• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Yinelenen değerlerin karşılıklarını birleştirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
3
Excel V
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
A sütunundaki kodlar ürünlerin kodları ve B sütunundaki veriler de bu ürünlerin hangi illere gönderileceği belirtilmiştir.
A sütununda seçili hale getirilmiş yinelenen ürün kodlarının gönderileceği iller farklıysa bu illeri İstanbul, Ankara şeklinde yazsın ve yinelenen ürün kodunu kaldırsın istiyorum.

Sayısal veriler için bu durumda konsolide komutunun kullanıldığını biliyorum ancak yapmak istediğim şeyin böyle bir komutu var mı yoksa bunun için bir formül mü kullanmalıyım?

Ekli dosyalar

• Yinelenen Değer.xlsx
    9.3 KB · Gösterim: 15
örneğiniz ekte umarım doğru anlamışımdır
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Yinelenen Değer.xlsm
    21.1 KB · Gösterim: 8
Evet aslında bunu yapmak istiyordum ancak bunu makro kullanmadan fonksiyonlarla yapmak mümkün değil midir?

Ben bu kodu başka bir çalışmaya da uyarlamak istiyorum. Örnek vermem gerekirse ürün kodları a,b gibi string değil 12.330.00 gibi sayısal olsa kod üzerinde string yerine integer yazmam yeterli olur mu?

Ürün kodu dediklerinizde birden fazla nokta ya da birden fazla virgül olursa o değerler string olurlar.

Bunu bilmiyordum, bu durumda ürün kodlarımın bazıları string bazıları sayısal. Bir değişken birden fazla tipte tanımlanabilir mi?

variant olarak tanımlama yapabilirsiniz. variant değişkenler her şeyi depolayabilirler. Ancak içinde depoladığı değer string ise sayısal işlem yapamazsınız.

Peki teşekkür ederim son olarak soruma cevap olarak eklenen koda açıklama eklemeniz mümkün mü? Bir çok yeri ne için kullandığımızı anlayamadım.

Maalesef "Dictionary" konusunda hiç bilgim yok. Yazılan kodların sahibi Adnan Hocam'a müracaat etmemiz lazım.

aşağıdaki kod işinize yarayabilir.
aşağıdaki kısım açıklama
Apache config:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Kod:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dosya eklendi
Kod:

Ekli dosyalar

• Yinelenen Değer_hy.xlsm
    19.4 KB · Gösterim: 7
Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri