• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru oto kayıt ekleme

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
iyi akşamlar ustalarım yardımınıza ihtiyacım var otomatik kayıt olması tek tek kayıt
çok zaman alıyor onun için tek tıklama ile bazen 100 veri olabiliyor bazen de 2000 veri oluyor
dosyanın içinde gerekli düzenlemeleri yaptım şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• KOKORECCİİ.xlsb
    1.6 MB · Gösterim: 17

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
neyi nereye kayıt edeceğiz. Hiç anlaşılmıyor ki
Hocam kayıt sayfasını ekledim kokorecci kayıt makrosu çalışıyor zaten ama accueil sayfasındaki ( I ) Sütunundaki analyse match tıkladığımızda veri otomatik çekiyor çektikden sonra mill base sayfasındaki hepsini analiz et butonunu tıkladığımızda ne kadar veri varsa tek tek analiz edip keydetmesi arşif sayfasına

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
neyi nereye kayıt edeceğiz. Hiç anlaşılmıyor ki
1653512444993.png
BURAYI TIKLADIGIMIZDA VERİ OTOMATIK ÇEKİYOR

1653512518141.png
VERİ bu sayfaya geliyor kokoreckayıt tıkladıgımda kayıt ediyor arşif sayfasına

1653512587217.png
veriyi buraya atıyor ama tek tek kaydetmek çok uzun zaman alıyor demek istediğim
kod yazarak
1653512648232.png
hepsini analiz et butonunu tıkladıkdan sonra
buradaki ne kadar veri varsa

1653512713160.png
veriyi çekip kaydedecek arşif sayfasına
umarım anlataiblmişimdir hocam

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
daha önce bu kodu forumdan bir usta edivermişti aynısın uyguladım aama hata veriyor beceremedim

JavaScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Rapor

İbrahim Görgülü​

hocam bi el atarmısınızyardımınıza ihtiyacım var​

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
bu kodu yapıştırdım çalışmayınca sildim o yüzden tekrar yüklemek zorunda kaldım hocam

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Nerde bu kod dosyada ?
daha önce iibrahim görgülü hocam başka bir dosyayı yapıvermişti ben oradan kopyalayarak sayfa isimlerini değiştirerek uyguladım mantık olarak aynı olduğu için ama olmadı bazen veri eksiği olduğunda kod çalışmıyor hata veriyor dosyanın içeriğinde table sayfası var lig puan durumu olmayınca table sayfasında veri olmayınca atlaması ve bir altta gecip EĞER table sayfasında veri varsa kayıta devam etmesi ama hata veriyor o yüzden sizin gibi ustalardan yardım

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,977
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Abey bu konu beni aşıyor bana karışık geliyor bir türlü anlamadım ne olacak diye kusura bakmayın.
Belki sade bir dosya olsaydı ve tam açıklama olsaydı ki heralde bizde sorun anlamamaki o zaman yaplırdı diye düşünüyorum kendi adıma.

Kolay gelsin.

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Abey bu konu beni aşıyor bana karışık geliyor bir türlü anlamadım ne olacak diye kusura bakmayın.
Belki sade bir dosya olsaydı ve tam açıklama olsaydı ki heralde bizde sorun anlamamaki o zaman yaplırdı diye düşünüyorum kendi adıma.

Kolay gelsin.
teşekür ederim ustam allah razı olsun genede

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan

Kolay gelsin.
bu dosta ful çalışıyor sıkıntı yok maksat aynısı olacak şu şekilde liste sayfasında tarih seçiyoruz mesela bugünü secelim sonra liste çek makrosunu tıklayalım veriyi siteden otomatik çekecek çektikden sonra analiz sayfasında hepsini analiz et makrosu var onu tıkladığımızda verileri cekip kaydediyor bu dosta ful çalışıyor mantığı aynı olması burdaki dosyada ben sadece son 10 maçlarıını için ayarladığım için bir takım 9 maçı varsa bir takımın 10 maçı varsa o veriyi kaydetmiyor atlıyor
yapılmasını istedğim dosyanın table sayfasında veri yoksa kaydetmesin bu dosya lig puan durumuna göre analiz yaptıracağımım için o şekilde genede teşekür ederim saygılar iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• KOKOHTFT.xlsb
    2.1 MB · Gösterim: 2

Konuyu okuyanlar