• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Personel Tüm İzinlerini Aya ve Yıllık Olarak Pdf veya Excel Olarak Ayrı Kaydetme

merttr07

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Program içeriğinde personelin kullandığı izinleri filtreliye biliyorum ama bunu aylık, yıllık ve kullanmış olduğu izin türleri de dahil filtreliyerek ayrıca almak istiyorum. İzin türlerinin hepsini de ayrıca ala bilmem mümkün olsun istiyorum bunu nasıl yapa bilirim. Program içerisinde frmIzinDurumu bu user formda personel seçiyoruz. frmIzinDokumu bu user formda ise personelin filtreli izin türleri önümüze geliyor. Burada ay, yılık, tüm izin türü veya izintürü filitresi ekleyerek farklı kaydetmek istiyorum excel veya pdf olarak.

Ekli dosyalar

• Personel İzin Takip3_Z.xlsm
    2.4 MB · Gösterim: 86
Merhaba.
Argument not optional hatası bağımsız değişkenle ilgili bir hata
Şöyle ki Sizin Formdaki Ay datası metin , kodlardaki DateSerial sayı şeklinde bir veri üretir. Bu nedenle bu kriteri sağlamadığından hatalı raporlama yapar. Ay kısmına 4 gibi sayısal bir değer yazın öyle deneyin.

Merhaba.
Argument not optional hatası bağımsız değişkenle ilgili bir hata
Şöyle ki Sizin Formdaki Ay datası metin , kodlardaki DateSerial sayı şeklinde bir veri üretir. Bu nedenle bu kriteri sağlamadığından hatalı raporlama yapar. Ay kısmına 4 gibi sayısal bir değer yazın öyle deneyin.
Ne yazık ki aynı hatayı verdi metinsel olarak nasıl yaparız.

Merhaba.
Kodların sonuna ( Hem ilk tarih hem de son tarih ) Else : demişsiniz ama sonrasında If ile başlayan bir koşul yazmanız gerekli bu kısım yok. Buraya da bir göz atın. Hani koşul olacağını bilemedim ben.

Bir öneri olarak ta Tarihleri yazdıktan sonra buton ile çalıştırırsanız daha iyi olur, nede olsa tarihleri tam yazmadan yapılacak bir filtreleme sizin işinizi görmeyecek. txtBasTarih_Change() gibi değil de bu işlemi bir buton ile çalıştırın.

Merhaba.
Kodların sonuna ( Hem ilk tarih hem de son tarih ) Else : demişsiniz ama sonrasında If ile başlayan bir koşul yazmanız gerekli bu kısım yok. Buraya da bir göz atın. Hani koşul olacağını bilemedim ben.

Bir öneri olarak ta Tarihleri yazdıktan sonra buton ile çalıştırırsanız daha iyi olur, nede olsa tarihleri tam yazmadan yapılacak bir filtreleme sizin işinizi görmeyecek. txtBasTarih_Change() gibi değil de bu işlemi bir buton ile çalıştırın.
Ola bilir ama sabah işyerinde denedim bir yerde gözden kaçan bir şey var aklım durdu resmen buton ile bu sefer kodları oturtamam.

Merhaba.

Bir öneri olarak ta Tarihleri yazdıktan sonra buton ile çalıştırırsanız daha iyi olur, nede olsa tarihleri tam yazmadan yapılacak bir filtreleme sizin işinizi görmeyecek. txtBasTarih_Change() gibi değil de bu işlemi bir buton ile çalış
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Buton ile de aynı hatayı aldım.

Merhaba.

Bir öneri olarak ta Tarihleri yazdıktan sonra buton ile çalıştırırsanız daha iyi olur, nede olsa tarihleri tam yazmadan yapılacak bir filtreleme sizin işinizi
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Bu kod ile ay yıl tamam ama izintürü seçimi olmuyor izin türünü seçim yapmaz isem tüm veriler yapar isem hangisi ise o verileri getirmesi istiyorum ama kodun içine yerleştiremedim.

Program içeriğinde personelin kullandığı izinleri filtreliye biliyorum ama bunu aylık, yıllık ve kullanmış olduğu izin türleri de dahil filtreliyerek ayrıca almak istiyorum. İzin türlerinin hepsini de ayrıca ala bilmem mümkün olsun istiyorum bunu nasıl yapa bilirim. Program içerisinde frmIzinDurumu bu user formda personel seçiyoruz. frmIzinDokumu bu user formda ise personelin filtreli izin türleri önümüze geliyor. Burada ay, yılık, tüm izin türü veya izintürü filitresi ekleyerek farklı kaydetmek istiyorum excel veya pdf olarak.
kardeş merhaba konu dışı ama benim de 705 kişşilik listem var personel terfisi yapıyorum her ay sneinlle görüşmem mümkün müdür acaba seni dosyanı iceledim bu sekilde görsel yapabilirmiyim excrel kullanarak

kardeş merhaba konu dışı ama benim de 705 kişşilik listem var personel terfisi yapıyorum her ay sneinlle görüşmem mümkün müdür acaba seni dosyanı iceledim bu sekilde görsel yapabilirmiyim excrel kullanarak
Tabi ki ne konuda de destek vere bilirsem sevinirim.

elimde böle bi tablo var bunu seninki gibi grsele nasıl cevirebilirim uzun işmidir

Ekli dosyalar

• KADRO DEFTERİM - Kopya.xlsm
    290.1 KB · Gösterim: 16
elimde böle bi tablo var bunu seninki gibi grsele nasıl cevirebilirim uzun işmidir
Ben sana destek olmaya çalışıyorum ama tablo olarak çok karışık ve puntolar çok küçük yapıla bilir istediğin ama bunu burada sıfırdan bir programmış gibi yapmak oluyor.

Örnek bir çalışma var bunu bir kontrol et istersen

Ekli dosyalar

• EVN.xlsm
    1.3 MB · Gösterim: 23

Konuyu okuyanlar

Geri