• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arşiv ListView Sütuna göre Arama Çoklu Seçi

txtKaytSay = say döngünün dışına yazmışım o nedenle sorun çıkmış)
kod aşağıdaki gibi değişirse düzelir
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:
bu da excelin filtreleme özelliği kullanılarak yapıldı arama daha doğru ve hızlı gibi
125 bin satırdan fazla veri olduğundan listviewin yüklenmesi 25 saniyeyi buluyor
formda en baştaki Const xSyf As String = "CUSTOMERS" değeri Const xSyf As String = "CUSTOMERS2" olarak değiştirilirse sadece 1500 veri üzerinde işlem yapar
hatalar olabilir asıl amaç temel işlemlerin nasıl yapıldığını göstermek olduğundan gerisini kullanıcılar ihtiyaçlarına göre değiştirebilir
Filtre ile Arama Kodu
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Güncelleme kod listviewdeki satırı silip eklemeden
Kod:

Son düzenleme:
Birde finditem ileydi asıl konu döngü ile yapmışsınız bu arada.
Finditem daha hızlı olur diye düşünüyordum abey.

finditem ileydi asıl konu döngü ile yapmışsınız
zafer hocam listview ile ilgili aklıma gelen her yöntemi kullandığım örnekleri ekledim, aralarında finditem da var for each de tüm arananı seçme de var arananlar arasında dolaşmak da...
her kesin ihtiyacı, dosya yapısı farklı dolayısıyla gerisi kişiye kalmış, çalışmasına en uygun hangi yöntemse ona uygun kodların bleşkesini kullanabilir.
Not: emin değilim ama galiba finditem sadece ana sütundaki veriler için kısmı eşleşmeyi buluyor, tag yada subitem için tamm eşleşmeyi kabul etmiyor daha doğrusu whole da olsa partial da tam eşleşme olmayınca bulmuyor o nedenle like/instr gibi yan yollara başvurdum. Ama belirttiğim gibi tam emin değilim belki gözümden kaçan bir şey oldu o nedenle bulamadım

zafer hocam listview ile ilgili aklıma gelen her yöntemi kullandığım örnekleri ekledim, aralarında finditem da var for each de tüm arananı seçme de var arananlar arasında dolaşmak da...
her kesin ihtiyacı, dosya yapısı farklı dolayısıyla gerisi kişiye kalmış, çalışmasına en uygun hangi yöntemse ona uygun kodların bleşkesini kullanabilir.
Not: emin değilim ama galiba finditem sadece ana sütundaki veriler için kısmı eşleşmeyi buluyor, tag yada subitem için tamm eşleşmeyi kabul etmiyor daha doğrusu whole da olsa partial da tam eşleşme olmayınca bulmuyor o nedenle like/instr gibi yan yollara başvurdum. Ama belirttiğim gibi tam emin değilim belki gözümden kaçan bir şey oldu o nedenle bulamadım
Tamam abey elinize sağlık.
Tam eşleşme oluyor çünkü mesela textboxtakine eşitse kodu olunca listviewin eli mahkum mecbur eşit olanı bulacak :)
Listview fazla verilerde gereksiz ama 10bin veriye kadar kullanılabilir abey.

Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:
Kod:

Ekli dosyalar

• ListView_Ara_Git_Ekle_Sil_hy7.xlsm
    1.5 MB · Gösterim: 24
UCase(Replace(Replace(MtnAra, Chr(105), Chr(221)), Chr(73), Chr(253))
Önceden bunu söylemek istemiştim büyüki ve büyük ı vb.. için.
Aslında birde galiba strcomp gibi bişey vardı = 1 olarak if şartı ile kullanılıyordu harf duyarlılığı için abey.
Birde onunla yaparsanız tam olur :)

* ve ? Kullanabilmek için en uygunu like ;
instr
yada StrComp'ta bildiğim kadarıyla * ve ? kullanılamaz,
StrComp sıralama yaparken işe yarar da aramalarda like kadar işlevsel değil bence

Son düzenleme:

Konuyu okuyanlar

Geri