• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Makro ile sayfalar arası veri aktarma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Hamikeserci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
10
Excel V
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Üstadlar şöyle bir kod ile veri aktarma sorunumu çözdüm fakat, başka bir sorun var. Bu kod LOG sayfasında A2:Z2 ye kadar olan sutun başlığı ile DDL sayfasındaki başlıkları eşleştirip A2:K2 arasına yazdırıyor, LOG sayfasında 15.sutunda DDL içeren metin görünce benzer olan başlık altına DDL yazan satırdaki verileri kopyalıyor. Burda sorun yok. Benim log sayfası a2:z2 ye kadar başlık içeriyor. DDL sayfası ise a2:k2 ye kadar log sayfasındaki aynı başlıkları içeriyor. Diyelimki DDL sayfasında aktarılan verinin en sonuna birşeyler ekledim, yani k2 den sonra bir kaç sutun daha ekledim log sayfasında olmayan.. sonra Log sayfasına aktarılmak üzere yeni bir veri girdiğinde tekrar DDL e çek dediğimde yine aynı şekilde tüm verileri silip eklenen satırla birlkte öncekiler yeniden kopyalıyor. Buda benim ddl sayfasındaki eklediğim sutunlara yazdıgım bilgileride siliyor. Bu makroyu, DDL sayfasına aktarılan veri satırında işlem yapıldıysa, LOG sayfasından yeni veri çekileceği zaman bir önceki verilere dokunmadan farklı olan veriyi nasıl aktarabiliriz?

HTML:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Sayın Hamikeserci
Ben kodaları modül1 e toplamışım zaten.
Butona tıkladığınızda işiniz görülüyorsa sıkıntı yok.
Modül3 de sizin yazdığınız kodlar var.
Kullanmıyorsanız silin.
Sayın Hamikeserci
Ben kodaları modül1 e toplamışım zaten.
Butona tıkladığınızda işiniz görülüyorsa sıkıntı yok.
Modül3 de sizin yazdığınız kodlar var.
Kullanmıyorsanız silin.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri