()

For i = 1 To 100
For j = 1 To 1000

Next j
pctCompl = i
progress pctCompl
Next i

End Sub
Evet abey bende öyle yapıp arşivleyecektim.Yada döngüdeki bir for u silip yapacaktım.Sonra düzenleyip arşivlerim ve eklerim.

Sub code()

For i = 1 To 100
For j = 1 To 1000

Next j
pctCompl = i
progress pctCompl
Next i

End Sub
Askan hocam size zahmet o code olanlı örnek dosyayı da ekleyebilir misiniz, tam yapamadım.

Abey bence userformactivate içindekini silip code yazmak yeter heralde bende kafadan yazdım

Aslında bu code kodu mantıksız yazılmış.Bir döngü yeterli ve tam unuttum ama framanin genişliği felan koda yazılıp 1000 e böllünüp 100 ile çarpılıyordu emin değilim ama böyle birşey normali olan bence ve o şekilde eklerim dosyayı zor değil aslında yüzlercede örnek var internette

Son düzenleme:
13.Mesajdakileri buraya aldım ve iki dosya daha ekledim sounu 2 ve 3 olan.
Sonu 3 olan daha iyi bence.
2 olan code ile ilgili istek dosyası :)
Ve kodları altta.
Konuda yine bayağı dağıldı.
Kolay gelsin herkese.

C#:

C#:

tttt.gif

Ekli dosyalar

• ProgressBar örnek(Askan Hoca)3.xlsb
    26.4 KB · Gösterim: 17
  • ProgressBar örnek(Askan Hoca)2.xlsb
    25.4 KB · Gösterim: 16
  • ProgresssBar Arsiv.zip
    142.4 KB · Gösterim: 13
  • ProgressBar örnek(Askan Hoca).xlsb
    27.9 KB · Gösterim: 16
Çözüm
Bendede oluyordu.Tüm çerezleri vs... temizleyin foruma girin eğer bildirimlere izin ver gibi birşey çıkarsa onu seçin olur bence yada forum ayarlarından bakın.

Sayın Refaz, cep telefonumdaki uygulamaya e posta geliyordu, hala da gelmiyor.

Cevap veren herkese çok teşekkürler.

Hayırlı günler diliyorum.

Sayın Refaz, cep telefonumdaki uygulamaya e posta geliyordu, hala da gelmiyor.
Bendede aynısı oluyordu dediğim yöntemlerle halletmiştim.Kısaca internet çerezleri,geçmişi felan tümünü temizletin.Foruma girmeye çalışın zaten şifre felan ister.Girdikten sonra izin verme olayı gelir onu seçin olur bence.Yada telefın bildirimlerden olabilir abey.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri