• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Access SQL bağlantısı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Selam arkadaşlar
Ben aşağıdaki kodları SQL EXCEL bağlantısı için kullanıyordum. access SQL bağlantısı için ne yapmam veya nereleri değiştirmem lazım acaba. Ve access te tollsda references ve addinational controls ta yapmam gereken bişey varmı
AppleScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
ben kodu böyle kullandığımda sorunsuz bağlanıyor
alt forma ve liste kutusunu veriler düzgün geliyor
peki uid=SRV burada uid=sa kullanarak denediniz mi yada doğrudan şifresiz erişime izin verilmiyor mu
Kod:
gibi
her 2 kod da çalışıyor

Hatayı burada veriyor. ME.KAYSAY
peki ben direkt formda buyon yaptım başka bişey değil. Form veya tablom yanlış mı ondan kaynaklanıyor olabilir mi?

Ekli dosyalar

• KAYSAY HATA.jpg
    KAYSAY HATA.jpg
    38.6 KB · Gösterim: 3
Acaba database=MikroDB_V16_1" burası da yanlış olabilirmi benim veri çekeceğim SQL TABLOSU aslında bu ODEME_EMIRLERI_YONETIM. Bunu bulabileceği bir kod yok çünki gördüğüm kadarıyla accessin SQL bağlantı kısmını tam anlayamıyorum çünki

1 - formunuzda KaySay adlı metin kutusu yok o nedenle hata veriyor olabilir çünkü kendi veritabanımı kullandığımda hata vermedi
2 - database adı hatalı olabilir
3 - tablo adı hatalı olabilir, sunucudaki tablo adı ODEME_EMIRLERI_YONETIM ise neden recordsett rst.Open "CHR" chr diye tanımlanmış
accesse eklediğiniz tablonun bir mantığı yok boş, saçma ve gereksiz bir tablo, sırf tablo eklemiş olmak için eklenmiş bir tablo

sorun sizin taktir sizin
bilmediğiniz belli, zaten siz de belirtmiştiniz ama ben de bilmiyorum serverı ama söylediğim şey mantıklı: biz dosyaları boş yere istemiyoruz dosya yapısını, içeriğini ilişkileri görmek için istiyoruz. ama siz dosya eklerken dostlar alışverişte görsün mantığıyla hazırlıyorsunuz
o zaman da uzayıp gidiyor konu. benim için sakıncası yok istemezseniz cevap vermem kendi bilgisayarımda çözebilirsem çözüp deneyim kazanırım o kadar.
Cevabımın sert/alaycı olması gerekiyordu çünkü, dosya eklemiyorsunuz; ekle deyince de ortaya karışık bir şeyler ekliyorsunuz ama eklediğiniz dosya karışık ve genelde çözüme ulaşmada pek işe yaramıyor. bunu bırakmanız için böyle bir cevap gerekiyordu. siz istediğiniz şekilde dosya ekleyebilirsiniz ama bunun sıkıntısını siz çekersiniz. biz çalışmanızı ne kadar çabuk anlarsak, sorunu o kadar çabuk çözeriz.

Bende kendi adıma yazayım.Dosyayı indirdim accessi açtım.Tablo adları 1,2,3.... diye gidiyordu.
Bunu görür görmez zaten hemen access dosyayı kapatıp sildim :)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri