• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Veri Çekme Hk.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

murat_8181

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
218
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Değerli arkadaşlar paylaşmış olduğum çalışma ile yapmak istediğim VERİ AL sayfasının A sütununa yazdığım ürün nolarını DATA sayfasında bulup ürün durumu "SAĞLAM" olanları VERİ AL sayfasının ilgili sütunlarına bilgileri en kısa sürede çekecek bir makroya ihtiyacım var. Elimde bir makro var ama çok yavaş çalışıyor işlem süresi dakikalarca sürüyor. NOT: Veri Sayım yüzbin civarında

Ekli dosyalar

• VERİ ÇEKME.zip
    974.1 KB · Gösterim: 12
Merhaba.
Ekte gelişmiş filtreleme ile bir çözüm var. Dilerseniz inceleye bilirsiniz.

Ekli dosyalar

• VERİ ÇEKME.zip
    1.7 MB · Gösterim: 9
Merhaba

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kodları işinizi görecektir. Deneyip sonucu bildirir misiniz.
SAĞLAM olanların tüm bilgileri gelirken diğerlerinin bilgiler boş olacaktır.

Merhaba

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kodları işinizi görecektir. Deneyip sonucu bildirir misiniz.
SAĞLAM olanların tüm bilgileri gelirken diğerlerinin bilgiler boş olacaktır.
Sayın karınca yaklaşık 33 bin satırlık veri üzerinde test ettim 12 dk da verileri getirdi. Veri Sayım 100 bin satır olunca ister istemez bu süre dahada uzayacak

Merhaba,

Bilgisayarıma kavuşunca tekrar bakarım.
Kod:
Kısmını bir dizi ye aktarıp, sonuçta diziyi aktarırsanız hızlanacaktır.
Dediğim gibi bilgisayarıma kavuşunca tekrar bakarım, olmadı Scripting.Dictionary le çözüm üretiriz.

Merhaba,

Bilgisayarıma kavuşunca tekrar bakarım.
Kod:
Kısmını bir dizi ye aktarıp, sonuçta diziyi aktarırsanız hızlanacaktır.
Dediğim gibi bilgisayarıma kavuşunca tekrar bakarım, olmadı Scripting.Dictionary le çözüm üretiriz.
Teşekkürler sayın karınca Scripting.Dictionary yönteminin çok hızlı olduğunu araştırmalar sonucu öğrendim bu yöntemle sorunu çözebilirsek çok güzel olur tekrardan teşekkürler

Sayın excelcan yaklaşık 33 bin satırlık veri üzerinde test ettim 8 dk da verileri getirdi.
sizin dosyanızın hacmi epeyce yüksek o zaman. Ben de 3 dakika civarlarındaydı. Bir daha test edelim. ADO ile de yazdım. Ama henüz test edemedim.

sizin dosyanızın hacmi epeyce yüksek o zaman. Ben de 3 dakika civarlarındaydı. Bir daha test edelim. ADO ile de yazdım. Ama henüz test edemedim.
Teşekkürler sayın excelcan Scripting.Dictionary yöntemi ile 100 bin satırlık bir verinin pc nin durumuna göre 2 sn gibi bir sürede geleceği söylenmekte böyle bir durum söz konusumu acaba siz değerli üstatların bilgi ve tecrübesine dayanarak soruyorum

Sayın exxelcan öncelikle çok teşekkür ederim makroyu deneyip dönüş yapacağım makroyu incelediğimde koşul olarak SAĞLAM olanları getirmesini sağlıyormu acaba

Sayın exxelcan SAGLAM koşulunu döngü içine kendim ekleyebildim 140 bin veri üzerinde denedim 2 sn gibi kısa bir sürede işlemi bitirdi. Tekrardan çok teşekkürler

alternatif olarak değerlendirilebilr
Kod:

Son düzenleme:
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri