• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

sevensuleyman

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
merhaba kolay gelsin ;

2 ayrı veri dosyam var sayfa isimleri(çekilen veriler ve SAYFA2) bu dosyada istediğim stok adı değişen ürünleri tespit edip satırdaki diğer bilgiler (stok kodu,adı,fiyatı gibi tüm alanlar) ile beraber sayfa 3 kısmına buton yardımı ile listelemek. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• verileri karşılaştır farklı olanları listele.xlsx
    602.7 KB · Gösterim: 11
Merhabalar,

Her iki sekmeye de bakıldığında kod adları aynı sırada dizilmiş. Bu nedenle her iki sekmeyi yan yana getirip bir filtre yaptım F sütununda yanlış olanları süzdüğümüzde kod adları aynı olup stok kodları farklı olanların listesini görebilirsiniz. Dosyayı ekte iletiyorum. Bir inceleyin isterseniz üzerinde konuşuruz tekrar.

Ekli dosyalar

• verileri karşılaştır farklı olanları listele.xlsx
    996 KB · Gösterim: 8
Merhabalar,

Her iki sekmeye de bakıldığında kod adları aynı sırada dizilmiş. Bu nedenle her iki sekmeyi yan yana getirip bir filtre yaptım F sütununda yanlış olanları süzdüğümüzde kod adları aynı olup stok kodları farklı olanların listesini görebilirsiniz. Dosyayı ekte iletiyorum. Bir inceleyin isterseniz üzerinde konuşuruz tekrar.
verilerin sıralaması değişebilmektedir. örnek olması açısından o şekilde belirttim. vba kod ile yapılırsa daha sağlıklı olur. çünkü 50.000 civarında verim var formül yapıldıgında çok uzun sürmektedir.

Doğru kabul edilecek veri sayfa2 mi olacak? Yani "çekilen veri" sayfasındaki bilgileri sayfa 2'deki verilerle karşılaştıracak doğru mudur?

Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

• verileri karşılaştır.xlsx
    1.2 MB · Gösterim: 13
excel de sayfadaki veri sayıları değişebilmektedir. karılaştırma yapıldığında sayfa 2 de olmayan ürünleri stok adı değişti olarak getirmektedir. size zahmet sadece eşleşen (stok kodu ile eşleşebilir) verilerdeki stok adı değişen olarak düzenleyebilirmisiniz. iki sayfada aynı veri olupta değişenler gerekli umarım anlatabilmişimdir.

Dosyanız ektedir.
Bende hata vermiyor.

Ekli dosyalar

• verileri karşılaştır farklı olanları listele (2).xlsm
    1,004.2 KB · Gösterim: 13
Ekdeki dosyayı sayfa 3 deki butonla çalıştırarak kullanabilirsiniz umarım isteğinizi doğru anlamışımdır.

Ekli dosyalar

• verileri karşılaştır farklı olanları listele.xlsm
    616.3 KB · Gösterim: 19
Sayın @sevensuleyman
Sorunuz çözüme ulasti ise belirtebilir misiniz?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri