• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Personel İzin Takip Programı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

merttr07

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Öncelikle kolay gelsin çalışmada belli bir kısma kadar geldim ama sıkıntı yaşadığım durum yıllık izinlerde bayram tatilleri ve hafta tatillerini düşerek hesaplatmaya çalışıyorum yapamadım. Ayrıca saatlik izin kısmında ise Saat olarak giriş yaptığımda gün olarak hesaplıyor iki saat arasındaki farkı alıp toplamda 8 saati bulduğunda kesilecek gün kısmına bir gün yazdıramadım yardımcı olursanız sevinirim.

Sıkıntıları anlata bilmek için resimli bir şekilde anlatmaya çalıştım umarım yardımcı ola bilirsiniz. İlk açılmada gelen hata arkada excel çalışmaması için eklediğim koddan kaynaklı onu hallederim ondan yana sıkıntı yok.

****Personel Yıllık ve Sosyal İzin Kullandığında Hafta Tatillerinin ve Bayram Tatilleri yıllık izinden sayılmaması
***** Personel Yıllık ve Sosyal İzin Kullandığında Hafta Tatillerinin ve Bayram Tatilleri yıllık izinden sayılmaması
****** Saatlik İzin Kısmında kodlamayı yapamadığım İçin Olmuyor resimli bir şekilde anlatım umarım anlaşılır olmuştur.

Ekli dosyalar

• aAdsız.jpg
    aAdsız.jpg
    230.3 KB · Gösterim: 112
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    205.1 KB · Gösterim: 94
  • saat Adsız.jpg
    saat Adsız.jpg
    150.9 KB · Gösterim: 83
  • tttAdsız.jpg
    tttAdsız.jpg
    177.8 KB · Gösterim: 70
  • Yıllık Adsız.jpg
    Yıllık Adsız.jpg
    141.2 KB · Gösterim: 79
  • Personel İzin Takip2.xlsm
    543.9 KB · Gösterim: 233
Çözüm
Bilinen hatalar giderildi.
Kodlar dögüye alınarak kısaltıldı.
Personel Bilgi Güncelleme butonu ve bağlı kodlar yenilendi.
frmPersonelgüncelle userformu kaldırıldı.
1643010235408.png

Yıllık izin ve Saatlik izin için gün ve saat hesabını düzenledim.
Tanimlamalar sayfasına Bayram günlerini işleyiniz.
Dosya ektedir.

Ekli dosyalar

528.1 KB · Gösterim: 99
Yıllık izin ve Saatlik izin için gün ve saat hesabını düzenledim.
Tanimlamalar sayfasına Bayram günlerini işleyiniz.
Dosya ektedir.
Adsız.jpg
Burada hata aldım ama :(
Her yıl otomatik olarak nasıl yenileye bilir peki excel arkada kapalı çalışacak çünkü.

Dosyanızın o bölümüne dokunmadım . bende de hata veiyordu.(bir önceki mesajınız için)
frmIzinKullanim formunu açıp deneyin.

Kodları böyle düzeltin.
On Error Resume Next
ekleyin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kodları böyle düzeltin.
On Error Resume Next
ekleyin.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
aaAdsız.jpg
Saatlik izinde daha önce kendi yapmaya çalıştığım kodlamada hata veriyor desteğiniz ve emeğiniz için çok teşekkür ederim gerçekten.

Şu an mobilim. Uygun bir vakit bakacağım.

Şu an mobilim. Uygun bir vakit bakacağım.
Tekrardan teşekkür ederim değerli vaktinizi ayırdığınız için gerçekten ofiste işimi çok rahatlatacak. Program içerisine tatil günlerini otomatik güncel hale getirmem gerekiyor çünkü excel kapalı olarak çalışacak hataları neden veriyor anlamış değil kolay gelsin. Sanırım sizin eklediğiniz doğru olan kodlar ile benim yazdığım yanlış kodlama hata ya neden oluyor gibi duruyor. Tekrardan çok teşekkürler.

Memur personelin yıllık izinlerinde hafta tatili düşmüyor ve işçiyle aynı değil onu da şuan uğraştım ama ayarlayamadım.
***Statüde Belirtiğim Memur Personeller İçin Birinci yılı ile on yıl arası 20 gün yıllık izin on yıldan sonra 30 olarak ve hafta sonları düşmüyor. Ayrıca resmi tatillerinde düşmemesi gerekiyor. Statülere göre ayarlayamadım.
*****Ayrıca Statüde belirmiş olduğum İzdoğa/Kapsam dışı Ve İzelman/ Kapsam dışı olan personellerin ise İlk 5. yılları 14 - 5 ile 10 arası 20 10 ile 15 yıları arası ise 26 olarak artıyor. Şuan mevcut program işçiler için tasarlı. İşçilerin ise ilk 5 yılları 23 5 ile 10 yılları arası 27 10 yılından sonra ise 31 olarak gidiyor.

Bu kısmı toparlayamadım ne yazık ki kodları statüye göre ayarlamam gerekiyor. Resmen beynim durdu siz bakana kadar bende araştırma yapacağım umarım bulurum.

Saatlik izinler bir günden fazla sürebiliyor mu?
mesela bugün 10:00 da başlayıp yarın 14:00 da bitebiliyor mu?
eğer böyle olabiliyorsa mesai başlangıç ve bitiş saatleri de tanımlanmalı.
yoksa tek gün mü?
Ayrıca öğle arası düşülecek mi?
bir de yıllık izinlerde sonraki yıla devreden izin olayları var.

Saatlik izinler bir günden fazla sürebiliyor mu?
mesela bugün 10:00 da başlayıp yarın 14:00 da bitebiliyor mu?
eğer böyle olabiliyorsa mesai başlangıç ve bitiş saatleri de tanımlanmalı.
yoksa tek gün mü?
Ayrıca öğle arası düşülecek mi?
bir de yıllık izinlerde sonraki yıla devreden izin olayları var.
Eğer bir gün izin alacak ise zaten onu ücretli veya ücretsiz olarak seçe biliriz. Saatlikte önemli olan o ayın içinde toplam kaç saat izin kullanmış ve yılda toplam kaç saat izin kullanmış personel. Eğer bir gün izin alacaksa ücretli veya ücretsiz izin olarak çıkış gösteririz. Öğle arası 1 saat düşülecek evet. Yıllık izinlerde sonraki yıla devredecek evet ama memurlarda devretme yok. Toplamda 8 ve 8 katları olduğunda gün kesme yerine 1 2 3 diye toplayarak gitmesi gerek ama o aya göre.

Eğer bir gün izin alacak ise zaten onu ücretli veya ücretsiz olarak seçe biliriz. Saatlikte önemli olan o ayın içinde toplam kaç saat izin kullanmış ve yılda toplam kaç saat izin kullanmış personel. Eğer bir gün izin alacaksa ücretli veya ücretsiz izin olarak çıkış gösteririz. Öğle arası 1 saat düşülecek evet. Yıllık izinlerde sonraki yıla devredecek evet ama memurlarda devretme yok. Toplamda 8 ve 8 katları olduğunda gün kesme yerine 1 2 3 diye toplayarak gitmesi gerek ama o aya göre.
Ayrıca yıl bittiğinde sadece yıllık izinlerin verileri kalacak diğer veriler sıfırlanacak yoksa excel kasar diye düşünüyorum. Aklımda belli bir yere geldikten sonra verileri tutması için yeni sayfa açıp oraya kaydetmesi doğru olur mu görüşünüz nedir.

Böyle işler karışacak.
Adım adım gidelim.
Bir adım halledildiğinde diğeri için yeni konu açarak ilerleyelim.

txtGunSayisi texboxını hesaplama adımını halledelim.
Personel_Bilgileri sayfasında X ve Y sütunları gereksiz.(Diye düşünüyorum)
Izin_Durumu sayfasında K ve L sütunları gereksiz.(Diye düşünüyorum)
Tatil günleri ve mesai saatleri tanımlandı.
Saatlik izinde öğle arası düşüldü.
Yıllık izinde hafta tatili ve resmi tatiller düşüldü.

Ekli dosyalar

442.3 KB · Gösterim: 67
Böyle işler karışacak.
Adım adım gidelim.

Yıllık izin gibi sosyal izinde olmalı hafta tatili ve bayramlar düşmeli

Böyle işler karışacak.
Adım adım gidelim.

Gereksiz gördüğünüz yerleri kaldıra biliriz ben kendim yapmaya çalıştığım için doğal olarak vardır.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri