• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Word de birden fazla aynı isimde yer imi oluşturma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

tukayf

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
97
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar değerli hocalarım. Word de aynı isimde tek yer imi oluşturuluyor. Aynı isimde birden fazla yer imi oluşturabilir miyim?
Ya da bu yer imlerine acces ve excelden veri aktarıyorum. Farklı çözüm yolları ve önerileriniz var mıdır acaba?
Yardımlar için çok teşekkürler.

Çözüm
Merhabalar değerli hocalarım. Word de aynı isimde tek yer imi oluşturuluyor. Aynı isimde birden fazla yer imi oluşturabilir miyim?
Ya da bu yer imlerine acces ve excelden veri aktarıyorum. Farklı çözüm yolları ve önerileriniz var mıdır acaba?
Aynı veriyi worda birkaç noktaya aktaracaksanız (aktardığınız yer metin içinde değilse) wordda tablo oluşturup hücrelere aktarmada table.cell yöntemini kullanmak daha uygun olur
Selam

Aynı isimde yer imi oluşturulamıyor.

Tam olarak ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım. "Adres Mektup Birleştirmeyi Başlat" gibi bir özellik işinizi görüyor olabilir mi?

Merhabalar. Yanıt için çok teşekkürler. Tüm personel için form oluşturma işlemlerinde adres mektup birleştirme iş görebilir ancak tek bir personel için form ve dilekçe işlemlerinde adres mektup birleştirmeyi kullanamıyorum. Ya da kullanımını tam olarak bilemiyorum.
Word formülleriyle = kullanmayı denedim ama orda da veriyi anlamadığım bi sebepten getirmedi. Üzerinde çalışıyorum halen.

Aynı veriyi worda birkaç noktaya aktaracaksanız (aktardığınız yer metin içinde değilse) wordda tablo oluşturup hücrelere aktarmada table.cell yöntemini kullanmak daha uygun olur

Çözüm
Hocam dediğiniz yöntemi bilmiyorum. Yapmak istediğim işlem sabit sablonlu dilekçe ve formlari oluşturmak burda da birden fazla yerde isim sicil geçiyor. Bunların 2.cilerini yer imiyle alamadım. Ama word formüllerinden =yerimi kullanarak 2. Ve 3.u aynı yer imlerini alabildik.simdilik bir sorun gözükmüyor. Ama dediğiniz yöntemi de öğrenmek isterim.

Bu arada bir şey daha öğrendim. Yer imlerini çapraz başvuru ile kullanabiliyormuşuz. Bu şekilde sorunların üstesinden gelebildim başka bir aksilik çıkmazsa.

Hocam formüller metinleri getirmiyor sanırım başka bir çözüm üretmek lazım. Çapraz başvuruyu da kullanamadım. O da getirmedi sanırım kod lazım getirmesi için

Şimdi fark ettim metin içerisinde. Metinleri Tablo içerisine alsak çözüm olabilir mi hocam önerdiğiniz yöntem.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri