Soru Yapmak istediğim uygulamaya yönelik tavsiyeniz.

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Yapmak istediğim uygulamaya yönelik nette ve forumda konu başlıkları araması yaptığımda hep excel sayfasının PDF formatına dönüştürülerek kaydedilmesi seçenekleri ve çözümleri ile karşılaşıyorum. Uygulamak istediğim olay Userform da butona tılayarak Bilgisayarımın herhangi bir yerindeki bir pdf dosyasını seçebilmek ve onu excel userformun üzerinde bir alanda göstermek ve diğer bilgileri girdikten sonra userformun üstünde girdiğim numarayla ilişkilendirerek PDF dosyasını Çalışma kitabımın da içinde bulunduğu klasörün içindeki ayrı bir PDF klasörüne kaydetmekten ibaret. Bu işlem için konu başlığı yada varsa link paylaşmanızı rica ederim.

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,529
Excel Versiyonu
Office 365 TR

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,529
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Anlamadım. Çok garip bir durum. yapılabilecek her şeyi yaptık. Daha sonrada araştırdım dişe değer bir cevap bulamadım

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Anlamadım. Çok garip bir durum. yapılabilecek her şeyi yaptık. Daha sonrada araştırdım dişe değer bir cevap bulamadım
Forumda 19 nolu bir konum var bir garip durum daha list boxda filtreleme yapıyorum sayısal veya metinsel comboboxdaki tüm item çalışıyor sadece vade tarihinde arama yapmak istediğimde hata alıyorum bazende çalışıyor :) rica etsem ona bir göz atarmısınız.

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Adnan hocam bu arada microsoft web browser ekleyerek userfom üzerine PDF dosyasını çektim fakat bu tabi ki benim istediğim şey değil ve istediğim kurguda işime yaramayacak ama yinede PDF gösterebildim. :)

Adnan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,529
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Güzel zaten pdf kaydı yapıyor değil mi

OğuzTürkyılmaz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
30
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Güzel zaten pdf kaydı yapıyor değil mi
Bilmiyorum uğraşmadım. EĞER istediğim çözümü bulamazsam uğraşacağım. Windows 11 den işkilleniyorum. İşyerinde vaktim olduğunda windows 10 da adobe nesnesini userforma ekleyebilecekmiyim bir bakacağım. Microsoft webbrowser farklı çalışyor resim nesnesinin üstünde tıklarsınız büyütebilirsiniz pdf dosyasınıda keza yapılıyor, kodunu buldum üstünde tıklayarak tam sayfa yapabiliyorsunuz fakat web browserda bunlar yok. Benim de bunlara ihtiyacım var. Araştırmaya devam...

Konuyu okuyanlar