• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü bir dosyada çalışan vba programını başka dosyaya nasıl aktarabilirim

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ortak_Akıl

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
80
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
elimde EPDK dan Motorin fiyatlarını indiren program var
bu programı başka bir dosyaya nasıl uyarlayabilirim.
kopyaladım yapıştırdım. buton atadım çalışmadı

Ekli dosyalar

• EPDK motorin fiyatları.xlsm
    314.5 KB · Gösterim: 14
Çözüm
Ayrıca verdiği hata tip dönüştürme hatası. Aşağıdaki değişkenlerde bulunan tiplerin referanslarını da eklemeniz gerekiyor olabilir:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Tools > References > penceresinden gerekli referanslar eklenebilir. İlgili referansların neler olduğunu bilmiyorsanız ya da hatırlamıyorsanız doğru çalışan dosyanızdaki referanslara bakarak hangileri olduğunu saptayabilirsiniz.

Eksik referanslarınız muhtemelen Microsoft Internet Controls ve Microsoft HTML Object Library referansları olabilir.
elimde bir kod var
kod:
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

bu kod ekteki dosyada çalışıyor. bu sayfadan akaryakıt fiyatlarını kopyalayıp esas dosyama yapıştırıyorum. veya dosyalar arasında veri çekiyorum.
Yapmak istediğim ise; benim esas çalıştığım dosyadaki akaryakıt fiyatları sayfamda buton oluşturup, yukarıdaki kodu kopyalayıp yapıştırıp, butona bastığımda çalışması istiyorum. fakat hata veriyor. hata kodu ve ekran görüntüsü ektedir.

Ekli dosyalar

• motorin fiyatları.xlsm
    314.6 KB · Gösterim: 6
  • hata mesajı.jpg
    hata mesajı.jpg
    474.5 KB · Gösterim: 8
Tarih verileriniz B3 ten başamalı ve
Sorgula butonunun adı ile yordam başlığı aynı olmalı.
Kod:
1691488258514.png

Ayrıca verdiği hata tip dönüştürme hatası. Aşağıdaki değişkenlerde bulunan tiplerin referanslarını da eklemeniz gerekiyor olabilir:
Kod:

Tools > References > penceresinden gerekli referanslar eklenebilir. İlgili referansların neler olduğunu bilmiyorsanız ya da hatırlamıyorsanız doğru çalışan dosyanızdaki referanslara bakarak hangileri olduğunu saptayabilirsiniz.

Eksik referanslarınız muhtemelen Microsoft Internet Controls ve Microsoft HTML Object Library referansları olabilir.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri