• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Progress bar ekleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ASLAN7410

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
63
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba.

Ekte gönderdiğim VERİ sayfasındaki TÜM VERİYİ SİL butonuna tıkladığımda işlem yaklaşık 40 saniye gibi sürüyor.

Ben bunu ekranda Progress bar çubuğunda ilerlediğini görmek istiyorum.
İnternette örneklerden yapmaya çalıştım bir türlüde yapamadım.

Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Örnek.xlsm
    269.2 KB · Gösterim: 7
Çözüm
13.Mesajdakileri buraya aldım ve iki dosya daha ekledim sounu 2 ve 3 olan.
Sonu 3 olan daha iyi bence.
2 olan code ile ilgili istek dosyası :)
Ve kodları altta.
Konuda yine bayağı dağıldı.
Kolay gelsin herkese.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Arkadaşlar aşağıdaki kod içerisinde saniye olarak zaten süre hesaplama var,
ben bunu Progress Bar üzerinde yüzde olarak ilerlediğini görmek istiyorum.

Bu şekilde yardımcı olur musunuz?

C++:

Örneği inceleyiniz

Ekli dosyalar

• Örnek (3).xlsm
    266.4 KB · Gösterim: 25
Sayın askan, ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum tam istediğim gibi çalışıyor.

Sayın askan, kod içerisindeki 15-25-40-50-60-100 bunların ne anlama geldiğini sormak istiyorum.

Kod:

Sayın askan, kod içerisindeki 15-25-40-50-60-100 bunların ne anlama geldiğini sormak istiyorum.

Kod:
O rakamları ilerlemede görüyorsunuz
Ben rastgele koda yerleştirdim her defasında ilerleme yüzdesini göstermek için. Makronuz bir döngü içinde olsaydı daha gerçekci rakamlar oluşabilirdi. Bitiş zamanı belli olmadığı için ben tahmini aralara yerleştirerek değer verdim.
Konuyu kapatmasaydınız diğer arkadaşlardan belki daha profesyonel çözümler gelebilirdi diye tahmin ediyorum.

Sayın Refaz, silme işlemi 1 saniye sürüyor, süper oldu.

Ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum.

Sayın askan 6.mesajında belirtmişti, süre dolmalı bir örnek te hazırlayabilir misiniz?

Son olarak kendi adıma Askan hocamızın progresbar hoşunma gittiği için geliştirip arşivledim gifteki gibi userform başlık yok edip ortada sabitlettim.Arşivimdekileride ekledim örnek olsun diye.
Kolay gelsin.
Not:Dosyalar 34.mesaja eklendi.

rrrr.gif

Son düzenleme:
Refaz hocam benim de hoşuma gitti Askan hocamızın progressbarı. Saatlerdir denemeler yapıyorum.
Sizin dosyanız da mutlaka çok güzeldir. Bilgisayara geçince deneyeceğim.

Kafama bir şey takılmıştı. Askan hocamıza sormuştum. Denemeler yaparken o kodu anlayamamıştım.

O kodu buraya ekleyin açıklayalım sanıyorum bu konu ile alakası yoktu kodun.Pc açamadığım için kod ekleyin yazdım.

O kodu buraya ekleyin açıklayalım sanıyorum bu konu ile alakası yoktu kodun.Pc açamadığım için kod ekleyin yazdım.
Refaz hocam, Askan hocamızın şu kodu
Acaba progress bardaki görevi nedir?

Kod:

Refaz hocam, Askan hocamızın şu kodu
Acaba progress bardaki görevi nedir?

Kod:
Bu kod kullanılmamış biliyorum.Eğer bitiş zsmanı bilinseydi by kullanılırdı ve 1 den 100 e kadar yüzde gösterirdi.

Bu kod kullanılmamış biliyorum.Eğer bitiş zsmanı bilinseydi by kullanılırdı ve 1 den 100 e kadar yüzde gösterirdi.
Doğrudur hocam o kod hazır makro progresi ilk çalıştırırken kullanıldı
Boşa çıktı ben silmeyi unuttum

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri