• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kaydır Formülü Taşma Sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

emre_44

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar elimde bir excel var kaydır formülüyle oluşturdum bilerek çünkü listeyi uzatma ihtimalimde var. Ben A başlığının altına bir il eklediğim zaman alttaki satıra taştığı için taşma hatasıveriyor. Eğer ki A başlığına ekleme olduğu zaman B başlığının maddelerini 1 satır aşağıya ittirmenin bir yolu var mı ?

Ve bu formülü her seferinde kopyalamam mı gerekecek yeni sonuçları getirmek için ?

Ekli dosyalar

• örnek.xlsx
    16.7 KB · Gösterim: 5
Ne yapılmak istendiğini anlamadım maalesef.

K Sütununa Gruplara Göre Şehirlerin listesi formülle getirilebilir.

Örneğin, K kolonun seçin ve komple silin.
K2 hücresine de
=SÜTUNA(A2:G100;3;1)
formülünü yazın.
İstenilen liste dökülecektir.

Ancak, Hemen solundaki J kolonunda açılır listeler var ve bu açılır listelerde de gruplar var. Bunun anlamını çözemedim doğrusu.
J2 hücresinde A seçtik. K2 de ne olmalı? Ve hemen altında J3 hücresinde de G seçtik diyelim. Bu durumda ne olacak gibi....

Ne yapılmak istendiğini anlamadım maalesef.

K Sütununa Gruplara Göre Şehirlerin listesi formülle getirilebilir.

Örneğin, K kolonun seçin ve komple silin.
K2 hücresine de
=SÜTUNA(A2:G100;3;1)
formülünü yazın.
İstenilen liste dökülecektir.

Ancak, Hemen solundaki J kolonunda açılır listeler var ve bu açılır listelerde de gruplar var. Bunun anlamını çözemedim doğrusu.
J2 hücresinde A seçtik. K2 de ne olmalı? Ve hemen altında J3 hücresinde de G seçtik diyelim. Bu durumda ne olacak gibi....
Hocam A seçince açılır listeden, A'daki illerin listelenmesini istiyorum. Fakat sorun şu ki oraya muş ilini eklediğim için taşma oluyor. Bunu nasıl aşabiliriz?

Sorum şu idi...
J2 de A seçtik. K2 den itibaren 10 satır A Grubunun listesi geldi. (K2 : K11 aralığına)
K3 de de A grubunun listesinin 2. elemanı var.
Ama, J3 de de açılır liste var. J3 den de C seçtik... K3 de zaten liste vardı. Şimdi ne olacak? J3 de seçilen C ne anlam taşıyacak?

Sanıyorum sizin istediğinizi biraz sonra resim ile gösteririm. Tabi ki de yanlış yorumlamıyorsam...

Ekleme : saat 01 :03
Belki de istenilen budur....
R121.png

Son düzenleme:
Sorum şu idi...
J2 de A seçtik. K2 den itibaren 10 satır A Grubunun listesi geldi. (K2 : K11 aralığına)
K3 de de A grubunun listesinin 2. elemanı var.
Ama, J3 de de açılır liste var. J3 den de C seçtik... K3 de zaten liste vardı. Şimdi ne olacak? J3 de seçilen C ne anlam taşıyacak?

Sanıyorum sizin istediğinizi biraz sonra resim ile gösteririm. Tabi ki de yanlış yorumlamıyorsam...

Ekli dosyalar

• örnek.xlsx
    16.7 KB · Gösterim: 4
Hocam kafanız karışmış dosyayı tekrardan ilettim size.

Yok hocam denedim olmadı. Emeğiniz için teşekkür ettim. Ben sol taraftaki A gurubuna il eklediğimde yine taşma veriyor. Alt satırda birşey yazıyorsa sığmıyor oraya. aynı sorun tekrar oluştu

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri