• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru listview de filitreli satırları toplama

turgay1983

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
16
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhaba
ekteki dosyada AE_UsrCariFoy formu açıldığında cari koda, cari ada ve iki tarih arasına göre arama yapıp filtreliyor.
yapmak istediğim listenin sonuna texbox lar bu borç ve alacak kısımlarının toplanması. konu hakkında yardımlarınızı beklerim.

Ekli dosyalar

• On_Muhasebe22112022.xlsm
    372 KB · Gösterim: 5
merhaba
ekteki dosyada AE_UsrCariFoy formu açıldığında cari koda, cari ada ve iki tarih arasına göre arama yapıp filtreliyor.
yapmak istediğim listenin sonuna texbox lar bu borç ve alacak kısımlarının toplanması. konu hakkında yardımlarınızı beklerim.
yardım edebilecek kimse var mı?

deneyiniz

Ekli dosyalar

300.9 KB · Gösterim: 5
hocam arama yaptıktan sonra doğru sonuç veriyor yanlız formu ilk açtığımda yanlış sonuç veriyor
hocam birde şöyle bir hata buldum cari ada ve şube adına göre arıyor ama tarihleri değiştirdiğimde arama işlemini yapmıyor. aşağıdaki koda nasıl bir ekleme yapmam lazım ki bütün seçeneklere göre arasın. dtpicker ile iki tarih arasını seçtiğim zamanda diğer arama fonksiyonları işlem görmüyor. ara fonksiyonuna nasıl bir ekleme yapacağımı bulamadım

PHP:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

hocam aşağıdaki kodu ekler misiniz
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

hocam aşağıdaki kodu ekler misiniz
Kod:
hocam bu tam oldu elinize sağlık. birde ara fonksiyonuna iki tarih aralığını nasıl eklerim. nereye eklediysem hata verdi. çünkü ara işlemi yapıyorum ama tarihi ayarlarken sanki hiç cari seçmemişim gibi yapıyor

hocam bu tam oldu elinize sağlık. birde ara fonksiyonuna iki tarih aralığını nasıl eklerim. nereye eklediysem hata verdi. çünkü ara işlemi yapıyorum ama tarihi ayarlarken sanki hiç cari seçmemişim gibi yapıyor
Hocam boş bi zamanda bakabilirim

istediğiniz böylemi

Ekli dosyalar

293.3 KB · Gösterim: 4
istediğiniz böylemi
yok hocam aslında tam istediğim. lwCarifoy deki süzme işlemini. üste yazan koda, ada, şube ve iki tarih arasına göre yapması. bu son gönderdiğinizde aynı anda koda ada ve şubeye göre yapıyor ama tarihte oynama yapınca ilk üç seçeneği yok sayıyor ve ve sadece o iki tarih arasındaki tüm carileri listeliyor.

Hocam bende datapicker olmadığı ve yükleyemediğim için userforma 2 adet texbox ekleyerek yaptım. Eğer ki olur verirseniz texboxlar yerine datapicker değerleri uygulayarak yapılabilir. Kontrol ediniz

Ekli dosyalar

• On_Muhasebe22112022_FCK.xlsm
    321.9 KB · Gösterim: 2
Hocam bende datapicker olmadığı ve yükleyemediğim için userforma 2 adet texbox ekleyerek yaptım. Eğer ki olur verirseniz texboxlar yerine datapicker değerleri uygulayarak yapılabilir. Kontrol ediniz
hocam hata verdi hiç bir işlem yapmadı aşağıdaki koda dtpicker1 den büyük dtpicker2 den küçük olacak diye ekleyebilirmiyiz

PHP:

Ekli dosyalar

461.8 KB · Gösterim: 1
şu şekilde bir deneyin:

Kod:

Gönderdiğim dosyada aşağıdaki kısmı;
Kod:

Şu şekilde değiştirirseniz hata almazsınız. Cari süzmeyi denemeden yazmışım

Kod:

Gönderdiğim dosyada aşağıdaki kısmı;
Kod:

Şu şekilde değiştirirseniz hata almazsınız. Cari süzmeyi denemeden yazmışım

Kod:
aşağıya kadar sıkıntı yok
1669501262176.png
ama tarihi girdiğimde aşağıdaki hatayı veriyor
1669501299543.png
1669501318542.png
1669501335378.png

Hocam #14 nolu mesajdaki dosyayı tekrar indirin. Basit hatalar yapıyoruz o yüzden son yazdığınız düzeltildi. Farklı kombinasyonlarda deneyin hata verirse müdahale edelim.

Konuyu okuyanlar

Geri