Çözüldü Verileri Aya Göre ve Güne Göre Sıralama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

prigo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar, ekteki dosyamda "günlük veriler" ve "aylık veriler" adında ikitane sayfam var. günlük verilere girdiğim verileri "aylık veriler" sayfasında combobox ile mart 2022 seçtiğimde aylık olarak mart 2022 tarihi gelecek şekilde gelmesini istiyorum + olarak günlük olarakda bi sütuna tarih yazsamda 02.03.2022 yazsamda otomatik olarak "günlük verilerdeki" performans ve hata gelsede benim işimi görüyor. aylık ve günlük verilere bakmak için kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• tarihe göre.xlsx
    34.7 KB · Gösterim: 9

arschimet

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
563
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Merhabalar,
Ekli dosyayı dener misiniz

Ekli dosyalar

• tarihe göre.xlsm
    49.6 KB · Gösterim: 9

prigo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
Ekli dosyayı dener misiniz
Öncellikle teşekkür ederim :) 😊 hocam istediğim gibi ama projeme dahil ederken sorunlar yaşadım. projemdeki verilerdeki isimler ve soyisimler gerçek kişiler oldugu için buraya atamadım.. o yüzden dahil etmeyi beceremedim sayfama..

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

mesela burada y ve i anlamadım.

bir de çok bekletiyor veri getirirken bunu hızlandırmak mümkünmüdür

Ümit Bakacak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
889
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Sayın prigo ; aylık veri getirirken şu ayrıntının açıklığa kavuşturulması gerekli.
Diyelim ki Mart ayında 3 farklı tarih var: 01.03.2022 02.03.2022 03.03.2022
Şimdi bu tarihlerdeki hata ve perf değerleri diğer sayfaya alt alta mı listelenecek?
Yoksa bu tarihlerdeki hata ve perf değerleri toplanacak mı?
Ya da başka bir şekilde mi listeleme yapılacak?

prigo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın prigo ; aylık veri getirirken şu ayrıntının açıklığa kavuşturulması gerekli.
Diyelim ki Mart ayında 3 farklı tarih var: 01.03.2022 02.03.2022 03.03.2022
Şimdi bu tarihlerdeki hata ve perf değerleri diğer sayfaya alt alta mı listelenecek?
Yoksa bu tarihlerdeki hata ve perf değerleri toplanacak mı?
Ya da başka bir şekilde mi listeleme yapılacak?

Alt altta listelenecek hocam.

Ümit Bakacak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
889
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Sayın prigo ; kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• tarihe göre.xlsm
    60.5 KB · Gösterim: 3

prigo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Hızlı bu şekilde hocam ama şöyle birşey yapmamız mümkün mü,
Ayı Seçince, Genel verilerimdeki gibi performansların ortalamasını, kayıp zamanı toplasa, bekleme süresini toplasa, hata ortanının ortalamasını alsa. benim ekteki dosyamda aylık olarak gösterebiliyorum istediğim şekilde kodlar yazılı incelerseniz anlarsınız ne demek istediğimi.

Birde Ayı seçince direk yukarıdaki yazdığım şekil olduktan sonra, gün seçme kısmında sadece O aya ait günler çıksa daha güzel olur bunu yapabilirsek çok mutlu olurum. kendi dosyamıda atıyorum onun üzerinde yaparsanız çok mutlu olurum.. Genel verilere eklenirse combobox.

Ümit Bakacak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
889
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Sayın prigo ; her şey yapılır ama önce anlamak lazım. İndirdiğim dosyada "Genel" adında ya da "Genel Veri" adında bir sayfanız yoktur. Lütfen bana sayfa isimlerini doğru bir şekilde vererek hangi sayfadan alıp hangi sayfaya yazdırmak istediğinizi açık bir ifadeyle yazar mısınız? Aksi halde ne yapmak istediğinizi anlamıyorum...

prigo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın prigo ; her şey yapılır ama önce anlamak lazım. İndirdiğim dosyada "Genel" adında ya da "Genel Veri" adında bir sayfanız yoktur. Lütfen bana sayfa isimlerini doğru bir şekilde vererek hangi sayfadan alıp hangi sayfaya yazdırmak istediğinizi açık bir ifadeyle yazar mısınız? Aksi halde ne yapmak istediğinizi anlamıyorum...

"Günlük Performans" sayfasından, "Genel Performans " sayfasına veriler çekilecek. "Genel Performans" sayfasının içinde combobox şeçenekleri olacak. Ayı Seçtiğimizde "Günlük Performans" Sayfasından o aya ait Tüm verileri Çekecek ( durum tablosu hariç) , Mart ayını seçtik diyelim , diğer combobox'da Mart ayına ait verilerin tarihleri listelenecek ve hangi tarihi seçersem o güne ait veri "Genel Performans" sayfasında listelenecek. Umarım anlatabilmişimdir hocam :(

Ümit Bakacak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
889
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Şunu bir deneyin eksikleri devam ederiz.

Ekli dosyalar

• perf.xlsm
    124.7 KB · Gösterim: 3

prigo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Şunu bir deneyin eksikleri devam ederiz.
ubak Hocam teşekkür ederim, Genel Performans Sayfasında sadece şu sıkıntı var.

Mart ayını seçtik diyelim tüm mart ayındaki performansları alt alta yazdırıyor. Benim istediğim Ayı seçtiğimizde, Personel performanslarının o ay içindeki ortalamasının gözükmesi tabloda, kayıp zaman ve iş bekleme sürelerininde toplanması, tamir oranlarınında Ortalamasının yazılması.

prigo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
"Günlük Performans" Sayfasındaki Kişilerin Aylık performans Ortamaları o aya yazılmanı.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

yukarıdaki kod ile Kişilerin performanslarını, hata ortalamalarını, kayıp zaman ve bekleme sürelerini toplaya biliyorum ama sizin yaptığınız olaya nasıl dahil edilecek bilmiyorum.. Ayı seçince 10 tane aynı isim çıkıyor, bunu teke düşürüp tek bir sutunda ortalamalarını bulmak gerek hocam

Ümit Bakacak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
889
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Müsait olduğumda kalanları da hallederiz.

Ümit Bakacak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
889
Excel Versiyonu
Office 365 TR

Ekli dosyalar

• perf.xlsm
    125.5 KB · Gösterim: 5

prigo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
ubak sonuç güzel ama ,
Performansların ortalamasını alırken bir sorun var gibi, düzgün sonuç vermiyor hocam. Günlük Verilerde bazı günler o kişi gelmediğinde yada farklı bir işte çalıştığında boş olabiliyor ondan kaynaklı olabilir mi bu sapma? onun önüne nasıl geçebiliriz.. Aynı şekilde Hata oranının ortalamasında da sapma var yüzde 5se ortalaması yüzde 2 olarak gösteriyor :/

Ümit Bakacak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
889
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Sayın prigo ; boş hücreleri göz ardı ettim. Yoksa tek tek dolu mu kontrolü yapmak, sonra dolu sayısını bulmak sonra ortalamayı ona göre hesaplatmak gerekir ki bu çok döngülü olur. Diyelim Mart ayında 3 gün varsa ortalama hesaplarken otomatik olarak 3'e bölerek ortalama buldurdum. Bu kişinin kaç gün işe geldiğini hesaplattırmadım. Siz baştan sorunuzu sorarken, şöyle bir durum var, ortalama hesaplanırken ŞU HUSUS DİKKATE ALINACAK demediğiniz için ve ben başka hangi tür senaryolarda çalıştığınızı bilemeyeceğim için bu şekilde devam ettirdim.

prigo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Sayın prigo ; boş hücreleri göz ardı ettim. Yoksa tek tek dolu mu kontrolü yapmak, sonra dolu sayısını bulmak sonra ortalamayı ona göre hesaplatmak gerekir ki bu çok döngülü olur. Diyelim Mart ayında 3 gün varsa ortalama hesaplarken otomatik olarak 3'e bölerek ortalama buldurdum. Bu kişinin kaç gün işe geldiğini hesaplattırmadım. Siz baştan sorunuzu sorarken, şöyle bir durum var, ortalama hesaplanırken ŞU HUSUS DİKKATE ALINACAK demediğiniz için ve ben başka hangi tür senaryolarda çalıştığınızı bilemeyeceğim için bu şekilde devam ettirdim.
ubak benim hatam evet o olayı atladım :confused: boş dolu kontrolu yapılmasını gerektiğini bilmediğim için sağlık olsun hocam sizide yordum teşekkür ederim yardımlarınız için. bir şekilde yapmaya çalışacağım

Ümit Bakacak

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
889
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Fırsat bulduğumda onu da yaparım. Ama gündüz olmaz. Gece bakabilirim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar