Çözüldü Listbox Seçileni Satırdan Sil

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar hocalarım yeniyim Google ve form sitelerinden edindiğim bilgiler ile derme çatma vba userform da bir ön muhasebe tarzı program yapıyorum bir arkadaş sizlerin engin bilgileri olduğu konusunda tavsiye verdi soruma geçecek olursak bir combobox bir listbox ve birde butonum var combobox ile listbox a bir sayfadan veri alıyorum aldığım verileri listbox dan seçerek sil butonuna bastığımda hem listbox dan hemde veriyi aldığı sayfanın satırını silmeli umarım anlatabilmişimdir teşekkür ederim

Çözüm
Hocam bir kontrol edin, çok incelemedim ama gereksiz yazılmış kodlar var, bakiye hesaplamasını eğer şartı vermişsin, eğer bağladığın satır silinince bakiye hata veriyor.

Daha geliştirilmesi lazım gibi..

Akuma

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
60
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
@Bluekaya Foruma Hoş Geldiniz.
Elinizde gerçek verilerin olmadığı örnek belgenizi paylaşabilir misiniz.

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
daha iyi anlaşılır olması için örnek resimi yolladım sadece sil butonunu aktifleştirip bu işlemi yapacak kod lazım teşekkür ederim ilginiz için
daha iyi anlaşılır olması için örnek resimi yolladım sadece sil butonunu aktifleştirip bu işlemi yapacak kod lazım teşekkür ederim ilginiz için

Ekli dosyalar

• ÖRNEK.jpg
    ÖRNEK.jpg
    520.4 KB · Gösterim: 27

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Hocam sayfanın adı görünmüyor, bulmaca çözdürüyorsun bize. Silme yapılacak sayfanın adını ilgili yere yazıp dener misin ?

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Hocam sayfanın adı görünmüyor, bulmaca çözdürüyorsun bize. Silme yapılacak sayfanın adını ilgili yere yazıp dener misin ?

Kod:
hocam silme yapacak olan sayfayı combobox1 den çekiyor yani combobox da sayfa isimleri var resime baktığınızda görürsünüz

şu kısımı Sheets("SilmeYapılacakSayfanızınAdı").Range("B:B").Find(what:=ara, lookat:=xlWhole).EntireRow.Delete
şu şekilde editlersem olurmu ? Sheets(combobox1.text).Range("B:B").Find(what:=ara, lookat:=xlWhole).EntireRow.Delete

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan

Kod:
tamam hocam dediğim gibi editlediğimda oldu elinize sağlık baştacısınız aramadığım forum sayfası kalmadıydı teşekkür ederim. birde listboxdan sildikten veya kaydettikten sonra refreshleme kodu varsa minettar kalırım.

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
tamam hocam dediğim gibi editlediğimda oldu elinize sağlık baştacısınız aramadığım forum sayfası kalmadıydı teşekkür ederim. birde listboxdan sildikten veya kaydettikten sonra refreshleme kodu varsa minettar kalırım.

End sub ' dan önce
Kod:
ekleyip, sonra listboxa veri aldığınız kod bloğunu yazın.

Örnek;

Listbox1.clear
Call Listele

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
End sub ' dan önce
Kod:
ekleyip, sonra listboxa veri aldığınız kod bloğunu yazın.

Örnek;

Listbox1.clear
Call Listele
Merhabalar hocam maalesef lstelediğim combobox a da sil butonuna da yerleştirmeme rağmen debug oluyor nereye koysam

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Merhabalar hocam maalesef lstelediğim combobox a da sil butonuna da yerleştirmeme rağmen debug oluyor nereye koysam
Listboxa verileri nasil aliyorsunuz bilmiyorum. Dosyanizi mail atin bakayim. Ezbere birsey soyleyemem.

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Örnek çalışma aşağıdadır. teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Kaya fatura takip VBA.xlsm
    851 KB · Gösterim: 16

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Hocam bir kontrol edin, çok incelemedim ama gereksiz yazılmış kodlar var, bakiye hesaplamasını EĞER şartı vermişsin, EĞER bağladığın SATIR silinince bakiye hata veriyor.

Ekli dosyalar

• Kaya fatura takip VBA.xlsm
    837.4 KB · Gösterim: 38
Çözüm

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Hocam bir kontrol edin, çok incelemedim ama gereksiz yazılmış kodlar var, bakiye hesaplamasını EĞER şartı vermişsin, EĞER bağladığın SATIR silinince bakiye hata veriyor.

acemiyim hocam oradan buradan kod toparlayarak yapıyorum toparlayabilirseniz ne mutlu :)

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR

kanakan52

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
177
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Cariler ayrı ayrı yeni cari açtığımda örnek cari sayfasını kopyalıyor daha iyi bir fikriniz varmı misal yeni cari açıklarında nasıl olabilir?

Yeni müşteri geldiğinde yeni bir excel sayfası, vba kodlarını revize vs. Tek sayfadan kontrol edin derim Listboxta zaten listeliyorsunuz .. Sayfanın ayrı olmasının sizin için ne önemi var peki?

Bluekaya

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
29
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Peki tek sayfa nasıl o müşteriye ait faturaları kaydedebilir yada listeleyebilirim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar