• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü veri çekme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

bestfrht

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
YAPMAK İSTEDİĞİM :
sonuç sayfasındaki B2 sütununa yazdığım tarih koşuluna göre B3,B4,B5,B6,... daki sayfa isimleri makine-01, makine-02, makine-03, makine-04, .....,makine-016, sayfalardaki A sütunu içerisinde yazdığım tarihin K ve L sütunu karşılığına gelen tamsayı olarak girilen değerleri sonuç sayfasındaki makine adlarının karşılığındaki C ve D sütunundaki hücrelere saat:dakika cinsinden yazdırmak istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Baska_sayfadan_koşula_göre_veri_cekme_ornegi.xlsm
    35.1 KB · Gösterim: 5
Çözüm
hocam iki alternatif sunabildim kontrol edin
1. makrolu
2. si formüllü ancak her sekme için ayrı ayrı formül girmeniz gerekiyor. Sekme isimlerini formülle sıralayamadığımız için pratik olmadı
ya tamsayı değilse, mesela makine-02 de değer 1 ve 0,5?

herhalde saattir

Ekli dosyalar

42.9 KB · Gösterim: 2
Kontrol ediniz

Ekli dosyalar

36.1 KB · Gösterim: 3
çok teşekkürler emeğinize sağlık çok güzel olmuş artık saat konusu dert etmemeliyim.
aşağı doğru makine adına göre çoğaltırsınız sanırım onu farkettiniz. Kolay gelsin

aşağı doğru makine adına göre çoğaltırsınız sanırım onu farkettiniz. Kolay gelsin
Hocam kusura bakmayın bir konuda takıldım
CoffeeScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Hocam kırmızı ile işaretlediğim makine adları başvurusunu sekmelerde yazan makine adlarından alabilir miyiz?

yani dolaylı komutu yerine mi anlayamdım soruyu ?

gördüm hocamda biraz zor soru sordun galiba alternatif bulabilirsem döneceğim

hocam iki alternatif sunabildim kontrol edin
1. makrolu
2. si formüllü ancak her sekme için ayrı ayrı formül girmeniz gerekiyor. Sekme isimlerini formülle sıralayamadığımız için pratik olmadı

Ekli dosyalar

58.2 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri