• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Veri doğrulama ile çekilen verilerin renklendirilmesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Gocugo

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Veri doğrulama ile hücreye girilecek bilgileri sınırlandırdım. Fakat bu verilerin ayrı ayrı renkleri var. Listede seçildiğinde ilgili verinin renginin de oluşmasını istiyorum. Bu özellik hücre biçimlendirmesi ile mi yapılmak zorunda? Daha basit bir yolu var ise yorumlarınızı rica ederim. Yok ise hücre biçimlendirme için gerekli formülü nasıl yazarım? Örnek dosyayı ekliyorum.

Ekli dosyalar

• örnek dosya.xlsx
    9 KB · Gösterim: 3
Koşullu biçimlendirme ile yapılabilir.
Her sütun için ve her değer için "içerdiği metin" seçeneğini kullanarak istenilen biçimlendirme yapılır.
* Koşullu biçimlendirme daha doğrusu sayfalarda yapılacak HERT TÜRLÜ biçimlendirme işlemi dosya boyutunu etkiler. ÇOK fazla veri aralığı için bu tür işlemler yapılırsa dosyada hız performans sorunu da oluşur. Bilginiz olsun.

Koşullu biçimlendirme ile yapılabilir.
Her sütun için ve her değer için "içerdiği metin" seçeneğini kullanarak istenilen biçimlendirme yapılır.
* Koşullu biçimlendirme daha doğrusu sayfalarda yapılacak HERT TÜRLÜ biçimlendirme işlemi dosya boyutunu etkiler. ÇOK fazla veri aralığı için bu tür işlemler yapılırsa dosyada hız performans sorunu da oluşur. Bilginiz olsun.
Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Koşullu biçimlendirme bölümünde formül yazma konusunda bilgi sahibiyim diyemiyorum. Bu nedenle sizden iletmiş olduğum örnek tabloya bahsettiğiniz biçimlendirmeyi uygulamanızı rica edebilir miyim ?

Diğer yandan kendim yapabilmek için diğer kaynaklardan araştırma yapacağım.

Teşekkürler!

Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Koşullu biçimlendirme bölümünde formül yazma konusunda bilgi sahibiyim diyemiyorum. Bu nedenle sizden iletmiş olduğum örnek tabloya bahsettiğiniz biçimlendirmeyi uygulamanızı rica edebilir miyim ?

Diğer yandan kendim yapabilmek için diğer kaynaklardan araştırma yapacağım.

Teşekkürler!
Pc de değilim. Sizin dosya üzerinden kısa bir video hazırlarım, daha iyi olur. Sadece dosyayı gönderirsem sağlıklı olmaz.

Pc de değilim. Sizin dosya üzerinden kısa bir video hazırlarım, daha iyi olur. Sadece dosyayı gönderirsem sağlıklı olmaz.
Merhaba, ben aşağıdaki gibi şimdilik sorunumu çözdüm. Sizin ileteceğiniz video yine de faydalı olacaktır. Belki daha pratik bir yolu vardır.

Aşağıya eklediğim görselde renklendirmek istediğim yerleri seçip "metin içeriyor" bölümüne girdiğimde düzenleme yapabildim.

1703254888320.png

Dinamik olduysa sorun yok. Benim paylaşacağım yöntem de sonuçta aynı görüntüyü verecekti.
Kolay gelsin

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri