• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Listview prodesürünün Custom özelliğini çalıştıramıyorum.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SonOsmanlı

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
18
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Dostlar yeni bir program yapmaya başladım fakat bunu listviewle yapayım dedim fakat listviewin custom özelliğini bir türlü aktive edemiyorum.
Sürekli aşağıdaki resimdeki hatayı alıyorum..MSCOMCT2.OCX eksiktir diye düşündüm ve yeniden silip yükledim...Ama yine aynı hatayı alıyorum...
Konu hakkında bilgisi olandan yardım istiyorum..Örnek olarak bir program bırakıyorum...Örnek programda da aynısı oldu...Yapamadım...
Şimdiden çok teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı3.JPG
    Ekran Alıntısı3.JPG
    115.5 KB · Gösterim: 7
  • Örnek Prog..xlsb
    33.4 KB · Gösterim: 4
ofis 64 bit ise listview çalışmaz.ofis 32 bit i yükleyin

Dostlar yeni bir program yapmaya başladım fakat bunu listviewle yapayım dedim fakat listviewin custom özelliğini bir türlü aktive edemiyorum.
Sürekli aşağıdaki resimdeki hatayı alıyorum..MSCOMCT2.OCX eksiktir diye düşündüm ve yeniden silip yükledim...Ama yine aynı hatayı alıyorum...
Konu hakkında bilgisi olandan yardım istiyorum..Örnek olarak bir program bırakıyorum...Örnek programda da aynısı oldu...Yapamadım...
Şimdiden çok teşekkür ederim..
Bende aynı sorunu yaşıyorum. Yaşadığım bu sorunu kodlar ile aşıyorum. Ofis sürümünüzü değiştirmek istemezseniz kodlarla çözmenizi tavsiye ederim. Örnek bir kullanım yazayım aşağıya:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

örneğinizi inceleyiniz

Ekli dosyalar

• Örnek Prog..xlsb
    37.2 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Bu hatanın nedeni kullanmaya çalıştığınız ilgili COM nesnesinin (Component Object Model) kayıtlı olmamasıdır. Bu durumda, hatanın açıklamasında belirtilen CLSID numarasına (Class Identifier) sahip bir COM nesnesi kayıtlı değil veya eksik mesajı alırsınız.
Çözüm yollarından en genel geçer olanı
  1. "mscomct2.ocx" dosyasını "c:\windows\system32" konumuna değil "c:\windows\sysWOW64" konumuna kopyalayın.
  2. Başlat menüsünden aramaya "cmd" yazın ve sağ tıklayarak "Yönetici Olarak Çalıştır" ı seçin.
  3. Karşınıza gelen pencereye "regsvr32 c:\windows\sysWOW64\mscomct2.ocx" (ayırt edilebilsin diye eklediğim tırnak işaretleri olmadan) komutu yazın ve "enter" a basın.
Başarı ile kayıt edildikten sonra listview nesnesini kullanabilirsiniz. Custom özelliklerini kullanabilmeniz için gereken msstkprp.dll kitaplığının da sisteminizde bulunduğundan emin olmanız gerekir.

İhtiyaç duyanlar için mscom ve msstkprp kitaplıkları ektedir.

Ekli dosyalar

• mscom.dll.zip
    490.9 KB · Gösterim: 6
  • msstkprp.dll.zip
    37.2 KB · Gösterim: 6
Bu hatanın nedeni kullanmaya çalıştığınız ilgili COM nesnesinin (Component Object Model) kayıtlı olmamasıdır. Bu durumda, hatanın açıklamasında belirtilen CLSID numarasına (Class Identifier) sahip bir COM nesnesi kayıtlı değil veya eksik mesajı alırsınız.
Çözüm yollarından en genel geçer olanı
  1. "mscomct2.ocx" dosyasını "c:\windows\system32" konumuna değil "c:\windows\sysWOW64" konumuna kopyalayın.
  2. Başlat menüsünden aramaya "cmd" yazın ve sağ tıklayarak "Yönetici Olarak Çalıştır" ı seçin.
  3. Karşınıza gelen pencereye "regsvr32 c:\windows\sysWOW64\mscomct2.ocx" (ayırt edilebilsin diye eklediğim tırnak işaretleri olmadan) komutu yazın ve "enter" a basın.
Başarı ile kayıt edildikten sonra listview nesnesini kullanabilirsiniz. Custom özelliklerini kullanabilmeniz için gereken msstkprp.dll kitaplığının da sisteminizde bulunduğundan emin olmanız gerekir.

İhtiyaç duyanlar için mscom ve msstkprp kitaplıkları ektedir.
Custom özelliğini çalıştırmak için böyle bir dll dosyasına ihtiyaç olduğunu bilmiyordum. Akşam deneyeceğim. Teşekkürler ilginiz için.

Custom özelliğini çalıştırmak için böyle bir dll dosyasına ihtiyaç olduğunu bilmiyordum
Zamanında birine yardım ediyordum ama bu şekilde 64bit için denemiş ve çalıştıramamıştı.Belkide yapamamıştı.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri