Çözüldü Otamatik Satır Yüksekliği

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

gigiveryon

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,

Ben hücreleri Metni kaydır seçeneği aktifken ve sütün genişliği sabitken yazıya bağlık satırların yüksekliğinin sabit oranda değişmesini istiyorum. Örnek olarak hücre içinde tek satırlık yazı varken SATIR yüksekliği 20 iki SATIR varken 40 üç SATIR yazı varken hücre içinde SATIR yüksekliğinin 60 olmasını nasıl sağlayabilirim?

Ortak_Akıl

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
80
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
1-hücreleri seçin
2-giriş sekmesin de metni kaydır butonuna basın
3-otomatik SATIR yüksekliği gerçekleşecektir
4-bir hücre için "metni kaydır " aktif ise otomatik SATIR yüksekliği değişimlere karşı otomatik yükselir veya alçalır.
5-şayet bir satırda birden fazla hücrede metni kaydır aktif ise, en büyük yükseklikteki metni esas alır.
inceleyin deneyin kolayca anlaşılabilir.

Ekli dosyalar

• satır yüksekliği.xlsx
    227 KB · Gösterim: 4

gigiveryon

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
1-hücreleri seçin
2-giriş sekmesin de metni kaydır butonuna basın
3-otomatik SATIR yüksekliği gerçekleşecektir
4-bir hücre için "metni kaydır " aktif ise otomatik SATIR yüksekliği değişimlere karşı otomatik yükselir veya alçalır.
5-şayet bir satırda birden fazla hücrede metni kaydır aktif ise, en büyük yükseklikteki metni esas alır.
inceleyin deneyin kolayca anlaşılabilir.
Öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ediyorum. Benim demek istediğim SATIR yüksekliğini benim özel ayarlamak gibi seçeneğim var mı?Otomatik yapıtğında hep 5'in katları artıyor. Ben örnek olarak SATIR yüksekliği 20-40-60-80 gibi artmasını istiyorum bunu sağlayabileceğimiz bir komut veya makro var mı?

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,526
Excel Versiyonu
Office 365 TR
SATIR yüksekliğini aşağıdaki komutla yapabilirsiniz. 1.satırı 40 yap
Sayfa2.Rows(1).RowHeight = 40

gigiveryon

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
SATIR yüksekliğini aşağıdaki komutla yapabilirsiniz. 1.satırı 40 yap
Sayfa2.Rows(1).RowHeight = 40
Teşekkür cevabınız için ancak ben özel bir yükseklik ve katlarını istiyorum onu ayarlayamayı yapamadım imkan var mıdır ? Örnek olarak standart olan ve istenilen şeklinde ayırdım.İstinilen için 20 ve katlarını baz alarak yaptım

Ekli dosyalar

• OTOMATİK SATIR YÜKSEKLİĞİ.xlsx
    10.3 KB · Gösterim: 2

Ortak_Akıl

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
80
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
sormak istediğiniz manuel istenildiği şekilde SATIR yüksekliği ayarı ise; herhangi bir satırı veya bir satırlar topluluğunu işaretleyip, sağ tuş yapınca "SATIR yüksekliğini" seçeneğinden istenilen sayısal veri girerek manuel ayarlayabilirsiniz.

gigiveryon

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
sormak istediğiniz manuel istenildiği şekilde SATIR yüksekliği ayarı ise; herhangi bir satırı veya bir satırlar topluluğunu işaretleyip, sağ tuş yapınca "SATIR yüksekliğini" seçeneğinden istenilen sayısal veri girerek manuel ayarlayabilirsiniz.
Yok hocam manuel olarak yaptım zaten bu yaptığım şeyin excelin otomatik olarak yapmasını istiyorum(hücre içindeki SATIR arttıkça SATIR benim girdiğim değerin katları şeklinde yüksekliğini artması)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar