• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kapalı excel kitaplarından şartlı veri çekme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

valerine_3108

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Excel Hocalarım kapalı Excel kitaplarından şartlı veri çekmek istiyorum. lütfen yardımcı olabilir misiniz. Çekmek istediğim Excel kitabım adı Örnek çekmek istediğim veriler ise yeni klasör içindeki sarı ile boyadığım sütunları Örnek Excel içinde "A:M" arasına manuel yazmış olduğum şekilde gelmesini istiyorum. 2 şart ise Yeni klasör içindeki 1 nolu kitap içinde "T:AG" Arasındaki verileri boyamış olduğum renklere göre Örnek kitap içindeki boyamış olduğum sütunlara getirmek istiyorum. diğer kitapları aynı şekilde getirmek istiyorum. çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Örnek.zip
    687.6 KB · Gösterim: 13
Arkadaşlar lütfen yardımcı olabilirmisiniz. Çok teşekkür ederim.
Saygılarımla,
Hayırlı Akşamlar

Açıkçası soruyu tam anlamadım
12 kitap var hepsinde aynı veriler var, farklı veriler olsana diyeceğim ki "tüm veriler alinacak" veriler aynı, toplama falan yapılsa anlayacağım
Ama ne yapılmasını istediğinizi anlamadım
Adım adım ne yapılacağını anlatırmısınız?

Haliliy hocam ben de epeydir matematik tutturmaya çalışıyorum.
Resimdeki denklemde bir yanlışlık var gibi.
Bakalım. :)

Ekli dosyalar

• ÖRNEK.xlsb
    61.9 KB · Gösterim: 3
Açıkçası soruyu tam anlamadım
12 kitap var hepsinde aynı veriler var, farklı veriler olsana diyeceğim ki "tüm veriler alinacak" veriler aynı, toplama falan yapılsa anlayacağım
Ama ne yapılmasını istediğinizi anlamadım
Adım adım ne yapılacağını anlatırmısınız?
Halil hocam 7. Nolu mesajda ki paylaştığım dosyayı indirip bakarsanız yapılmak istenen o ancak veri çok fazla olduğu için ado gibi yöntem ile yapılması bekleniyor hız açısından

Halil hocam 7. Nolu mesajda ki paylaştığım dosyayı indirip bakarsanız yapılmak istenen o ancak veri çok fazla olduğu için ado gibi yöntem ile yapılması bekleniyor hız açısından
Askan hocam sorunun o kısmını çözdüğümü düşünüyorum. Q ve S sütunlarına gelen tarihlerde bir sıkıntı var.
Dosyaları açıp açıp bakıyorum. Sıradüzeni anlayamıyorum.

Benim yapabileceğim son şey alttaki gibi kod.

Gerisini tamamlayabilirsiniz.Satır atlatmayı bilmiyorum.

Rich (BB code):
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Askan hocam sorunun o kısmını çözdüğümü düşünüyorum. Q ve S sütunlarına gelen tarihlerde bir sıkıntı var.
Dosyaları açıp açıp bakıyorum. Sıradüzeni anlayamıyorum.
Hocam renkleri takip ederseniz bulursunuz

Sağolun dosyaları bir inceleyeyim

ekteki örneği inceler misiniz?
eksik/hatalı yerleri belirtirseniz çözmeye çalışırım
Not:
1 - referanslardan Microsoft ActiveX Data Object x.x library eklendi
2 - Çalışmanın hızlı olması için gizli bir sayfa eklendi -ToplamListe- yapısıyla oynanmamalı ve kesinlikle silinmemeli
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• ÖRNEK_hy3.xlsb
    55.2 KB · Gösterim: 1
halâ A sütunundaki rakamların mantığını çözemedim)

sadece % gösterimi düzeltildi

Ekli dosyalar

• ÖRNEK_hy4.xlsb
    55.4 KB · Gösterim: 5
Sayın Halily Hocam Orjinal Excele kodu ekledim hata veriyor. gizlemiş olduğunuz sayfayı bulamadım. Hocam özelden göndersem bakabilir
misiniz. lütfen
Hocam "A" sütunundaki rakamlar yapılacak işlerin sıralamasını gösteriyor. Gantt şeması tarihler geldiğinde iki tarih arasını boyama yapıyor.

Vba sayfasına geçip orada sayfayı seçerseniz özellikler penceresinde en altlarda gizlemeyle ilgili özellği görebilirsiniz
Gönderdiğim excel dosyasını denediniz mi? Verileri düzgün alıyor mu

Kapalı dosyalarda mutlaka dolu olması gereken bir sütun var mı?

aşağıdaki kodu dener misiniz?
gizli sayfa yine olacak onu silmeyin
Kod:

ekteki örneği inceler misiniz?
eksik/hatalı yerleri belirtirseniz çözmeye çalışırım
Not:
1 - referanslardan Microsoft ActiveX Data Object x.x library eklendi, çalışmanıza eklenmemişti eklemezseniz hata verir
2 - Çalışmanın hızlı olması için gizli bir sayfa eklendi -ToplamListe- değişiklik yapılabilir. bir şeyler yazılabilir ama kod çalışınca içeriği siliyor ama sayfa kesinlikle ama kesinlikle silinmemeli
mümkün olduğunca düzeltmeye çalıştım
Kod:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri