• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Access SQL bağlantısı

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

dogan.importexport

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
17
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Selam arkadaşlar
Ben aşağıdaki kodları SQL EXCEL bağlantısı için kullanıyordum. access SQL bağlantısı için ne yapmam veya nereleri değiştirmem lazım acaba. Ve access te tollsda references ve addinational controls ta yapmam gereken bişey varmı
AppleScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sadece bağlantıyı değiştireceksiniz merhaba bu arada abey.

Abey access dosyasını yüklemeniz gereyiyor denemek için yada arşivimden bir örnek ekledim.Kodlar userformda inceleyip uygulayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Excelden accese veri ekleme ve Güncelleme.7z
    31.4 KB · Gösterim: 3
Dosyayı şuan excel olarak yaptım ama acces olarak ta yapacağım. excel dosyasını eklesem yeterlimi ? Yoksa verdiğiniz kodları access e yükleyeyim ondan sonramı göndereyim nasıl daha kolayınıza gelir

Abey birde ekteki dosyayı ekledim onuda inceleyin sayfa2 kodunda.
Arşivden ekledim deneyemedim ama çalışıyordu zaten kalıp hep aynı ve size uygun olan bu accessten excele almak için.

Ekli dosyalar

• ADO ile ACCESS ten EXCELE Normal Kopyalama(Arananlar).7z
    49.1 KB · Gösterim: 7
Üstad bu sizimn yaptığınız excel accessten veri çekme sanırım. Ama ben Acces SQL den veri çekme ile ilgili sormuştum. bunu daha sonra soracaktım :)

üstadlar bağlantı sağlayamıyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum. ayrıca excel çalışmamı göndereceğim szlerin vasıtasıyla yapmaya çalıştığım. ama kb si büyük nasıl gönderebilirim. Faydalı olacağını düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Sql_Server_Tablo.zip
    20.5 KB · Gösterim: 2
excel dosyanızı dış siteye yükleyebilirsiniz
ama şöyle yaparsanız daha uygun olur
1 - bir tane sadece serverdaki tablolarınızın olduğu excel dosyası olsun ama sayfa1 gibi saçma isimler olmasın sunucudaki tablo ve alan adları nı kullanın
2 - sunucudaki tabloların create sorgularını da metin dosyası olarak ekleyin ki alanların özelliklerini de doğru tanımlayalım
3 - bir tane de yerel excel dosyanız olsun bu dosyada da sadece kullandığınız excel dosyasındaki sayfalar olsun
4 - bize serverdaki hangi tablodan hangi alanları almamız gerektiğini sütunlarda ne tür işlemler yapılacağını açık bir şekilde ifade edin
adım adım gidelim her adımda sadece bir sorunu çözelim
o sorunu halledince yeni konu açıp yeni sorunu orada belirtin

excel dosyanızı dış siteye yükleyebilirsiniz
ama şöyle yaparsanız daha uygun olur
1 - bir tane sadece serverdaki tablolarınızın olduğu excel dosyası olsun ama sayfa1 gibi saçma isimler olmasın sunucudaki tablo ve alan adları nı kullanın
2 - sunucudaki tabloların create sorgularını da metin dosyası olarak ekleyin ki alanların özelliklerini de doğru tanımlayalım
3 - bir tane de yerel excel dosyanız olsun bu dosyada da sadece kullandığınız excel dosyasındaki sayfalar olsun
4 - bize serverdaki hangi tablodan hangi alanları almamız gerektiğini sütunlarda ne tür işlemler yapılacağını açık bir şekilde ifade edin
adım adım gidelim her adımda sadece bir sorunu çözelim
o sorunu halledince yeni konu açıp yeni sorunu orada belirtin
Tamamdır üstad. O zaman önce biraz düzenleme yapmam lazım. Çünki genelde sayfa1 veya sheet1 gibi saçma isimlerle dolu :)

Pardon ben sizin diğer sorunuzla karıştırdım. Yukarda belirttiğim şeyler diğer sql hızlı veri çekme sorunuz için

üstadlar bağlantı sağlayamıyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum. ayrıca excel çalışmamı göndereceğim szlerin vasıtasıyla yapmaya çalıştığım. ama kb si büyük nasıl gönderebilirim. Faydalı olacağını düşünüyorum.
Ben şuan bunun için yardım rica ediyorum

Ekli dosyalar

• Sql_Server_Tablo.zip
    20.5 KB · Gösterim: 3
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri