• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Koşullu biçimlendirme ile hücrelerde ilerleme çubuğu görünümü verme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

yyhy

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
114
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Koşullu biçimlendirme ile hücrelerde ilerleme çubuğu görünümü verebilir miyiz?

Ekli dosyalar

• Koşullu biçimlendirme 2022.xlsx
    16.1 KB · Gösterim: 6
Çözüm
A1 hücresine 2 yazınca noktanın altındaki kutu yeşile boyanır. 1 yazınca yıldızın altındaki kutu yeşile boyanır vs. gibi... ilk dosyanıza uyguladım ikinci dosyanıza bir sürü koşullu biçimlendirme kuralı tanımladığınız için karışıklık olmasın diye...dosyanız ektedir. İnceleyebilirsiniz.
Merhabalar eğer yanlış anlamadıysam sorunuzu G8:K8 hücrelerini mouse ile seçin sonrada koşullu biçimlendirme formülü olarak aşağıdaki formülü yazıp dolgu rengini yeşil seçerek deneyin.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın VetExc23 önerdiğiniz yöntem kısa gibi ama yapamadım. Ben biraz uğraştan sonra uzun yoldan yaptım. Kısayol her zaman tercihimizdir. Dosyayı ekliyorum acaba kontrol edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Koşullu biçimlendirme ile İlerleme Çubuğu Görünümü Verme 2022 - 02.xlsx
    16.3 KB · Gösterim: 2
A1 hücresine 2 yazınca noktanın altındaki kutu yeşile boyanır. 1 yazınca yıldızın altındaki kutu yeşile boyanır vs. gibi... ilk dosyanıza uyguladım ikinci dosyanıza bir sürü koşullu biçimlendirme kuralı tanımladığınız için karışıklık olmasın diye...dosyanız ektedir. İnceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Koşullu biçimlendirme 2022.xlsx
    20.5 KB · Gösterim: 5
Çözüm
Teşekkürler emeğinize sağlık dosyayı indirdiğim de inceleyeceğim. Konuyu çözüldü olarak kapatabilirsiniz.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri