• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Word belgesinden kod ile excele veri alma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

seng

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
91
Excel Versiyonu
Office 2013 EN
Konuyu Başlatan
Herkese merhabalar arkadaşlar, ekteki dosyamda bir adet word dosyası bulunmaktadır. Bu dosyada özgeçmişler yer alıyor örnek olması için ekledim normalde 200 sayfalık bir dosya.. Benim bu dosyadan ekteki excel başlıklarını almam gerekiyor kod ile nasıl yapabilirim, Ad soyad kısmını A sütununa, tc kimlik bilgisini b sütununa ve en önemlisi ÖĞRENİM DURUMU ve İŞ TECRÜBESİ kısımlarını da C ve D sütunlarına getirmem gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz, şimdiden teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

• özgecmis.docx
    20.4 KB · Gösterim: 19
  • özgecmisten-verialma.xlsm
    14.9 KB · Gösterim: 14
yapabilir miyim bilmiyorum ama eğitim durumu için en yükseği mi alınacak?

Hiç fark etmez hocam hepsinide getirebilir tek sütuna , benim amacım dosya da yaklaşık 100 sayfa var hepsinin formatı ama aynı ordan ilgili bölümlerin altındaki değerleri excele getirmesi.. Çok teşekkür ederim şimdiden..

Arkadaşlar çözebilecek kimse yok mu :(

Word belgesinin olduğu klasöre atın.
Başka dosya olmasın.

Ekli dosyalar

• Wordden Verial.xlsm
    33.7 KB · Gösterim: 8
Hocam olmadı ÖZGEÇMİŞ yazısından olduğunu düşünerek onları OZGECMIS olarak düzenledim, sizde calıştı mı acaba?

Ekli dosyalar

• özgecmis.docx
    20.2 KB · Gösterim: 0
  • Wordden Verial.xlsm
    29.9 KB · Gösterim: 0
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
bu yapı sabit mi her zaman öğrenim durumu başlığı
İŞ DENEYİMİ başlığı ve YABANCI DİL başlıkları olacak mı? Veriler, olmasalar da, bu başlıkların arasında yer alacak

bir modül oluşturup aşağıdaki kodu yapıştırarak dener misiniz?
referanslardan microsoft word xx.x object library eklenmeli
excelle word aynı klasörde olmalı
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sonuç doğru ise başlangıç kısımları (adı ve TC ki... yazan kisimlar) alınmadan yapılabilir

Hocam sadece 1.sayfanın tc kimlik numarasını getirdi

Kod:
bu yapı sabit mi her zaman öğrenim durumu başlığı
İŞ DENEYİMİ başlığı ve YABANCI DİL başlıkları olacak mı? Veriler, olmasalar da, bu başlıkların arasında yer alacak
evet hocam hep bu baslıkların arasını alacak boş olsada boş olarak getirsin önemli değil veri olmadığını anlamış olurum

eklediğiniz örnekte mi denediniz başka bir dosyada mı?

Hocam ekledim bu şekilde oldu

Ekli dosyalar

• özgecmis.docx
    20.4 KB · Gösterim: 4
  • özgecmisten-verialma.xlsm
    19.9 KB · Gösterim: 2
dener misiniz?
Kod:

Ekli dosyalar

• Word_VeriAl_hy2.xlsm
    19.6 KB · Gösterim: 4
dikkatimden kaçmış word dosyasını adının olduğu satırda dosya adı yanlışlıkla "\özgecmis3.docx" kalmış

Set xWs = Sayfa2
hocam burda hata aldım

hocam yine öğrenim durumu ile iş deneyimini almadı :(
1643076090578.png

Ekli dosyalar

• Word_VeriAl_hy2.xlsm
    19.5 KB · Gösterim: 5
dosyayı indirip denedim sorunsuz bir şekilde aldı sizde neden sorun veriyor anlamadım
1-2 düzenleme yapıp tekrar yüklüyorum
x.gif
Kod:

Ekli dosyalar

• Word_VeriAl_hy3.xlsm
    22.6 KB · Gösterim: 8
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri