Çözüldü Arama yapılabilir veri doğrulama listesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstadlarım,

Gönderdiğim dosyada bütün pazaryerlerin güncel komisyon oranları var ben onları "tüm" sayfa adında kategori kırılımlarını birleştirerek topladım sonra filtre ederek başka sayfada kullandım çünkü pazaryerini seçtiğim zaman pazaryerlerine ait kategoriler ayrı listelensin istedim sadece aklıma gelen en kolay yol buydu ancak veri doğrulama ile listeledim ancak bunu arama yapılabilir veri doğrulama listesine çeviremedim uğraştım olmadı. Veri doğrulama ve liste seçimi yaparak kaynak bölümüne ilk hücreyi seçip arkasından # işareti koymama rağmen hata aldım.

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• Pazaryerleri Komisyon.xlsx
    553.1 KB · Gösterim: 16

ERKAN YILMAZ

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Üstadım,

Tekrardan çok teşekkür ederim ellerine sağlık. Çok güzel oldu ama bazı yerlerde eksiklik var sanki ekran görüntüsü göndermiş olduğum mesela trendyol u seçtiğim zaman satış fiyatı 100,00 tl olmasına rağmen kargo baremine göre kargo ücreti getirmiyor.
Diğerlerinde getiriyor sorun yok ama anlamadım.

1675266113636.png

Ayrıca Textbox30 'a senin yazdığın hesaplama kodlarının altına senin gibi yaptım ama debug hatası aldım yine :)

Maliyet ve Satış Kayıp Oranı (Textbox30) = Toplam Komisyon KDV Hariç (Textbox36) / Ürün Alış Fiyatı KDV Hariç (Textbox10) Textboxlara göre formül; Textbox30 = Textbox36 / Textbox10

Bu formülü yazmam gerekiyordu ama olmadı.

TextBox30.Value = FormatNumber(Label136.Caption * 1 / Label100.Caption * 100, 2)

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,189
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Tüm, Kargo Baremler ve Parametreler Sayfalarında ı Pazaryeri isimleri aynı olsun (Büyük/Küçük harf gibi) diğer konulara bakacağım.

driv3r20

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar