Çözüldü Listbox Seçileni Satırdan Sil

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar hocalarım yeniyim Google ve form sitelerinden edindiğim bilgiler ile derme çatma vba userform da bir ön muhasebe tarzı program yapıyorum bir arkadaş sizlerin engin bilgileri olduğu konusunda tavsiye verdi soruma geçecek olursak bir combobox bir listbox ve birde butonum var combobox ile listbox a bir sayfadan veri alıyorum aldığım verileri listbox dan seçerek sil butonuna bastığımda hem listbox dan hemde veriyi aldığı sayfanın satırını silmeli umarım anlatabilmişimdir teşekkür ederim

Çözüm
Hocam bir kontrol edin, çok incelemedim ama gereksiz yazılmış kodlar var, bakiye hesaplamasını eğer şartı vermişsin, eğer bağladığın satır silinince bakiye hata veriyor.

Daha geliştirilmesi lazım gibi..

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Kodlarınızı inceledim, bir çoğunu değiştirmek gerekecek. Onun için sizin istediklerinizi yazın, mevcut üzerinden yardımcı olalım.
istediklerim örnek program gibi listeleme olsun müşteri cari açma olsun ürün kayıt forumu olsun gibi ön muhasebe programı yani kısacası

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Kodlarınızı inceledim, bir çoğunu değiştirmek gerekecek. Onun için sizin istediklerinizi yazın, mevcut üzerinden yardımcı olalım.
çok fazla detay var kolay ötesi anlaşılır birşey olmalı ki kullanacak olan kişi bir restorantta kasiyer ve excelden çok anlamıyor yani misal Ahmet firmasını seçtiğinde ahmet firmasına ait ürünler gelsin ama o ürünleri kaydederken misal etse kg yazdığında yine comboboxdan et i seçtiğinde textbox a otomatik kg gelsin kg olarak kaydetti diye ben o kısımı combobox yapmıştım bağlayamadığım için.

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
çok fazla detay var kolay ötesi anlaşılır birşey olmalı ki kullanacak olan kişi bir restorantta kasiyer ve excelden çok anlamıyor yani misal Ahmet firmasını seçtiğinde ahmet firmasına ait ürünler gelsin ama o ürünleri kaydederken misal etse kg yazdığında yine comboboxdan et i seçtiğinde textbox a otomatik kg gelsin kg olarak kaydetti diye ben o kısımı combobox yapmıştım bağlayamadığım için.

Müsait olduğumda ilgileneceğim.

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Müsait olduğumda ilgileneceğim.
Allah razı olsun hocam yormayayım seni bana örnek birşey hazırlasanız gerisini ben hem öğrenmek amaçlı hemde emek olarak yapabilirim ben bu şekilde düz mantık ilerledim excel ile yapabileceklerimi yeni yeni keşfediyorum.

Emre

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
64
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhabalar hocalarım yeniyim Google ve form sitelerinden edindiğim bilgiler ile derme çatma vba userform da bir ön muhasebe tarzı program yapıyorum bir arkadaş sizlerin engin bilgileri olduğu konusunda tavsiye verdi soruma geçecek olursak bir combobox bir listbox ve birde butonum var combobox ile listbox a bir sayfadan veri alıyorum aldığım verileri listbox dan seçerek sil butonuna bastığımda hem listbox dan hemde veriyi aldığı sayfanın satırını silmeli umarım anlatabilmişimdir teşekkür ederim
Ben sayfada excelde veri nasıl tutulur şeklinde bir yazı yazmıştım. orada da belirttiğim gibi kayıtlarınızın başlarına mükerrer olmayan kayıtlar eklediniz mi ?

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Ben sayfada excelde veri nasıl tutulur şeklinde bir yazı yazmıştım. orada da belirttiğim gibi kayıtlarınızın başlarına mükerrer olmayan kayıtlar eklediniz mi ?
yok hocam maalesef yetim çocuk gibi koydum listenin ortasına :/ onu düzeltmek lazım evet

Emre

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
64
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Kayıtlar listbox da listeleniyor lakin tek tek siliyor ama hepsini seçince silmiyor sorun orada
hepsini for next döngüsüyle silebilirsiniz.
Bu işinize yarayacak sa listbox un adını verin.
tabi siz sayfadan mı silmek istiyorsunuz yoksa sadece listbox un içinden mi.
sadece listbox un içinden ise listbox a yüklemeyi nasıl yaptınız birde o lazım.

Emre

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
64
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Cariler ayrı ayrı yeni cari açtığımda örnek cari sayfasını kopyalıyor daha iyi bir fikriniz varmı misal yeni cari açıklarında nasıl olabilir?
Daha profesyonel hale getirmek istoyırsanız cariler listesi oluşturup her cariye bir ID tanımlayınız ve diğer alış satış vs sayfalarda tüm işlemler için falan ıd li carinin işlemi deyiniz ve cari listesinde gerekli borç alacak hesaplamalarını yaptırıverin. ;)

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Daha profesyonel hale getirmek istoyırsanız cariler listesi oluşturup her cariye bir ID tanımlayınız ve diğer alış satış vs sayfalarda tüm işlemler için falan ıd li carinin işlemi deyiniz ve cari listesinde gerekli borç alacak hesaplamalarını yaptırıverin. ;)

Aynı şekilde düşünüyorum,(y)

Emre

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
64
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Örnek Olması için birkaç görsel. Veri İşlemede Yapılan kayıtları ve başka sayfalardan gelen kayıtları ID kullanarak aktarmak her zaman çalımayı ve veri işlemeyi kolaylaştırır değerli üyeler.

1616671637851.png1616671684484.png
1616671737484.png
1616671769396.png

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Belki ilerleyen zamanlarda öyle yaparım biraz birşeyler öğrenelimde önce :D 37 yaşımdan sonra excel öğreniyorum :)
Öğrenmenin yaşı yoktur hocam, ilerleyen zamanlarda raporlama yapmak lazım gelirse, sorun yaşarsın sadece, (örnek benzer isimli müşterilerde.. Benzer stok isimlerinde..)

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Öğrenmenin yaşı yoktur hocam, ilerleyen zamanlarda raporlama yapmak lazım gelirse, sorun yaşarsın sadece, (örnek benzer isimli müşterilerde.. Benzer stok isimlerinde..)
Hocam merhabalar bakabildinizmi dosyaya ?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar