• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü 5.sınıf kura

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ktudas

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sayın Arkadaşlar,1.sınıf kura çekimi programını 5.sınıf olarak düzenlemek istiyoruz.5.sınıf puan ortalamalarına görev(100,90,80 gibi) sınıfları belirlemek istiyoruz.bu program üzerinde değişiklik yapabilirmiyiz.programda doğum tarihine göre ay hesabı yapılıp ,ortalama çıkarıyor ve sınıfları oluşturuyor. Okul için kullanacağımız programda düzenleme konusunda yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 1. Sınıf Kura Çekimi Programı.xlsm
    415.4 KB · Gösterim: 24
ortalama farkı şöyle çözülebiliyor. Ancak bu optimum çözüm genelde aynı sonuç çıkar bunun üzerinde biraz çalışırsak sanırım bu hata gidebilir.
Şu şekilde yapalım.

öğrenci adını cinsiyetini ve notunu AL sütunundan başlayarak kopyala yapıştır yapalım.
sonra notuna göre azalan sıralama yapalım. sonra cinsiyet sıralaması artan sıralaması yapalım ve kura sayfasından çalıştırıp sonucunu görelim

deneyin hocam ben tam deneyemedim. Umarım fazla sorun çıkmaz

Ekli dosyalar

• 1. Sınıf Kura Çekimi Programı (2).xlsm
    282.2 KB · Gösterim: 5
ondalık göstermeyi unutmuştum

Ekli dosyalar

• 1. Sınıf Kura Çekimi Programı (2).xlsm
    469.8 KB · Gösterim: 2
timer açık

Ekli dosyalar

• 1. Sınıf Kura Timer açık.xlsm
    278.7 KB · Gösterim: 5
Teşekkürler sabah bilgisayardan kontrol eder dönüş yaparım size.

Adnan Bey mrb.son yapılan programlarda kura çok yavaşladığı için daha önce yapmış olduğunuz aşağıdaki programı kullanacağım. sadece bundaki sıkıntı yuvarlama yapması.1.resimde küsüratlı olan notlar,kuradan sonra liste alınınca yuvarlanmış bir şekilde çıkıyor. bunu düzeltebilirseniz program kullanışlı olacak benim için.

Ekli dosyalar

• 2.resim.png
    2.resim.png
    165.7 KB · Gösterim: 5
  • 1.resim.png
    1.resim.png
    225 KB · Gösterim: 5
  • 5.sınıf kura son.xlsm
    455.3 KB · Gösterim: 1
Sayın hocam son kısmı eşit dağıtım oda bitti sanırım bunu kullanabilirisiniz

Ekli dosyalar

• 1. Sınıf Kura Timer açık.xlsm
    296.1 KB · Gösterim: 6
Sayın hocam son kısmı eşit dağıtım oda bitti sanırım bunu kullanabilirisiniz
hocam bu program da not girişine not girilmiyor.(bir dizinin bölümünü değiştiremezsiniz diye uyarı veriyor) 65.öğrenciden sonra not girişi yapılabiliyor.birde kız ve erkek öğrenci sayısında bozulma olmuş.
en son gönderdiğim programla (5.sınıf.kura yazanla) işimi görmeye çalışacam artık.küsüratsız işleme alacam notlarını artık.kurası da yavaş ama idare edecem.teşekkürler

Bİtmiş hali Hayırlı olsun Zaman buldum ve testini yaptım. Her halükarda doğru çalışıyor

Ekli dosyalar

• 5. Sınıf Kura Çekim.xlsm
    270.9 KB · Gösterim: 25
Çözüm
test için kız erkek sayısında oynama yaptım siz de yapıp deneyebilirsiniz

Rica ederim yeterli zamanım olaydı daha kısa sürede bitrrdi

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri