• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Web den sahur iftar saatlerini otomatik alma yapılır mı?

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Excelismail

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
47
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Hayırlı Ramazanlar, hayırlı günler.

Ekte eklediğimi Tüm illerin excel ramazan 2022 imsakiyesine ve inşallah gelecek seneler de dahil olmak üzere illerin sahur ve iftar vakitlerini otomatik olarak eklenebilir mi?

Eğer olursa; İmsak ve iftar bilgileri siteden gelecek. Çalışma sayfası Vakitler sayfası; A sütüne iller, B sütün tarih, C sütun sahur ve D sütun iftar olarak gelsin.

Ekli dosyalar

• Tum-Illerin-Excel-Ramazan-2022Imsakiyesi-.xlsm
    116.7 KB · Gösterim: 21
Rica ederim. Ben vakitlerin temini için uğraştım. Sizin dosyanıza özgü bir işlem yapmadım. Bundan sonrası sizin kendi çabanıza bağlıdır. İyi geceler.

Şu tarih ve saat olayını hallettim.
Öncedende dediğim gibi bir adet combo daha eklenir ve il ile bağlantılı ilçeler ordan seçilerek vakitler alınır bence.

sss.png

Ekli dosyalar

• Imsakiye VAKİTLERİ Diyanet.xlsm
    58.1 KB · Gösterim: 3
Hocam aynısını tablo üzerinde vba'sız yaptım. Şöyle: sütun ekledim. B sütüne günleri getirdim. sonra bir hücrede =+A2+E2 A2; 22.04.2022 ve E2; Sahur vakti 04:59 aşağıya doğru çektim ve oldu. Sonra aynısını iftarda uyguladım. =+a2+f2 formülü ile.

Sütun eklemeye felan gerek yok abey.
Kod hallediyor zaten.
Ayrıca ilçe comboda ekledim.
il seçince arka planda internetten bağlantılı ilçeyi getiriyor.
Butona tıklayıncada işlem tamam.Gifte gösterdim.
Dosyayı ekledim örnek olması açısından.

rrzzz.gif

Ekli dosyalar

• Imsakiye VAKİTLERİ Diyanet.xlsm
    63.6 KB · Gösterim: 4
Refaz Üstat, webden tablo çekme işini biz kökten hallettik. Bütün illeri ve ilçeleri çektirdik.
Naçizane bunun için vakit kaybetmeye gerek yoktur. Zaten bütün veri elimizde var. Yazdığınız kodlar her kullanımda netten çekmek yerine elimizdeki datadan çekebilir.

Formül aradan çıkıyor demek ki. Refaz@ hocam tüm iller ve ilçeleri hepsini ben yapabilir miyim? Kod bilgim yok ama denemek isterim.

Refaz

hocam Fitre Bedeli: 40 TL eklemeye çalıştım olmadı. Siz ekleye bilir misimiz?

Refaz Üstat, webden tablo çekme işini biz kökten hallettik. Bütün illeri ve ilçeleri çektirdik.
Naçizane bunun için vakit kaybetmeye gerek yoktur. Zaten bütün veri elimizde var. Yazdığınız kodlar her kullanımda netten çekmek yerine elimizdeki datadan çekebilir.
Örnek olması içindi abey.
Normalde zaten bir yerden tüm iller ve ilçeler normal excele alınır internetten çektirmedende.
Seçime görede veriler gelebilir aslında.

Alttaki kod ilave ettim.
Sabitler sayfası D5 e kaydettirdim onu silip deneyebilirsiniz doğrulununu.
Tabii Butondan imsakiye çağırınca gelir.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• Imsakiye VAKİTLERİ Diyanet veri cekme (ilceli).xlsm
    64.3 KB · Gösterim: 4
2022 yılı için site adresinden aldım 2023 için adres değişirse hata olabilir.
Varsa bildiğiniz site ordan aldıralım.

Önceki mesajdaki alttaki 2022 yi değişkene bağlayıp otomatikleştirebilirz ama belki 858 de değişebilir.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Hocam geç cevap veriyorum. genelde olaya hakim olmadığım için genelde ondan geri dönüş geç oluyor.

Hocam bu site den de; çekilebilir. İmsakiye yi hazırlarken bu siteden veri kopyala yapıştır ile alıyordum sonra bu site hata verince bu kullanmaya başladım.

Ayrıca il ilçe getir yaptığımda; objcet dosen't support this property or method hata veriyor ben mi yanlış bir şey yaptım?

O sitede aynı abey.
Kod hata verince debug çıkarsa tıklayın nerde hata verecek?

Visual Basicte
Tools>References ten Microsoft HTML Object Library yi aktif edin.
il seçin, ilçe seçin İMSAKİYE BİLGİLERİNİ AL butonuna tıklayın.

Ekli dosyalar

• İmsakiye.xlsm
    54 KB · Gösterim: 14
Dosyayı az değiştirdim.
il ve ilçe seçilip veri gelince ilçe siliniyordu düzelttim.
Birde heri getirmeden sonra 10 saniye felan bekleyin.
Onada bir çözüm yapınca eklerim.

Ekli dosyalar

• Imsakiye VAKİTLERİ Diyanet (ilceli).xlsm
    65.7 KB · Gösterim: 4
Hocam debug çıkmıyor bilginize o yazdığım yazı çıkıyor.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri