• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Verileri Kutucukla Diğer Tabloya Aktarmak.

shipowner

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 EN
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar selam, herkese iyi çalışmalar.

Ben, bu çalışmamda şunu yapmak istiyorum.
İlk tabloda, ürün maliyet tablom bulunmakta. Burayı doğru bir şekilde çalıştırabiliyorum;
Fakat şöyle bir şeye ihtiyacım var:
Bir 'TIR' 26 Paletlik ürün alabiliyor. Bir Palet, aşağı yukarı 800 kilogram (üründen ürüne farklılık gösteriyor).
Mesela, kabak maliyeti hesaplıyorum. Fakat bir 'TIR'a 6 palet kabak 10 palet biber yüklemek istiyorum. Öyle bir kutu yapmalıyım ki sağdaki boş tabloya 6 palet kabak'ı ve 10 palet biberi aktarsın, maliyetlerini ve toplam kilolarını göstersin.

En sonunda yaptığım ürünleri o kutucukla 'TIR'ımı doldurayım. 26 paletimin kaçı kabak, kaçı domates ya da kaçı biber bakayım ve toplam kilogramla 'TIR'ımın ürün maliyetini çıkarayım.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Ürün Maliyet Hesaplama.xlsx
    17.3 KB · Gösterim: 19
merhaba,
Hangi hücreleri tabloya ekleyeceğini tam anlayamadım ama anladığım kadarı ile ekteki gibi yaptım. Siz istediğiniz hücreler ile değiştirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ürün Maliyet Hesaplama.xlsm
    27.2 KB · Gösterim: 9
merhaba,
Hangi hücreleri tabloya ekleyeceğini tam anlayamadım ama anladığım kadarı ile ekteki gibi yaptım. Siz istediğiniz hücreler ile değiştirebilirsiniz.
Merhaba abey.Tablo olduğu için alttaki kod örneği gibi son satır numarası aldırabilirsiniz.G sütununa a yazdırmışsınız ondan yazdım bu kodu.

snstr = Range("H1:H16").Find("*", , , , xlRows, xlPrevious).Row + 1

Selam, yardımlarınız için teşekkürler.
Bunu ne diye araştırarak öğrenebilirim?
İyi çalışmalar.

Konuyu okuyanlar

Geri