• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü VERİ AKTARIMI

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

hilmierdinc

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
5
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Birden fazla excel dosyası var.(anasayfa.xlsx-toroslar.xlsx-ar elektrik.xlsx-yıldızpul.xlsx gibi )
anasayfa.xlsx kitabının içerisinde "m4" hücresine firma ismini yazdığım zaman diğer kitaplardaki (örneğin;toroslar.xlsx) bilgileri çekmek istiyorum.
ek olarakda toroslarxlsx. kitabının içerisine yeni veri girildğinde ana sayfaya geldiği zamand güncel bir şekilde o verilerin gelmesini istiyorum.
Bu sorunu sadece tek bir excel dosyası içerisine sayfa1=anasayfa, sayfa2;toroslar, sayfa3;yıldızpul gibi isimlendirip "dolaylı" formulü ile çözdüm ancak excelde çok aşırı yavaşlama oldu bende farklı kitaplardan denemek istedim ancak çözümleyemedim.

Ekli dosyalar

• anasayfa.xlsx
    9.2 KB · Gösterim: 2
  • ar elektrik.xlsx
    9.1 KB · Gösterim: 2
  • toroslar.xlsx
  • yıldızpul.xlsx
Makrolu bir örnek hazırladım kullanabilirseniz bir bakın eksiklikler giderilir. Çalışması için diğer kapalı dosyalar bu çalışma kitabı ile aynı klasörde olsun.

Ekli dosyalar

• anasayfa.xlsm
    20.9 KB · Gösterim: 6
Bende hazırlamıştım :)
Butonla işlem yapmak daha iyi.
65536 dan fazla veri olursa hata verebilir sizin veriler 2.satırdan başlamadığı için.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

1630180834773.gif

Ekli dosyalar

• Neuer Ordner.7z
    26.7 KB · Gösterim: 2
Son düzenleme:
Çözüm
Bende hazırlamıştım :)
Butonla işlem yapmak daha iyi.
65536 dan fazla veri olursa hata verebilir sizin veriler 2.satırdan başlamadığı için.

C#:

C#:

Ekli dosyayı görüntüle 2413
Düğme atamam mı hata verir ? O zaman düğmeyi neden icat etmiş bu excel ?

Düğme atamam mı hata verir ? O zaman düğmeyi neden icat etmiş bu excel ?
?
Size yazmadım.
Sayfanın change olayına kod yazmaktansa buton ile kod çalıştırmak demek istemiştim esasen.
Sayfa koduna yazılırsada hata vermez lakin yorgunluktan anlatamayacağım durumlar olur abey.Kısca event meventler yazılacak vs....

abilerim allah razı olsun çok teşekkür ederim ikinizede çok etkili ve basit bir çözüm olmuş emeğinize elinize sağlık.
:)

Sizdende abey.
Bir dosya daha hazırlamıştım bununlada kapalı dosyada sayfa adını buluyor ona göre getiriyor.

Ekli dosyalar

• Neuer Ordner 2(kapali sayfa adini otomatik bularak).7z
    34.8 KB · Gösterim: 8
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri