• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kapalı Dosyaya Veri Kaydetme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

murat_8181

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
218
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Değerli uzman arkadaşlar çalışmış olduğum paylaşımdaki makroları bir siteden temin ettim. Makro Açık kitaptan kapalı çalışma kitabına veri kaydediyor. Kodların aynısını kendi çalışmama entegre etmeme rağmen hata almaktayım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• AÇIK KİTAP.xlsm
    18.4 KB · Gösterim: 7
  • KAPALI.xlsx
    8.3 KB · Gösterim: 7
Merhabalar
Aşağıdaki Kodları deneyebilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Sayın işsiz geri dönüş için öncelikle teşekkür ederim. Kayıt işlemini gerçekleçtiriyor. Ancak Kapalı çalışma kitabının 12. satırından itibaren kayıt yapıyor 2.satırdan itibaren nasıl yaptırabiliriz

Sayın işsiz geri dönüş için öncelikle teşekkür ederim. Kayıt işlemini gerçekleçtiriyor. Ancak Kapalı çalışma kitabının 12. satırından itibaren kayıt yapıyor 2.satırdan itibaren nasıl yaptırabiliriz

İçinde tablo veya eski veri varsa en son dolu satıra geliyor. A2 ye kadar tüm verileri siiniz

İçinde tablo veya eski veri varsa en son dolu satıra geliyor. A2 ye kadar tüm verileri siiniz
Teşekkürler sayın işssiz son olarak bu kısmı "ThisWorkbook.Path & "\KAPALI.xlsx" kapalı dosya yolunu kendimiz belirleyeceğimiz şekilde nasıl revize edebiliriz. Örneğin benim kapalı çalışma kitabım masaüstünde veri isimli klasörün içinde olacak

Teşekkürler sayın işssiz son olarak bu kısmı "ThisWorkbook.Path & "\KAPALI.xlsx" kapalı dosya yolunu kendimiz belirleyeceğimiz şekilde nasıl revize edebiliriz. Örneğin benim kapalı çalışma kitabım masaüstünde veri isimli klasörün içinde olacak
deneme yanılma yoluya yaptım tekrardan teşekkürler

Merhaba.
Konu çözülmüş yinede arşivimde olan Ado ile son satır numara bulan kod vardı onunla son satır numarasına kaydettirdim.
A sütununda en az bbie veri olmalı yoksa hata var mesajı verir.
Kodu eklememdeki amaç mesela Ado ile kapalı sayfadan veri sillerseniz yanlış bilmiyorsam yine son dolunun bir alına eklemez taki kapalı sayfadan manuel silmezseniz aklımda bu kalmış.

Birde 65536 .satıran itibaren kayıt eklermi denemedim.Biraz karmaşık iş.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri