Çözüldü Word de otomatik sıra numarası verme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar değerli hocalarım. Ekteki örneğe benzer şekilde elimde sayfalarca soru var ancak soruların sıra numarası yok. Şıklar a,b,c,d olarak otomatik olarak numaralandırılmış ve doğru şık kırmızı renkle işaretlenmiş. Benim yapmak istediğim ise sorulara sıra numarası verdirebilir miyiz acaba ve mümkünse sayfanın en altına cevap anahtarı.

Ekli dosyalar

• örnek.docx
    13.5 KB · Gösterim: 13
Çözüm
Hocam zihninize sağlık. Word oluşturmadı bu dosya. Bakabilmeniz mümkün müdür. Ayrıca son oluşturmadan sonra excel sayfalarında veriler kalıyor. Temizlemiyor.
Word otomatik oluşturmayı iptal ettim dosyanızda, kilitlenmeyi önlemek için. Onun yerine Worde Yaz butonu koydum. İşlemler bittikten sonra Worde Yaz tıklarsanız word dosyanız açılacaktır.

mozuer

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
314
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Tablo şeklinde düzenlenmiş olsaydı yardımcı olurdum, bu şekilde zor olsa gerek...

Caylak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
682
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Cevap anahtarı hariç diğerleri sanırım tamamdır. Cevap anahtarı için işaretlenen cevapların font rengi farklı olsaydı ( arka plan rengi değil) onu da halledebilirdim. Ustalar üzerine katıp devam edebilir diye düşünüyorum.

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• WordtoExcel.xlsm
    33.5 KB · Gösterim: 13

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Tablo şeklinde düzenlenmiş olsaydı yardımcı olurdum, bu şekilde zor olsa gerek...
Aklıma hiç bir çözüm gelmiyor benimde. Roma rakamlarıya verilen soru öncülleri var onları örnekte eklememişim.

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Cevap anahtarı hariç diğerleri sanırım tamamdır. Cevap anahtarı için işaretlenen cevapların font rengi farklı olsaydı ( arka plan rengi değil) onu da halledebilirdim. Ustalar üzerine katıp devam edebilir diye düşünüyorum.

Deneyiniz.
Hocam zahmet verdiniz zihninize sağlık. 10 numara çözüm olmuş. Allah ne muradınız varsa versin.

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Renklendirme olayını nasıl çözebiliriz hocam. O renklendirmeden cevap anahtarı oluşturacaktık.

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sn. Caylak acaba bir revizyon yapabilir misiniz dosyada Numaralandırma 20 den sonra tekrar 1 den başlayabilir mi? Sanırım daha sonra her 20 soruyu ayrı kitaba almaya kendim yapabilirim. Daha önce örneklerini görmüştüm.

Caylak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
682
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Sn. Caylak acaba bir revizyon yapabilir misiniz dosyada Numaralandırma 20 den sonra tekrar 1 den başlayabilir mi? Sanırım daha sonra her 20 soruyu ayrı kitaba almaya kendim yapabilirim. Daha önce örneklerini görmüştüm.
Merhaba alttaki kodu değiştirip deneyebilirsiniz.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Bir de mümkünse her sorudan sonraki boşluğu tek SATIR yapabilir miyiz. Kusura bakmayanız ilk başta fark edemedim ihtiyaçları taksit taksit oluyor.

Caylak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
682
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Bir de mümkünse her sorudan sonraki boşluğu tek SATIR yapabilir miyiz. Kusura bakmayanız ilk başta fark edemedim ihtiyaçları taksit taksit oluyor.
ilgili modül kodlarını aşağıdaki ile değiştirin.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Hocam fazla boş satırları silmedi.

Caylak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
682
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Dosyanın son hali ektedir.

Ekli dosyalar

• WordtoExcel.xlsm
    42 KB · Gösterim: 5

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Hocam zihninize sağlık. Word oluşturmadı bu dosya. Bakabilmeniz mümkün müdür. Ayrıca son oluşturmadan sonra excel sayfalarında veriler kalıyor. Temizlemiyor.

Caylak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
682
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Word otomatik oluşturmayı iptal ettim dosyanızda, kilitlenmeyi önlemek için. Onun yerine Worde Yaz butonu koydum. İşlemler bittikten sonra Worde Yaz tıklarsanız word dosyanız açılacaktır.

Çözüm

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Çok teşekkürler hocam Allah devlete zeval vermesin PC'ler epey güçlü ama kullanıcılar zayıf. Umarım devlete layık olacak şekilde geliştirebiliriz bizlerde kendimizi. Yardımlarınız için çok teşekkürler. Konu çözülmüştür.
Butondan önce sayfa temizlemeyi bir şekilde ekleyip çözerbiliriz.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar