• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Çalışma Kitabını VBA ile Farklı Kaydetme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Feylosof

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
130
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba değerli excel dostları,

Aşağıdaki ekli dosyamda açıklamaya gayret ettim. istediğimin excel açısından bir oluru var mı? İnşallah olur. Desteğinizi istirham ediyorum. Selametle

Ekli dosyalar

• FEYLOSOF-8.xlsm
    56.4 KB · Gösterim: 16
Çözüm
Evet Zafer Bey öyle idi. Ben de boş durmamak için yaptığım araştırma ve bulduğum kodları paylaşıp bir beyin fırtınası yapmak niyetindeydim. Ne var ki yanlış anlaşıldım. Yoksa önceki davamdan vazgeçmiş değilim.:)
Alttaki gibide deneyebilirsiniz.Kaydetme çıkmayacak sadece klasör seçeceksiniz.
Tek tırnak olan yerleri kitap adıyla kaydeder onu aktif yapıp alttakini tek tırnakla pasif yapıpta deneyebilirsiniz.
Zaten forumda zekamız arttı beyin fırtınası yapa yapa :)

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
böyle bir kod buldum. Farklı kaydet penceresini açıyor. Dosyayı excel çalışma kitabı olarak kaydederseniz makrolar gelmez.
ama butonu silip kaydetme bulamadım.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

böyle bir kod buldum. Farklı kaydet penceresini açıyor. Dosyayı excel çalışma kitabı olarak kaydederseniz makrolar gelmez.
ama butonu silip kaydetme bulamadım.

Kod:
Shape. Delete ile silinmesi gerek

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Bu kodu derlemek için uğraşmak gerekecek sanırım. Düğme silme kodu mevcut bu kodu kaydedilen dosyada nasıl çalıştıracağız bunu çözmem lazım. ikincisi Excelin kaydalocağı dosya yollarını gösteren menü nasıl açılır aacaba

Zafer Bey merhaba çok teşekkür ederim. Bu haliyle sona yaklaştık. Acaba dosya adını otomatik verebilir miyiz mevcut dosya adı + bu ay(KASIM) gibi. Bir de düğmeler silinse süper olacak

Bir de bu kod asıl dosyanın aynı haliyle xlsm formunda kaydediyor. Kodlar olduğu gibi duruyor.

Kodu biraz değiştirdim.
Seçimi kendiniz yaparsınız.
xlsb,xlsm ve xlsx olanın hangisini seçerseniz ona göre kaydeder.

Kod:

caba dosya adını otomatik verebilir miyiz mevcut dosya adı + bu ay(KASIM) gibi. Bir de düğmeler silinse süper olacak
Tamolmadı ama deneyebilirsiniz.
Dosya yol çıkınca harhangi bişey yazın farketmez zayen kendi adını yazacak.
Düğmeler silinmesi için ise bir dosya ekleyin hangileri silinecek.

xlsx olarak yanimakrosuz kaydedince bu kez kodlar gideceği için makrolu kaydettirdim.
Benim zaman kalmadı bugün için belki başkalarıyardım eder abey.

Kod:

Son eklediğim kod mantıksız oldu abey.Normalde dosya yolu seçilip ona göre kaydetme yaptırılabilinirdi kaydetme ekran çıkmadan biraz jeton geç düştü :)

ben epeydir kurcaladım iki kodu buldum ayrı ayrı sonra birleştirdim. Ama Dosya yolunu gösteren menüyü ekleyen kodu da buldum ama entegre edemedim.
Kod:

ilk dosyadaki resimdeki gibi yani kaydedilecek yeri seçtirme kodları nerde bu son kodlarda.
Öyle istemediniz mi?

Screenshot 2021-11-02 075321.png

Resim neden eklemiş dosyaya askan hocam :)
Sanırım şaşırtmalı soruydu :)

Resim neden eklemiş dosyaya askan hocam :)
Sanırım şaşırtmalı soruydu :)
sanırım vazgeçti. Doğrusu da zaten vazgeçmesi idi. kaydedecek yeri, ismi için neden manuel uğraşacan ki senin yerine excel yapsın

Refaz hocam merhaba

5 nolu mesajınızdaki kodları
ActveWorkbook.Save
yani çıkışta otomatik kaydedecek hale getirir misiniz
(Kaydetme yeri, dosya adı vs sormadan)

Ekli dosyalar

• Refaz Hoca örnek dosya.xlsm
    11.2 KB · Gösterim: 11
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri