• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Personel Tüm İzinlerini Aya ve Yıllık Olarak Pdf veya Excel Olarak Ayrı Kaydetme

merttr07

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Program içeriğinde personelin kullandığı izinleri filtreliye biliyorum ama bunu aylık, yıllık ve kullanmış olduğu izin türleri de dahil filtreliyerek ayrıca almak istiyorum. İzin türlerinin hepsini de ayrıca ala bilmem mümkün olsun istiyorum bunu nasıl yapa bilirim. Program içerisinde frmIzinDurumu bu user formda personel seçiyoruz. frmIzinDokumu bu user formda ise personelin filtreli izin türleri önümüze geliyor. Burada ay, yılık, tüm izin türü veya izintürü filitresi ekleyerek farklı kaydetmek istiyorum excel veya pdf olarak.

Ekli dosyalar

• Personel İzin Takip3_Z.xlsm
    2.4 MB · Gösterim: 86
Bir çok kişi görüntülemiş 16 kişi indirmiş yardımcı ola bilecek kimse yok mu ?

Sorum hala aktiftir bir çözüm bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

Sorun hala çözülmedi yardımcı olurmusunuz.....

Merhaba.
Dosyanız açılışta hata verdi bende ancak şöyle yardımcı olabilirim size;

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

ListBox a veri eklerken kullandığınız bu koşul cümlesine istediğiniz İzin Türü içinde bir koşul eklemeniz yeterli olacaktır.
İzin türü içinde bir ComboBox eklersiniz koşul cümlesine de
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
gibi bir cümle ekleyin. C temsili sütundur. Filtre sayfasında izin türü hangi sütundaysa o sütunu yazın.

Merhaba.
Dosyanız açılışta hata verdi bende ancak şöyle yardımcı olabilirim size;

Kod:

ListBox a veri eklerken kullandığınız bu koşul cümlesine istediğiniz İzin Türü içinde bir koşul eklemeniz yeterli olacaktır.
İzin türü içinde bir ComboBox eklersiniz koşul cümlesine de
Kod:
gibi bir cümle ekleyin. C temsili sütundur. Filtre sayfasında izin türü hangi sütundaysa o sütunu yazın.
Dosya hata veriyor kapatıp açtığınızda düzeliyor.Sonunda bir cevap aldım deniycem izin türünü halletim peki ay ve yıl olarak mesela personelin sadece ocak ayında tüm izinlerini ve ya yıllık izinlerini filtre yapım görmek istiyorsam.

Merhaba.
Yine aynı şekilde yapabilirsiniz. Yani If yapısına And yada Or bağlaçlarıyla eklemeniz gerekiyor.
Yapılacaklar sırayla
1-) Kriteri seçeceğiniz bir yada iki TextBox yada ComboBox eklemek
2-) If yapısına Şu hücrenin değeri ( Tarihlerin yazılı olduğu hücre ) >= TextBox / ComboBox gibi koşullar ( İstediğiniz koşullar ) yazmanız yeterli olacaktır.

For
If
Yapılacaklar ...
End If
Next

Yapınız bu şekilde olacak ki zaten öyle, If koşuluna neyi istiyorsanız yani hangi koşullara göre listelemek istiyorsanız onu yazacaksınız.

Merhaba.
Yine aynı şekilde yapabilirsiniz. Yani If yapısına And yada Or bağlaçlarıyla eklemeniz gerekiyor.
Yapılacaklar sırayla
2-) If yapısına Şu hücrenin değeri ( Tarihlerin yazılı olduğu hücre ) >= TextBox / ComboBox gibi koşullar ( İstediğiniz koşullar ) yazmanız yeterli olacaktır.

For
If
Yapılacaklar ...
End If
Next

Yapınız bu şekilde olacak ki zaten öyle, If koşuluna neyi istiyorsanız yani hangi koşullara göre listelemek istiyorsanız onu yazacaksınız.
Peki benim c sütunu sadece tarih var 12.04.2022 gibi ben bunu İlk Ay daha sonra yıl olarak filtrelemek istersem nasıl yapıcam.

Merhaba.
Yapılacaklar sırayla

For
If
Yapılacaklar ...
End If
Next

C++:

son satır yaptım eklediğim yer

Merhaba
Sadece yıl için
If DateSerial(Year(Tarihin yazılı olduğu hücre)) = YIL kriterinin yazılı olduğu TextBox

Sadece Ay için
If DateSerial(Month(Tarihin yazılı olduğu hücre)) = AY Kriterinin yazılı olduğu TextBox

If yapıları genelde cümle kurmak gibidir, şu koşul yada koşulları sağlıyorsa şunu yap gibi

Bir süre daha maalesef bu şekilde yardımcı olabilecem, kafadan ameliyat olunca çok dikkatli ve detaylı çalışmalarınızı incelemiyorum, sadece yol gösterme gibi yardımcı olabiliyorum.

Esenlikler dilerim. İyi çalışmalar.

Merhaba
Sadece yıl için
If DateSerial(Year(Tarihin yazılı olduğu hücre)) = YIL kriterinin yazılı olduğu TextBox

Sadece Ay için
If DateSerial(Month(Tarihin yazılı olduğu hücre)) = AY Kriterinin yazılı olduğu TextBox

If yapıları genelde cümle kurmak gibidir, şu koşul yada koşulları sağlıyorsa şunu yap gibi

Bir süre daha maalesef bu şekilde yardımcı olabilecem, kafadan ameliyat olunca çok dikkatli ve detaylı çalışmalarınızı incelemiyorum, sadece yol gösterme gibi yardımcı olabiliyorum.

Esenlikler dilerim. İyi çalışmalar.
Çok geçmiş olsun vermiş olduğunuz bilgilerle hem kendimi geliştiriyorum ama ne yazık ki hata alıyorum.

Kod:

Teşekkür ederim.

Hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz yazarsanız ona göre daha doğru tespitler yapabiliriz.

Benim gördüğüm şunlar.
Kod:
Kısmı hatalı görünüyor.
Kod:
şeklinde değiştirin.

Kod:
Kısmını
Kod:
şeklinde değiştirin.

Yine de hata alıyorsanız hata aldığınız yeri bildirirseniz ona göre işlem yaparız.

Teşekkür ederim.

Hatayı tam olarak nerede alıyorsunuz yazarsanız ona göre daha doğru tespitler yapabiliriz.

Benim gördüğüm şunlar.
Kod:
Kısmı hatalı görünüyor.
Kod:
şeklinde değiştirin.

Kod:
Kısmını
Kod:
şeklinde değiştirin.

Yine de hata alıyorsanız hata aldığınız yeri bildirirseniz ona göre işlem yaparız.
DateSerial bu kısımda hata veriyor

Teşekkür ederim.

Benim gördüğüm şunlar.
Kod:
Kısmı hatalı görünüyor.
Kod:
şeklinde değiştirin.

Kod:
Kısmını
Kod:
şeklinde değiştirin.

Kod:

Kod bu şekilde tamamı izndk.Range("F" & i & ":" & "W" & i).Copy gizn.Range("B" & sonsatG) değiştirirsem sorun çıkar mı

Merhaba
Bu hata yazdığınız kodlardaki metod hatası yani yazımı hatalı yapıyorsunuz, yukarıda düzelttiğim gibi, birde başvurudan gelen data uygun olmaya bilir. Yani siz sayı gibi işlem yapıyorsunuz dur gelen veri metindir gibi.

izndk.Range(Cell(i, "F"), Cell(i, "W")).Copy gizn.Range("B" & sonsatG)
bu değişikliği de uygulayın kodlarınıza,

Ayrıca
izndk.DateSerial(Month(Range("L" & i).Value)) yı
DateSerial(Month(izndk.Range("L" & i).Value)) şeklinde değiştirin. Yazım kurallarına yani syntax yapılarına bir göz atsanız iyi olur.

Birde çok dikkatli bakamıyorum ama izndk.Range şeklinde kullana bilmek için izndk yı tanımlamanız gerekiyor ancak kodlarda bu tanımlamayı göremedim. Set izndk = Sheets("Sayfa1") gibi bir tanımlama. Ben göremedim, gözümden de kaçmış olabilir. aynı şekilde gizn içinde bir tanımlama göremedim. Bu tanımlamaları da yapın.

Merhaba
Bu hata yazdığınız kodlardaki metod hatası yani yazımı hatalı yapıyorsunuz, yukarıda düzelttiğim gibi, birde başvurudan gelen data uygun olmaya bilir. Yani siz sayı gibi işlem yapıyorsunuz dur gelen veri metindir gibi.

izndk.Range(Cell(i, "F"), Cell(i, "W")).Copy gizn.Range("B" & sonsatG)
bu değişikliği de uygulayın kodlarınıza,

Ayrıca
izndk.DateSerial(Month(Range("L" & i).Value)) yı
DateSerial(Month(izndk.Range("L" & i).Value)) şeklinde değiştirin. Yazım kurallarına yani syntax yapılarına bir göz atsanız iyi olur.

Birde çok dikkatli bakamıyorum ama izndk.Range şeklinde kullana bilmek için izndk yı tanımlamanız gerekiyor ancak kodlarda bu tanımlamayı göremedim. Set izndk = Sheets("Sayfa1") gibi bir tanımlama. Ben göremedim, gözümden de kaçmış olabilir. aynı şekilde gizn içinde bir tanımlama göremedim. Bu tanımlamaları da yapın.
bbb.jpg
Burada Nisan yazdığım da 13.04.2022 sadece göstermesi gerek ama yapmıyor .

cc.jpgtttt.jpg

burada tanımladım modülde

Dosyayı tekrar ekledim

Ekli dosyalar

• Personel İzin Takip3_Z.xlsm
    2.4 MB · Gösterim: 26

Konuyu okuyanlar

Geri