• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru çalışma zamanı hatası '380': geçersiz özellik değeri hatasını bir türlü bulamıyorum...

SonOsmanlı

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
18
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Dostlar programda sürekli "çalışma zamanı hatası '380':geçersiz özellik değeri" hata mesajı alıyorum..
Bunu ikinci bir sayfa ekledim illeri oradan çekeyim diye ama bu hata gelmeye başladı.
Başlayınca bende iller ile ilgili sayfayı sildim ama sürekli gelmeye başladı. İller sayfası ile ilgisi yokmuş.
Demek ki ama hata mesajı gitmedi.Düzeltirseniz çok sevinirim...
Kalbi selamlarımla...

Ekli dosyalar

• Kullanıcı Formu.xlsb
    51.3 KB · Gösterim: 6
bu hata ne zaman hangi işlemde meydana geliyor. gönderdiğiniz tek sayfa üzerinden örneklendirin yardımcı olayım

bu hata ne zaman hangi işlemde meydana geliyor. gönderdiğiniz tek sayfa üzerinden örneklendirin yardımcı olayım
Hocam bende anlamadım...ama zannedersem kan grubu prodesüründe olabilir diye düşünüyorum ama ben denedim ama bir türlü başarılı olamadım...

380 mantık hatası dır. nerede oluştuğunu bilirsek sorun hemen çözülür

programın tamamı bu kadar mı? Datetime picker nesnesi form üzerinde yok ama kodları duruyor. Gerekli mi?. İli seçince ilçeler geliyor mu.? ilçeyi seçince posta kodu doluyor mu? İşlemlerde offset kullanıldığından dolayı alanlardan birisi eksik olursa hep yanlış bilgi doluyor. Formun initailize kısmına güncelleme kodu konmamalı hatalı işlem. şimdilik gözüme batan bunlar . başka eksiklik varsa onlarıda belirtin toptan düzelteyim

Teşekkür ederim hocam başka eksiklik yok.İli seçince ilçeler gelmiyor, ilçeyi seçince posta kodu dolmuyor yaparsanız sevinirim...
Hayırlı akşamlar diliyorum...Programın tamamı bu kadar...

programın tamamı bu kadar mı? Datetime picker nesnesi form üzerinde yok ama kodları duruyor. Gerekli mi?. İli seçince ilçeler geliyor mu.? ilçeyi seçince posta kodu doluyor mu? İşlemlerde offset kullanıldığından dolayı alanlardan birisi eksik olursa hep yanlış bilgi doluyor. Formun initailize kısmına güncelleme kodu konmamalı hatalı işlem. şimdilik gözüme batan bunlar . başka eksiklik varsa onlarıda belirtin toptan düzelteyim

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    84.8 KB · Gösterim: 1
posta kodu mahallelere bağlı. Tasarımda değişiklik yapıp mahalle eklermisiniz yoksa posta kodundan vaz mı geçelim

Örneğinizi ciddi manada düzelttim. Arama fonksiyonunda sadece İlk harf büyük ise bulamıyor. Diğer kısımlar elden geçirildi şehir ve ilçe kodlaması yapıldı ve diğerleri...

Ekli dosyalar

• Kullanıcı FormuSehir.xlsb
    77.5 KB · Gösterim: 2
Örneğinizi ciddi manada düzelttim. Arama fonksiyonunda sadece İlk harf büyük ise bulamıyor. Diğer kısımlar elden geçirildi şehir ve ilçe kodlaması yapıldı ve diğerleri...
Hocam ellerinize ,emeğinize vede bilginize sağlık...Posta kodunu el ile gireriz sorun değil..Hocam sadece yeni kayıt yaptığımda LixtBoxta görünmüyor.Sebebi nedir acaba...Kapatıp girince geliyor bilgi...
Çok teşekkür ederim.Harika olmuş..

cmdYeniEkle_Click() altında Case vbNo yazan satırın üzerine
lstDoldur yazın

Hocam birde "Sonraki ve "Önceki" butonlara da bakabilir misiniz...?

müsait olunca bakayım.Sadece onlara bakmamıştım

Hocam kusura bakmayın ne olur ListBoxta başlıklarda gelmiyor...

Hocam önceki ve sonraki düğmelerinin amacı nedir. Ne yaparlar

Üst menüde bulunan kayıttan ileri ve geri gelmesine yarıyor Hocam...

inceleyiniz

Ekli dosyalar

• Kullanıcı FormuSehir.xlsb
    73 KB · Gösterim: 1

Konuyu okuyanlar

Geri