• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çalışma Kitabını VBA ile Farklı Kaydetme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Feylosof

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
130
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba değerli excel dostları,

Aşağıdaki ekli dosyamda açıklamaya gayret ettim. istediğimin excel açısından bir oluru var mı? İnşallah olur. Desteğinizi istirham ediyorum. Selametle

Ekli dosyalar

• FEYLOSOF-8.xlsm
    56.4 KB · Gösterim: 16
Çözüm
Evet Zafer Bey öyle idi. Ben de boş durmamak için yaptığım araştırma ve bulduğum kodları paylaşıp bir beyin fırtınası yapmak niyetindeydim. Ne var ki yanlış anlaşıldım. Yoksa önceki davamdan vazgeçmiş değilim.:)
Alttaki gibide deneyebilirsiniz.Kaydetme çıkmayacak sadece klasör seçeceksiniz.
Tek tırnak olan yerleri kitap adıyla kaydeder onu aktif yapıp alttakini tek tırnakla pasif yapıpta deneyebilirsiniz.
Zaten forumda zekamız arttı beyin fırtınası yapa yapa :)

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Refaz hocam emeğinize sağlık, fakat benim kastettiğim bu değildi. 5 nolu mesajınızdaki kodlardı. Yani dosyayı makrosuz hale getiren.

Yani istediğim, çıkışta o dosyayı makrosuz olarak workbook.save yapacak. İsterseniz yeni kod yazın
(private sub workbook beforeclose)

Bende soruyu soran konu sahibi sanmıştım :)
Sizin eklediğniz dosyada close koduna eklenmişti ve kapanırken kaydetsin anladım.

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=kayit, FileFormat:= xlWorkbookNormal
Önceki verdiğim koddaki ilgili yer yukardaki gibi olabilir ve kayit yerine thisworkbook.fullname gibi olabilir ama denemedim yanlış yazmışta olabilirim hatada verebilir.

Yukardaki gibide olur uyarı kodların içine denemedim tabii.
Refaz hocam denedim olmadı, ya da ben yapamadım.
Müsait olduğunuzda
Sıfırdan temiz bir kod yazabilir misiniz :)

İstediğim şu
Makrolar kodlar içeren bir dosya,
Çıkışta, yani private sub workbook before close olayında
Dosya makrosuz haliyle kayıt olacak.

Yedek dosya vs oluşturmayacak, dosyanın kendisi kodsuz hale dönecek.
Ve dosyanın adı da değişmeyecek. Orjinal adı ney ise, o şekilde kaydolacak.

Refaz hocam iki kodu da denedim. İkisi de gerçekten güzel olmuş emeğinize sağlık.
28 nolu mesanızdaki kodu deneyince aslında şunu soracaktım, “dosyanın kendi içindeki kodlar silinemiyor mu” diyecektim, fakat hemen ardından paylaştığınız 29 nolu mesajınızdaki kodları deneyince, soracağım soru ile hemen hemen aynı işi gördüğünü farketmiş oldum.
Çok teşekkür ederim. Saygılar.

(Eğer müsait vaktinizde başka alternatifleriniz de olursa, onları da denemek isterim) :)

Başka bir formda alttaki gibi kod bununla modül kodları siliniyor olması gerek abey.
Koddanda anlaşılacaşı gibi süreli kullanım için yapmışlar ama denemedim.Modül kodlarının silindiğini biliyordum örnek olarak ekledim lazım olursa.

Kod:

ilk dosyadaki resimdeki gibi yani kaydedilecek yeri seçtirme kodları nerde bu son kodlarda.
Öyle istemediniz mi?

Ekli dosyayı görüntüle 3667
Evet Zafer Bey öyle idi. Ben de boş durmamak için yaptığım araştırma ve bulduğum kodları paylaşıp bir beyin fırtınası yapmak niyetindeydim. Ne var ki yanlış anlaşıldım. Yoksa önceki davamdan vazgeçmiş değilim.:)
Emek gayret ve yardım çabanız için müteşekkirim. Herkes seferber oldu sanki.
Bu vesile ile bir talebimi iletmek istiyorum. Bir konu çözümlenmemiş iken aynı konu içinde yeni sorular kabul etmek yerine yeni konu açılması talep edilse daha iyi olmaz mı? Zira konu bütünlüğü bozulmakta ve yardım etmek isteyen uzmanların zihinleri dağılmaktadır.
Minnet ve saygıyla...

Bir konu çözümlenmemiş iken aynı konu içinde yeni sorular kabul etmek yerine yeni konu açılması talep edilse daha iyi olmaz mı?
Bunu hiç bir formda kimseye anlatamadım abey :)Ayrıca açılan konulara örnek ekleme olayınıda var genel olarak maliesef :)
Forumda en fazla masej yazan kullanıcı ben görüküyorum yaklaşık 1000 adet bunların %50-70 i gereksiz mesaj yazmışımdır bunladan dolayı :)
Dahada böyle gider bence.

Bir konu çözümlenmemiş iken aynı konu içinde yeni sorular kabul etmek yerine yeni konu açılması talep edilse daha iyi olmaz mı? Zira konu bütünlüğü bozulmakta ve yardım etmek isteyen uzmanların zihinleri dağılmaktadır.
Minnet ve saygıyla...
Sayın Feylosof haklısınız. Her zaman söylüyoruz tüm yeni konularınız için yeni konu açabilirsiniz, diye.
Refaz hocamın dediği gibi

Saygılarımla.

Alttaki gibide deneyebilirsiniz.Kaydetme çıkmayacak sadece klasör seçeceksiniz.
Tek tırnak olan yerleri kitap adıyla kaydeder onu aktif yapıp alttakini tek tırnakla pasif yapıpta deneyebilirsiniz.
Zaten forumda zekamız arttı beyin fırtınası yapa yapa :)

Kod:

Çözüm
Zafer Bey sizi çok yordum bağışlayın lütfen. Yapılmak istenen şey hasıl olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkürler. Konu kapatılabilir. Saygıyla

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri